Naša telad

alen1972

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2012
Poruka
2.268
Drugari hocu teletu da namazem horn stikom rogice i da bude bez rogova kad poraste, interesuje me kada je najbolje da to ucinim, mislim koliko dana posle rodjenja i jel bude to efikasno uvek?

RatkoPa

Član
Učlanjen(a)
19 Jul 2011
Poruka
3.537
Ja skidam stikom treci dan po rodjenju,osisam mesto masinicom za sisasnje,nakvasim mesto mokrim sunjerom i namazem,tele mora da se odvoji da ga drugi nediraju i neolizu mu stik sa rogica.............

alen1972

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2012
Poruka
2.268
Hvala, tako cu i uraditi, i ja sam mislio negde oko 10 dana posle rodjenja a tele je samo ne moze ga skinuti nikako kad se namaze.

Učlanjen(a)
23 Nov 2012
Poruka
163
jedno pitanje. Imam zensko tele staro 10 dana i ono se nalazi u boksu zajedno sa jagnjetom. Danas sam primetio da jede suvu detelinu zajedno sa jagnjetom. Zanima me da li ce joj smetati?

Mehmed89

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Sep 2015
Poruka
12
Imam dvoje teladi, jedno HFxSIM, a drugo SIM, prvo je staro 2.5mjeseci, a drugo nešto više od 3mjeseca. Zanimalo bi me kako hranite vašu telad za priplod u tom dobu, koliko puta na dan dajete koncentrat, da li stalno imaju vodu pred sobom, kakve vitamine dajete i ostale bitne stvari. Početnik sam u ovome poslu i bio bih zahvalan na savjetima iskusnijih ljudi.

LP

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
788
Sena da ima pred sobomstalno dok ne naucei vode takodje ako imas pojilice ili ih pojis iz kante , koncetrat ujutro i uvece pola sata ,sto ne pojede sklonis da das uvece npr da ne stoji , pozeljno dati im od glista i vitamine Neositol + Ad3Evitamine .

Mehmed89

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Sep 2015
Poruka
12
Sena da ima pred sobomstalno dok ne naucei vode takodje ako imas pojilice ili ih pojis iz kante , koncetrat ujutro i uvece pola sata ,sto ne pojede sklonis da das uvece npr da ne stoji , pozeljno dati im od glista i vitamine Neositol + Ad3Evitamine .
Hvala na odgovoru, Milan.
Oni vec jedu sijeno, koncentrat, piju vodu, sijena imaju po volji, vodu dajem kantom u par navrata tokom dana (4-5), a koncentrat ujutro i navečer. Postoji li neka količina koncentrata izražena u kilogramima koju bi bilo idealno davati teletu tokom dana?

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
788
U pocetku po volji dok ne nauce da jedu , idealna kolicina relativna 1-2 kg dnevno , kasnije kao junetu 4-6 kg zavisno koji koncetrat dajes .

pitanec

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2014
Poruka
40
pod kravam su kupljena telad LIM/HOL- SIM
Bavimo se uzgojem teladi za tov a mesecno i po kojeg za telece meso :D ribica ispod saca je izvanredna heheh

Učlanjen(a)
14 Nov 2017
Poruka
1.965
Drage kolege imam jednu molbu ako neko ko je vec osiguravao telad moze da mi objasni kakva je procedura kod osiguranja teladi i koja kuca je najbolja za to i naravno koja je cena osiguranja hvala unapred:ppozdrav:

Vrh