Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije ta cena od 65 daleko od istine,jer je slicno bilo i prosle godine ,samo sto je cena kod njih otisla dole, a stim ide i cena kod nas, nije pravilo al tako ide, tako da otprilike rod mline u srbiji 2012 bice duplo manji, jer se nece imti racuna raditi, tako mislim da ce biti i u cileu jer i oni neberu ako je premala cena, samo ima dosta proizvodjaca koji su vezani za kredite pa ce morati da beru, to je novi svetski poredak i to tako funkcionise ,uzajmis pare od banaka po tvom racunu trebalo bi da otplatis za 5 godina a ostanes dozivotni rob

realna cena srpske maline miker je oko 4.5 eura / 1kg, srpske maline vilamet je oko 3 eura / 1kg, (tulamen polka i polana prodaju se kao sveze i mogu imati i vecu cenu ako se tako prodaju ali nisu za zamrzavanje) nazalost trzisna cena ove i iduce godine bice na veoma niska iz razloga koje je cunami naveo
 
pozdrav malinari nije me bilo na forumu odavno pa da se javim koliko vidim situacija je jeb.na na*ebali smo prosle sa cenom preprosle sa vremenom sta ce biti ove
 
Poslednja izmena od urednika:
pozdrav braco Malinari nisam dugo posecivao forum . I dalje mislim da se u srbiji tesko zivi od postenog rada,ja dosao u daleki Sibir,radim na -35 kako bih zardio koji dinar, za postenog radnika ima posla. DA NE
DAVIM. Prosla god je bila uzasna protesti,niska tj.preniska cena maline,kisna sezona itd to treba upamtiti i ove godine boriti se na vreme za svoja prava!


Svim forumasima Malinarima zelim postenu zdravu i bericetnu novu god 2012:ppozdrav: A eto i mene kuci cim krene sezona radova:sjasi: Pozdrav za Meekera,Dula,Zokia sefa,Cunamia,Pola,Vladana spas,Saleta i dr.
 
Унија малинара размишља да анкетира све малинаре у Србији. Сугестије су добродошле.

Како би зауставили суноврат малинарства у Србији малинарис су, почетком сптембра, у Ужицу, приступили формирању Уније произвођача малина и другог воћа.
У међувремену успоставили смо контакте са представницима ЕУ (главно тржиште за нашу малину) и директним купцима. Приликом састанака постављана су нам бројна питања бројна питања на која нисмо имали поуздане одговоре (количина, површина, сортимент, број произвођача...).
Са друге стране нисмо успели да успоставимо никакву сарадњу са Владом, Министарствима, Председницима општина... Напротив, све су учинили да нас спрече у организовању.
У циљу превзилажења проблема, одлучили смо да сами прикупимо податке
Учешће у анкети је ваш избор, једино што очекујемо је да одговори буду искрени, како би имали праву слику.

Површна
Нови засад
Количина у 2011

Малина виламет
Малина микер
Малина остало
Купина
Јагода
Боровница
Јабука
Крушка
Шљива
Кајсија
Трешња

Да ли подржавате организовање малинара у Унију произвођача малина и другог воћа?
Да ли сте члан Уније произвођача малина и другог воћа?
Да ли сте спремни да сарађујете са Унијом произвођача малина и другог воћа, ради заједничког наступа на тржишту?
Да ли располажете са расхладним капацитетима и коликим?



Председник Уније произвођача малине и другог воћа
Драгиша Терзић
 
Poslednja izmena:
U većini opština u kojim se gaji malina imamo uruženja članice unije. Oni će odrediti ljude po selima, koji će sakupljati podatke. Popunjeni ankentni listovi će ostati u lokalnoj organizaciji, a u centralu će ići samo podatci. Trenutno tražimo "žrtvu" koja će nam odštampati anketne listove.
 
Vec duze vreme pokusavam da saznam ko je predstavnik unije malinjara u Pozegi ali ne uspevam.Mislim da su malinjari iz mog okruzenja jako slabo ili gotovo nikako informisani o postojanju i radu udruzenja.Jedan dokaz za to je i nikakav odziv na protestima u Arilju i Pozegi.Veliki pozdrav , mnogo uspeha i SRECNU SRPSKU NOVU GODINU!!
 
Sinoc smo Dragiša i ja bili na Savincu. Bilo je ljudi iz petnaestak sela. Zaključili smo da smo upravo u Dobrinjama i okolini najlošije zastupljeni, pa je dogovor da se na tom prostoru organizuje sastanak na koji ćemo doći i mi.

U nedelju će Dragisa Terzic biti gost u emisii "Znanje na poklon", na B92.
 
Poslednja izmena:
molim vilameta naseg aktivnog politicara medju forumasima-malinarima (starom znancu i "poznavaocu iz pouzdanih izvora" ) da nam objasni sta je pa sada ova nova organizacija malinara nazavana "udruzenje malinara zapadne srbije" i koje su veze izmedju njih i "unije malinara i vocara dragise terzica" ko je sad ovaj predsednik....saveza udruženja malinara izabrani Rade Šunjevarić iz Užica, na sve strane neke organizacije blize se izbori pa ce nekom uskoro godina biti "bericetna bez motike" sto se mene tice nikada nisam racunao na politiku a potsecam da je ovo strnica foruma "borba za prihvatljivu cenu 2012 godine i stop lopovluku i malverzacijama"
procitati na strani tekst o radjanju nove "organizacije i udruzenja" ali ne cooperative nazalost.....
"http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=01&dd=13&nav_id=573570
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim malinarima.

Napokon evo opet i mene na sajtu.

Pitanja za clana vilamet:
Da li ti je stigla pp od mene jer nesto me zeza oko slanja poruka.

Bicu prisutan sad neko vreme na sajtu . . .

Vidim da ovaj Vladan spas ne prestaje da smara , odakle vise tom coveku zivci i vremena za sve ovo. . .
Nije mi jasno. . .
 
Poslednja izmena od urednika:
Поздрав добри људи!
Новац не доноси срећу али доноси слободу да радите оно што ви хоћете, да идете куда год пожелите, да своје време користите у складу са својим интересовањима. Када је човек слободан онда је и срећан. Нажалост, ми живимо у капитализму који се стара да богати буду што богатији а притом лишава сиромашне слободе (читај:новца).
Ако вам неко одузме слободу, ви онда постајете роб, и то незадовољан. Управо то је огромна већина нас на овом форуму: незадовољни робови. Нисмо робови само хладњачара, већ државе, банака и целог система. Ми не живимо, ми преживљавамо.
Систем се мења једино ако се промени довољан број јединки које га сачињавају. Дакле, сви ми смо носиоци промена али само мали број је и спреман на конкретне кораке, жртве и одрицања.
МЕНТАЛИТЕТ је наш највећи проблем. Неколицина ће се активирати и кренути путем промена, али ће велика већина одгледати најновији reality show на ружичастој (или некој другој) телевизији и рећи: "Малина 60 динара? Бем матер лоповску свема! За кога ја ово радим?", а већ после пар минута: "Жено, сутра буди децу у 05h, диемо да беремо, де да пропада сад кад је дошло до рука, дај шта даш...". И тако дан за даном, годину за годином, док удариш дланом о длан прође живот.
Ово лепо описују The Verve у својој песми:
Cause it's a bittersweet symphony, this life
Trying to make ends meet
You're a slave to money then you die...(Опора је симфонија овај живот, покушаваш да спојиш крај sа крајем, робујеш парама а онда умреш...)
Али, ја сматрам да већина вас већ зна све ово што сам горе написао.
Много приче а никаквог решења на видику, рекли бисте. И ту се потпуно слажемо. Међутим, чврсто верујем да ће ново-формирано удружење помоћи свима нама да заједничким снагама дођемо до решења које ће нам помоћи да лакше носимо окове који су нам наметнути.
Дакле, без увредљивих коментара, без препуцавања и без кукања на државу. То ништа продуктивно донети неће. Боље пођите од себе, запитајте се шта ви можете конкретно да учините, како да смањите трошкове производње на пример. Поделите ваше идеје са осталима, а надам се да ће удружење учинити све да добре идеје буду реализоване. Ајмо да покушамо нешто да променимо.
Нисам ваљда превелики оптимиста по овом питању?



 
molim vilameta naseg aktivnog politicara medju forumasima-malinarima (starom znancu i "poznavaocu iz pouzdanih izvora" ) da nam objasni sta je pa sada ova nova organizacija malinara nazavana "udruzenje malinara zapadne srbije" i koje su veze izmedju njih i "unije malinara i vocara dragise terzica" ko je sad ovaj predsednik....saveza udruženja malinara izabrani Rade Šunjevarić iz Užica, na sve strane neke organizacije blize se izbori pa ce nekom uskoro godina biti "bericetna bez motike" sto se mene tice nikada nisam racunao na politiku a potsecam da je ovo strnica foruma "borba za prihvatljivu cenu 2012 godine i stop lopovluku i malverzacijama"
procitati na strani tekst o radjanju nove "organizacije i udruzenja" ali ne cooperative nazalost.....
"http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=01&dd=13&nav_id=573570

Izbegavam da, na ovoj temi, pricam o politici.
 
Владане ти кад се појавиш на овом форуму све живо помрсиш..ако је икако могуће прочитај своју последњу поруку и покушај да нам је објасниш-шта је писац хтео да каже.од првог дана овде износиш такве контра аргументе да ја свремена на време помислим да ли ти уопште знаш шта пишеш,,до јуче си писао о обавезном удруживању ,то је једина нада ,сада ти није јасно ко се удружио_ већ ту постављаш нека нејасна питања-ако ти не одговара немораш да се удружујеш и крај приче ,а не стално да налазиш неке политичке аргументе ,-те овај је онај! те ко је овај-зар је то уопште битно -важно је да су се људи удружили и да сматрају да су тако јачи -једино ако то теби не одговара из теби знаних разлога.
Питање за Дулета мајстора_?ако сам ја добро разумео емисија ,,ЗНАЊЕ НА ПОКЛОН,, није више на тв Б92 већ се од сада емитује на Хеппи тв .ако је тако онда сам добро раѕумео .поззз
 
Za nas ne postoje škatljiva pitanja.
U jeku protesta neki od članova unije, predvođeni Vladanom Nikolićem iz Kosjerića, iza leđa rukovodstva, a suprotno odlukama skupštine imali su sastanke sa predstavnicima ministarstva. Kada je doneta odluka da unija malinara podrži formiranje Pokreta radnika i seljaka, ljudi koji su članovi raznih partija su izašli iz unije (uzgred i do tada smo imali problema sa njima jer su bili vojnici svojih partija medju malinarima).
O novom udruženju je dovoljno reći da je predsdnik Rade Šunjevarić, odbornik Demokratske stranke u Skupštini opštine Užice.
Pokret radnika i seljaka će biti hit na ovim izborima, sa malinarima ili bez njih. Ovo je jedinstvena šansa da malinari dobiju svoje predstavnike u vladi.
Sajt nije ažuriran jer drugar koji ga ažurira, ima ozbiljnih porodičnih problema (na žalost ne možemo sebi da priuštimo neku vrstu profesionalnosti, već sve radimo volonterski)
Emisija je na B92, a Zaharije je otišao, što nam je, prvi put, omogućilo prolaz u ovu emisiju.

E sad, ako krene rasprava, nisam kriv.
 
provac prvo odgovori na nekadasnje moje pitanje i proveri da li divlja borovnica moze da se izvozi jer si svojski tvrdio da je ista zabranjena za berbu i za izvoz i da je predmet sverca iz bosne i kosova sto je obicno neznanje stvari i neznam iz kojih razloga guranje ispred plave bobice i negiranje rada stotine beraca-cobana koji je beru divlju borovnicu -jedinu pravu i od toga zive (plava bobica koju gajis koju zovete "gajena borovnica"bez ikakvih argumenata) sto se tice udruzivanje ja sam za udruzivanje poljuprivrednika u coop (proizvodne kooperative) a ne u udruzenja koje se bave vise politikom i pripremom za izbore a ne pripremom za zajednicku proizvodnju moje pitanje vilametu je bilo zasto 2 udruzenja (jos jednom pokazujemo nejedinstvo i podele) Udruzenje malinara zapadne srbije i drugo udruzenje Unija malinara , ali ako ova dva udruzenja prerastu kasnije u pravo udruzivanje u coop (kooperative) ja cu biti sigurni clan jedne od ova dva udruzenja (ali ne ako tim udruzenjima jedini cilj bude prerastanje u politicke partije) ja ne glasam na izborima iz licnih uverenja i razloga. jake jedinstvene ekonomski uspesne kooperative postaju snaga za sebe onda i bilo koja politicka opcija mora slusati kooperative i njene zahteve, politika je samo deo drustvene nadgradnje (isto kao i umetnost, sport, knjizevnost,filozofija, sociologija itd) osnova svakog drustva je " hrana oblacenje i stanovanje")problem je u srbiji sto smo politici dali mesto da bude deo osnove , sudbine ljudi, svuda u svetu politika je samo "potparol" ekonomski jakih grupa i njihov zastitnik zato sam ja da srpski seljak bude udruzen u kooperative, ekonomski jak i nezavistan a onda ce politika "pripitomljeno" i "osedlano" slusati nase stavove no jos nismo stigli do tog nivoa razmisljanja jer nam je kolektivna svest mala a individualni nagoni veliki a zelja za pravim udruzivanjem nikakva. Mozda gresim oko politike... vec u maju ove godine znacemo odgovor.... a do tada ne gubimo vreme pokusajmo da ova udruzenja pretvorimo u ekonomski jake cooperative... put trazenja direktih kupaca vani (kako pravilno rece terzic danas u emisiji b92) je jedan od nacina i resenja nasih problema za niske cene maline... pravimo zajednicke (coop) hladnjace i prodajmo izvezimo sami nasu preradjenu robu (tako to rade svi oko nas adrese razlih svetskih kooperativa sam vec dao na ovom forumu) provac ja sam za udruzenog jakog i pametnog seljaka gde za takve ko sto si ti koji za sada samo provociraju na ovom forumu (uz polu znanje o izvozu divlje borovnice) takodje ima mesta ali posle "preobrazenja" i kada budes temeljito analizirao i prihvatao tudje prvilno misljenje (i kada se ne slaze sa tvojim) to se zove evolucija odnosno ucenje na greskama.... ja nikada na ovom forumu nisam uputio nikome teske reci samo sam istrajno i argumentima umirivao ostrascene pojedince (vecina su individualisti u nasoj seljackoj populaciji i takvi velika prepreka radjanju kolektivnog duha i udruzivanja u coop). Jos samo jednom nemesajte nekadasnje ZZ zemjoradnicke zadruge (tada vlasnistvo drzave) i njihovo funkcionisanje u komunizmu i Cooperative koje su vlasnistvo udruzenih seljaka ......;smiri se dragi moj provac i uci na svojim i tudjim greskama generalno saznaj i citaj (za pocetak procitaj o tome da divlja borovnica moze nesmetano da se izveze dao sam ti kontakt telefone i carinske odredbe) i nemoj molim te vise da javno na ovom forumu pises bez argumenata jednog dana kada se upoznamo videces da se iz suprotnosti radja ljubav i prijateljstvo.....
 
Poslednja izmena:
Kada govoorimo o priremama za sledeću sezonu, ne samo da radimo to, već pokušavamo da prodamo nešto od ovogodišnjeg roda. Na žalost, ne ide baš sjajno, ali ne kažu da su naše ponude jake već da imaju jeftinije (zadnji put iz Požege). Znači, osnovni problem je niska otkupna cena.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh