Naša telad

pitanec

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2014
Poruka
40
ciko limousin / simental je na udaru :D nova tura nova garnitura :D

- - - - - - - - - -

to je taj butić,ta genetika :D

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
Vazno da ne prokisnjava i da ih ne lupa promaja, vodu imaju hranu imaju, ali proizvodi nesto slabo curkaju...Treba menjati sistem drzanja...

vladj

Član
Učlanjen(a)
9 Okt 2011
Poruka
3.323
Neka mi niko ne uzme za zlo, ali problem kod ovih teladi na gornjoj slici je sto su mnogo halapljiva i mnogo seru a ne daju nikakve rezultate.

pitanec

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2014
Poruka
40
ljudi kako telad,kako stoka,kako zdravlje u novoj 2015 ? imali nekog slikovnog materiala ?

- - - - - - - - - -

Belgijsko belo plavo govedo BBP :D

pitanec

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2014
Poruka
40
Pa sad...odkud znam vojkane neki se zale na teske porodaje dok drugi pricaju drugo,kao i za sve. U Sloveniji i nema cistih belgijanki,sve je to ukrsteno sa simentalcom ili sa crno belom HOLSTEIN. Ovo tele je sa mlecne farme mati HOL. a otac BBP,iako je bijo jako velik i tezak porodjaj je prosao bez komplikacija. Kod same teladi je opasno to sto jako brzo dobijaju kilograme i ako ne pazis,da ga previse forsiras moze lako srce,da mu pukne jer je premaleno u odnosu na telo (to se desilo mom koperantu sa kojim saradjujemo). Moram reci,da su i punooooo osjetljiviji od simentalaca iako je i sam simentalac jako osjetjivo tele u fazi od 1 - 5 nedellja. Punoo pooozzz

Vrh