Napajati telad iz kofice ili sisanje?

CAR je napisao(la):
Moji sisaju sta da mu muzem i davam pa nisam udaren nek sam muze.
Ako sisaju upropastavaju sise kravi i to ne valja za krave koje su visoko mlecne !
 
Ma pustite te price upropastavaju sise,kako?moja sisaju otkad je mojih predaka pa nijednoj nisu sise upropastene pa odaklen vam to,mozda iz literature koju forsiraju oni sto prodaju mlijecne zamijenice,kante,dude itd.Samo je problem tko nezna tele odluciti od krave kad navrsi 3 mijeseca,ali tko zna to je igra.
 
E ja imam 12 muznih krava i od prilike u svakom mesecu mi se teli neka krava tako da nemam bas vremena da telice dovodim iz druge stale u stalu sa kravama !
 
Slazem se za cuclu ,postoji mogucnost ostecenja vimena krave pogotovo ako je tele napredno pa udara ko mutavo,nije cest slucaj ali moze da se desi ja sam jednu kravu morao da skartiram zbog falicne sise,lecio je veterinar ali nije vredelo pocela naglo da smanjuje mleko.Mada sam ja vise za to da tele sisa kravu pogotovo musko simentalac ako se ostavlja za tov.
 
Ma onda je problem u smijestaju a i vremenu a ne u telicima,neucim ja nikoga nek radi kako mu je najlakse i najbolje ali ja nemam problema sa kravama,sisama,tuckanjem teleta itd jer je to sve prirodno.Prodam tele od 3,3,5 mijeseca starosti ispod krave 2-3 dana nece da popusti sve mlijeko i onda popusti sve i nema problema nikakvih.
 
pitam,jer i ja sam hteo kupiti 1 kravu da sisaju telici,nemam vremena da se mucim sa milsanom
 
Ma daj nicyolas nezezaj pa sve se nauci pameti osim covijeka.Kod nas ljudi drze tele 3,5mijeseci pod kravom i kupi drugo od 8 dana pa ga podbaci pod nju isto 3,5mijeseci onda je zasusi.Malo se neka mrda oce udariti ali kuka i siba tanka po nogama i smiri se.Kad se nauci iducih godina nema problema.Ako treba sveze se kanap iznad sisa oko stomaka na kicmi metnes stap i uvrces i tako je srusis ako treba a ne da nece mirovati.
 
Ti si kao dijete, bez uvrede, i to nije smijesno nego zalosno kako razmisljas,pa znas da bez muke nema nauke.Ljudi koji na kravama rade i dan danas jel mislis da je to bez muke ili je sama krava metnula teljig na vrat pa daj molim te uozbilji se sve se nauci a ne da tudje tele primi.
 
pa ja i jesam dete ali ovo koristimo i ja i cale , ja sam napravio a on koristi a ja isto radim poljoprivredu sa tatom imam 12 muznih krava itd.
 
Momci-cucla je najbolji način.Ta telad što sisaju krave ako ih ostaviš moraš ih odvojiti jer će oni i dalje sisati i ne možeš ih odučiti.ako to radiš za prodaju teladi onda je to druga priča
 
Pa da ne mogu da objasnim a nisi mi CARE odgovorio na pitanje koje sam ti postavio koliko imas krava i mleka na dan i kome prodajes ?
 
Vijerovatno necitas pazljivo moje postove nego samo sta te interesira.Ja kazem sta znam znam a sta ne to pitam.Nebavim se mlijekarstvom i nezelim se baviti a ovi sta su se bavili i oni odustaju jer 30 l mlijeka moras dati za prosijecnu kutiju cigara.Koliko vidim da nepratis vijesti i zbivanja u HR.Malo katkad upali ili dok surfas nek ti radi makar radio na kompu ako ne tv i surfas i slusas pa ces znati odgovore na pitanja koja meni postavljas.Onako prijateljski. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1267982662[/time]
_________________________________________________
A da prihod puta rashod mi stavi na papir i olovku pa mi kazi koliko ti je x i koliko vas sudjeluje u toj farmi.
 
pa kodnas bas rade to da tele stalno ispod krave,kad ima oko 200kila,naviknuce sam na hranu i kasnije vezu i to je to,kupuju drugi telad 2kom ispod,i ista prica,kravi ne smeta
 
ajde da cujem imam telad ulaze u petu nedelju jedan jede koncentrat i detelinu uz zamenu za mleko drugi samo detelinu nece koncentrat ,kako da ga naucim da jede koncentrat navadio se na detelinu .
Sa vodom se mucm nece sami da piju iz kante pa moram da ih ucim mada naucice .Nego kako ovog da navadim na koncentrat
 
Nazad
Vrh