Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Licno mislim, citajuci komentare, da se gospodin vilamet 2012, zapetljao ni kriv ni duzan, i da nista zlonamerno nema od njega, a ponajmanje nam on moze reci gde su pare i bankarske garancije. No, pogodila me njegova konstatacija o drcnim ljudima koji imaju desetak ari maline, a kako rece, proizvodjac je od 1981.godine?! E, pa postovani gospodine, kad smo svi pocinjali sedamdesetih i pocetkom osamdesetih proslog veka da se bevimo ovim poslom, niko nije ni imao vise od 10-20 ari, ali je kvalitet maline bio arilje-a klasa i pod tim imenom se prodavala u zapadnoj evropi. Da ARILJE-A klasa, bez i Srbija ni Yugoslavija. A moj otkupljivac, svaku gajbu je pogledao, protresao pa onda stavio na vagu. Kad se preslo sa kvliteta na kvantitet, a tu krivim hladnjacare, malina je izgubila cenu i vise je nemozemo vratiti.
 
danas je trebalo da se objavi ugovor sa austrijancima posle svecanog prijema prestavnika unije malinara u austriskoj ambasadi ima li ko informacije ?
 
danas je trebalo da se objavi ugovor sa austrijancima posle svecanog prijema prestavnika unije malinara u austriskoj ambasadi ima li ko informacije ?

http://www.emg.rs/vesti/srbija/176548.html
Ovde stoji izjava aktera, jeste da je samo Terziceva, ali zasto mu ne verovati, ima jos koji sat do kraja dana, a mozda se malo duze zadrzali kod Austrijskog ambasadora pa nisu stigli da pripreme dovoljan broj ugovora ko zna?! Sve u svemu, i sutra moze da se potpisuje, nemoraju svi za dan....
 
zaista iskreno verujem da je sve u redu sa ovim ugovorom Unije malinara, i da je 50000 tona maline prodato austrijancima za pare (ili neopozivu kreditnu liniju po vidjenju i to austriske banke prvog reda) ukoliko to nije slucaj, istoriski ino kupci koji su godinama kupovali srpsku malinu vec su obavesteni preko medija i svojih pretstavnika hladnjacara u srbiji, da je skoro sva kolicina srpske malina prodata austrijancima (jednom kupcu) i vec su svoje namere o kupovini potrebne kolicine maline za iducu sezonu 2012 pomerili sa srpskog trzista na ostale zemlje dobavljace maline. nesmem ni da pomislim sta ce se desiti sa cenom ukoliko se ovaj toliko mediski najavljivan potpisani ugovor ne realizuje (niko se nije mesao u njegovo realizovanje ni drzava ni hladnjacari ni tajkuni niko-sve je bilo u rukama unije malinara i njihovog austriskog kupca) U slucuaju ne ostvarenja ovog ugovora nema mnogo kupaca koji ce je kupovati u novoj sezoni (jer su se zbog ovakvog ugovora i prodaji jednom kupcu vec nasli alternativna resenja) ... a ko ce onda biti krivac ? drzava, ministar, tajkuni hladnjace, komsije, malinarski narod....zato javite sta se desava, ugovor sa austrijancima je sada vasa obaveza gospodo iz unije malinara.mi proizvodjaci maline cekamo obecano i pompezno najavljeno, ja hocu garantovanih 1.21 eura za svezu malinu gospodo iz unije ? (ponavljam samo uz bankarsku garanciju i potpuno obezbedjenje placanja za moj znoj i rad.)
 
Poslednja izmena:
Bili su kod ambasadora.
Ovog puta nemam informacije iz prve ruke, ali znam da se ozbiljno radi na svim postavljenim pitanjima. Dosta stvari treba da se precizira aneksima ugovora. Sledeći korak je potpisivanje ugovora sa proizvođačima. Kako se mogu dobiti bilo kakve pare bez maline, odnosno ugovora sa proizvodjačima? Takođe za očekivati je da će u vreme berbe postojati država koja će stati iza proizvodnje, na način kako se to radi svugde u svetu, a ne da se ponaša da je proizvodnja ne zanima.
Mene lično najviše ohrabruje motivisanost Austrijanca da stvar uspe. Već su mnogo uožili da bi tek tako pustili da stvar propadne. Lično sam im rekao da je ovo pilot projekat i da, ako se on uspešno završi, nebo je granica saradnje. Po ovom modelu može se organizovati priča i za ostalu voćarsku proizvodnju. Njihova reakcija je bila više nego zadovoljavajuća.

Vidim da je veliki broj pravih proizvodjača prešao na drugi forum, pa ću i sam slediti njihov primer.
 
Poslednja izmena:
licno nisam imao problema na ovom forumu a presao sam i ja na drugi forum sto ne znaci da necu biti isto prisutani na ovom forumu
 
Bili su kod ambasadora.
Ovog puta nemam informacije iz prve ruke, ali znam da se ozbiljno radi na svim postavljenim pitanjima. Dosta stvari treba da se precizira aneksima ugovora. Sledeći korak je potpisivanje ugovora sa proizvođačima. Kako se mogu dobiti bilo kakve pare bez maline, odnosno ugovora sa proizvodjačima? Takođe za očekivati je da će u vreme berbe postojati država koja će stati iza proizvodnje, na način kako se to radi svugde u svetu, a ne da se ponaša da je proizvodnja ne zanima.
Mene lično najviše ohrabruje motivisanost Austrijanca da stvar uspe. Već su mnogo uožili da bi tek tako pustili da stvar propadne. Lično sam im rekao da je ovo pilot projekat i da, ako se on uspešno završi, nebo je granica saradnje. Po ovom modelu može se organizovati priča i za ostalu voćarsku proizvodnju. Njihova reakcija je bila više nego zadovoljavajuća.



Vidim da je veliki broj pravih proizvodjača prešao na drugi forum, pa ću i sam slediti njihov primer.

sta je vilamet 2002 smeta ti istina, pa bezite na drugi forum ti i ostali (potseca me to na onu pricu jenog dobrog hladnjacara koji je uz plac pricao (pisao sam vec o tome) on kaze davao sam rasad, djubrivo, organizovao savetima kooperante, davao pare, a oni su iza krivine (kada je malina dosla na rod) prodavali za 5 dinara vise malinu "nekom pancevcu" koji nista nije ulozio u istoriju nase saradnje i pokupio je kajmak... idete iza coska (na drugi forum) jer vas istina boli... srecan put ... samo je ovaj forum istina jer se ovde slobodno moze izneti stav svakog od nas... idite tamo gde ste svi jednaki..... gde se svi tesite i tapsete po ramenu da ste najbolji....saljite poljupce jedni drugima i uzivajte... naravno da necete imati rec istine i rec savesti... ovaj forum je jedini pravi sve ostalo su pokusaji i pleonazmi ... idite vasa vernost je "iza krivine" i toliko vredi ...(znam da cete jednim okom uvek biti ovde jer cete posecivati vasu savest zvanu "poljoinfo" svremena na vreme) toliko o vasoj vernosti....cao....
 
sta je vilamet 2002 smeta ti istina, pa bezite na drugi forum ti i ostali (potseca me to na onu pricu jenog dobrog hladnjacara koji je uz plac pricao (pisao sam vec o tome) on kaze davao sam rasad, djubrivo, organizovao savetima kooperante, davao pare, a oni su iza krivine (kada je malina dosla na rod) prodavali za 5 dinara vise malinu "nekom pancevcu" koji nista nije ulozio u istoriju nase saradnje i pokupio je kajmak... idete iza coska (na drugi forum) jer vas istina boli... srecan put ... samo je ovaj forum istina jer se ovde slobodno moze izneti stav svakog od nas... idite tamo gde ste svi jednaki..... gde se svi tesite i tapsete po ramenu da ste najbolji....saljite poljupce jedni drugima i uzivajte... naravno da necete imati rec istine i rec savesti... ovaj forum je jedini pravi sve ostalo su pokusaji i pleonazmi ... idite vasa vernost je "iza krivine" i toliko vredi ...(znam da cete jednim okom uvek biti ovde jer cete posecivati vasu savest zvanu "poljoinfo" svremena na vreme) toliko o vasoj vernosti....cao....
odgovaram u moje ime ne u ime vilameta 2002 :mislim da si pogresno shvatio a to ce me drugi demantovati ako gresim , nije unija malinara trazila prelazak na drugi forum i ja sam dobio poziv da se prikljucim na drugoj adresi ali ne od unije , prica je potpuno bezazlena i potekla je od ljudi koi nisu uopste iz Arilja i potpuno su drugi razlozi a to je da na ovoj adresi nebude banovanja i brisanja pojedinih komentara vec da sve prolazi i svaciji glas se cuje bez selekcije mislim da gresis ali ne zlonamerno. Konkretno su moja nekoliko komentara ponistena na staroj adresi a bile su u vezi borbe za bolju cenu maline 2012.
 
@vladan-spas

Ti sebe nazivas dobrim hladnjacarom (to je svima jasno, verujem)...
Nikog drugog ti ljudi nisu nasamarili, nego tebe... Videli su odma ko si i sta si pa su prodali drugom iza krivine, a ti dobar, jadnicak, ostade bez dela roda (opljackanih para namucenog seljaka)... Bas mi te je zao...

Naprotiv onome sto si napisao, vi hladnjacari cete sami ostati na ovom forumu i tesiti se medjusobno, dok cemo mi malinari neometano da se pomazemo,organizujemo i dogovaramo na novom forumu koji nije jedan od onih propalih pokusaja, vec ce biti vrlo brzo jaci od ovog ukoliko se moderatori ne urazume (plasim se da im je vec kasno) ... Sasvim slucajno, moderatori novog su bivsi cenjeni clanovi ovog foruma...

Ne mogu da shvatim da moderatori ne mogu da shvate da zbog pojedinaca kao sto si ti, gube mnogo stalnih i postovanih clanova, pravih poljoprivrednika, zbog kojih je valjda i ovaj forum napravljen...
Inace kada sam ja ovde dosao 2009 godine, bili su drugi moderatori, ljudi koji su nas postovali i cenili... Zao mi je sto je do ove lose smene uopste i doslo... To je najveci Brankov (vlasnik i autor ovog sajta, idejni tvorac) promasaj, trebao bi ih malo staviti pod kontrolu, da neko i njih kontrolise malo...

Toliko od mene, a da li ce ovaj forum videti jos neki moj post, nije do mene... posle eventualnog ciscenja ovakvih tipova, mozda se nekada i vratim ovde (mada sumnjam)....
 
Poslednja izmena:
dule majstore bogastvo je u suprotnosti misljenja a ne u jedinstvu misljenja, (to je demokratsko pravilo) bezati iza krivine je slabost a ne snaga, video sam vas novi forum "to je samo prokleta mogucnost izbora" ali ne i sam izbor, svi mi se borimo za jedno bolju buducnost ...ja cu biti dobar hladnjacar veruj mi uskoro... ali ne mogu dalje od jednog jedinago trzisnog merila a to je ponuda i potraznja, a to je ono sto nas razdvaja vama su krivi svi drugi a realnost trzista nikako nemozete da prihvatite... seti se price o mom krompiru... pre tri godine cena je bila 0 dinara bacali smo ga.... pre dve skoro 120 dinara a ove ponovo jad i beda.... ucimo i ne srdimo se i cekajmo rezultate 50000 tona prodate maline austrijancima po 1.21 eura, to je nasa trenutna realnost.... video sam i tebe na na novom forumu... idi dule...tamo vam niko ne cakca savest .... i baci ovde oko po -nekad...usput mene se na ovom forumu mnogi grdili,smarali, banovali (stavljali u zatvor) iskljucivali ali ja verujem u svoju rec i postujem rec drugih (ako sam kada u "cirka-rakija" stanju preterivao izvinjavam se), ali ja ostajem dostojan, siguran u sebe, nije mi potrebna "gomila" da bih bio siguran i da bi mi bilo toplo (kao ovcama kada na se na hladnom vetru zbiju) a ne bezim od istine seleci se u "kolektivni istomisljenje-forum" u idealni i zasticen prostor koji je u principu dosadan... zivot me je bicevao- a tu sam.. tu sam sa svima onima kojima je istina jedino merilo.... moja tvoja, njegova.. "jedinstvo u razlicitosti" tu je nasa snaga, slabima je mesto negde drugde...poljoinfo forum je za odabrane i jake...(evo ne samo da postajem hladnjacar vec i "mod-niorator-erator" ovog foruma)
 
Poslednja izmena:
Valjda imam pravo da izaberem sa kim ću se družiti. Iskreno, nijedan post duži od 10 rečenica i ne čitam.
Ne vidim čemu nervoza oko ugovora. Narodu je sinoć, na sastanku Unije sve objašnjno i prezentovani rizici (predstavnici udruženja će informacije preneti dalje). Pokazan je i orginal ugovora, overen od strane notara, u Beču.
Ukoliko se to narodu sviđa on će potpisati. U protivnom posao će propasti i vratićemo se na stare odnose proizvođač kupac. Na narodu je izbor.
Svako ima bolje rešenje, sad je trenutak da ga ponudi, kako bi narod imao veću mogućnost izbora.
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi bilo puno znacajnije da si (ljudima koji nisu sinoc bili na sastanku)pojasnio ugovor i rizike nego tvoj izbor oko druzenja kao i narodni izbor.Svacija je do sebe.
 
Pričano je o svemu, s tim što informacije koje iznosim nisu iz prve ruke, tako da ne znam svaki detalj. Naravno da će onaj koji ostaje bez velikih para iskoristiti savaku mogućnost da pokvari priču. Da li će uspeti, zavisi pre svega od jedinstva i odlučnosti proizvođača.
Ako imate rešenje bez rizika odmah ga prihvatite. Predati malinu hladnjačama po 60 centi ne nosi nikakav rizik.
Više, zaista nemem nameru da se bilo kome, bilo zašta pravdam. Davno sam ovde rekao da, ko ima ideju iznese ovde. Nismo imali neke naročite koristi.
Dajte neku ostvarivu ideju i realizujte je, rado ćemo se skloniti.
 
@ vladan Imenjace ....gde si popio svu PAMET ovog sveta.......

Iskreno zavolio sam ovaj forum .... nekad mi se cini da nebih mogao bez ovog foruma ........ Al zbog tvojih postova i jos nekoliko mudrosera .....Dodje mi da vise nikad ne zavirim ovde........Veruj mi da ni sam neznam zasto.....?
 
kocka je bacena ali na ovaj nacin :ili da potpisem sa unijom i bar pokusamo da izguramo do kraja ili da povezem samo desetak ari i berem samo sa ukucanima drugo nema.
 
pozdrav svim malinarima,citam ove postove i prosto se cudim danam nista ne odgovara ni ugovor ni bez ugovora,ni 60 centi. ljudi sacekajte jos malo nemojte se dzaba prepucavati. ajmo sad da pocnemo prepirku sta ce biti ako grad sve potuce,imali smisla otom raspravljati? ni u jednoj temi na forumu nema ovake prepirke ko u ovoj,ja zelim da cena bude sto veca i ja zivim od maline,kamo srece nek sve uzmu austrijanci,jer skuplje plate pancevci i sapcani neg nasi ovuda. dugo nas vozaju nasi pa nek se nesto preokrene bar preko stranaca.
 
Ne razumem zašto se ovde proziva uredništvo celog foruma, kad je u pitanju svađa između proizvođača malina i vlasnika hladnjača.
Forum je mesto gde do mile volje možete iznositi svoje stavove i niko neće biti zbog toga sankcionisan, osim ako vređa i omalovažava nekoga, ili reklamira nekoga.
Uredništvo foruma ne podržava ni jednu stranu u ovoj vašoj prepirci, jer ne bi bilo korektno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh