Muzika za dušu 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvi dodir sa Italo Disco žanrom imao sam davne 98 godine dok sam bio sedmi razred na jednoj rođendanskoj proslavi.Drugar doneo dve kasete od 120 minuta sa Greatest Italo Disco hitovima.Prva pesma na prvoj kaseti je bila upravo ova od Edija a puštena na ozbiljnom ozvučenju bez ikakvih šumova na snimku, lep i čist zvuk.Kasnije sam i sam nabavio takve dve kasete i imam ih i dan danas u kolekciji.
Maticu koje si ti godiste kada si 98 bio u 7 razredu osnovne čkole?
 
Ако овако се настави, овде нико неће остати Сем: лопови, керови, ботови...
 
Пева девојче само тако (песма од неке Били Ајлиш; шта да радим кад не пратим савремена музичка кретања па је не знам) - "Lovely"

 
Prvi dodir sa Italo Disco žanrom imao sam davne 98 godine dok sam bio sedmi razred na jednoj rođendanskoj proslavi.Drugar doneo dve kasete od 120 minuta sa Greatest Italo Disco hitovima.Prva pesma na prvoj kaseti je bila upravo ova od Edija a puštena na ozbiljnom ozvučenju bez ikakvih šumova na snimku, lep i čist zvuk.Kasnije sam i sam nabavio takve dve kasete i imam ih i dan danas u kolekciji.

Italo disko sam slusao na odsluzenju JNA , 85-86 , i prvi puta slusao na onom malom metalnom sony vokmenu (nije bio moj , to se nije moglo kupiti , prosvecano kroz luku) kralja popa i to crom 90 minutne kasete , kvaliteta nenad*biva , vrtio mjesec dana sa jednim parom baterija , neke strane alkalne baterije , u ono vrijeme svi imali one funjave tranzistori iz trsta kao u filmu karaula, a i jeli smo pastete kao u tom filmu ali vec pocrnele od stajanja u skladistima.
 
Moj susret sa ital diskom je bio "88 na školskom letovanju u Novom vinodolskom. Ala smo skakali na Bonasera. 7. razred lepota i divota bilo.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh