Naša telad

bik.jpg
Ovaj lepota od teleta privlaci svima paznju jer na glavi ima broj 7 :)
 
ciko limousin / simental je na udaru :D nova tura nova garnitura :D


- - - - - - - - - -

to je taj butić,ta genetika :D
 
Vazno da ne prokisnjava i da ih ne lupa promaja, vodu imaju hranu imaju, ali proizvodi nesto slabo curkaju...Treba menjati sistem drzanja...
 
Neka mi niko ne uzme za zlo, ali problem kod ovih teladi na gornjoj slici je sto su mnogo halapljiva i mnogo seru a ne daju nikakve rezultate.
 
ljudi kako telad,kako stoka,kako zdravlje u novoj 2015 ? imali nekog slikovnog materiala ?

- - - - - - - - - -

Belgijsko belo plavo govedo BBP :D
20141216072317.jpg
 
Pa sad...odkud znam vojkane neki se zale na teske porodaje dok drugi pricaju drugo,kao i za sve. U Sloveniji i nema cistih belgijanki,sve je to ukrsteno sa simentalcom ili sa crno belom HOLSTEIN. Ovo tele je sa mlecne farme mati HOL. a otac BBP,iako je bijo jako velik i tezak porodjaj je prosao bez komplikacija. Kod same teladi je opasno to sto jako brzo dobijaju kilograme i ako ne pazis,da ga previse forsiras moze lako srce,da mu pukne jer je premaleno u odnosu na telo (to se desilo mom koperantu sa kojim saradjujemo). Moram reci,da su i punooooo osjetljiviji od simentalaca iako je i sam simentalac jako osjetjivo tele u fazi od 1 - 5 nedellja. Punoo pooozzz
 
Nazad
Vrh