Naša telad

Drugari hocu teletu da namazem horn stikom rogice i da bude bez rogova kad poraste, interesuje me kada je najbolje da to ucinim, mislim koliko dana posle rodjenja i jel bude to efikasno uvek?
 
Ja skidam stikom treci dan po rodjenju,osisam mesto masinicom za sisasnje,nakvasim mesto mokrim sunjerom i namazem,tele mora da se odvoji da ga drugi nediraju i neolizu mu stik sa rogica.............
 
Hvala, tako cu i uraditi, i ja sam mislio negde oko 10 dana posle rodjenja a tele je samo ne moze ga skinuti nikako kad se namaze.
 
Tele staro samo 16 dana...
Odavno nisam imao ovako napredno tele, otac je Lahor, a majka 50% RHF, a 50% Sim...
1bb789ea5cb4d205c5e9643dfb40fcae.jpg

f6e7ae300c4b47e2ed5b4ab850de2281.jpg

e1b04205d939438ad08195b567044490.jpg
 
jedno pitanje. Imam zensko tele staro 10 dana i ono se nalazi u boksu zajedno sa jagnjetom. Danas sam primetio da jede suvu detelinu zajedno sa jagnjetom. Zanima me da li ce joj smetati?
 
Imam dvoje teladi, jedno HFxSIM, a drugo SIM, prvo je staro 2.5mjeseci, a drugo nešto više od 3mjeseca. Zanimalo bi me kako hranite vašu telad za priplod u tom dobu, koliko puta na dan dajete koncentrat, da li stalno imaju vodu pred sobom, kakve vitamine dajete i ostale bitne stvari. Početnik sam u ovome poslu i bio bih zahvalan na savjetima iskusnijih ljudi.

LP
 
Sena da ima pred sobomstalno dok ne naucei vode takodje ako imas pojilice ili ih pojis iz kante , koncetrat ujutro i uvece pola sata ,sto ne pojede sklonis da das uvece npr da ne stoji , pozeljno dati im od glista i vitamine Neositol + Ad3Evitamine .
 
Sena da ima pred sobomstalno dok ne naucei vode takodje ako imas pojilice ili ih pojis iz kante , koncetrat ujutro i uvece pola sata ,sto ne pojede sklonis da das uvece npr da ne stoji , pozeljno dati im od glista i vitamine Neositol + Ad3Evitamine .

Hvala na odgovoru, Milan.
Oni vec jedu sijeno, koncentrat, piju vodu, sijena imaju po volji, vodu dajem kantom u par navrata tokom dana (4-5), a koncentrat ujutro i navečer. Postoji li neka količina koncentrata izražena u kilogramima koju bi bilo idealno davati teletu tokom dana?
 
U pocetku po volji dok ne nauce da jedu , idealna kolicina relativna 1-2 kg dnevno , kasnije kao junetu 4-6 kg zavisno koji koncetrat dajes .
 
pod kravam su kupljena telad LIM/HOL- SIM
Bavimo se uzgojem teladi za tov a mesecno i po kojeg za telece meso :D ribica ispod saca je izvanredna heheh
 
Drage kolege imam jednu molbu ako neko ko je vec osiguravao telad moze da mi objasni kakva je procedura kod osiguranja teladi i koja kuca je najbolja za to i naravno koja je cena osiguranja hvala unapred:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh