Muzika u traktoru

Bubisa, interesovalo bi me gde si kupovao muziku i posto je bilo. Predpostavljam da je dukej pomagao u montazi. I ja bih svog Belorusa voleo tako da ponovim.
 
Muziku sam kupio u MB Rodić na ulasku u Novi Sad iz pravca Srbobrana.E sada pošto je bilo ne mogu ti tačno reći,zaboravo sam,(kupovao sam odmah posle traktora)ali nije bilo više od 4 000 dinara(radio,zvučnici i antena).
Što se tiče montaže,dobro si predpostavio Dukej je bio glavni monter elektronike. :D
Ja sam samo sekao rupe za zvučnike(na tapacirungu,jer na rusu imaš mesto već predviđeno za zvučnike). :ppozdrav:
 
Nije Rodić najjeftiniji u gradu . Vidi na SPENSU ili ispod severne tribine stadiona Vojvodine (nekadašnji ITC) .
 
sta kazete na ovakve zvucnike dali su dobre za traktor?ja sam ih nabavio sutra cu da ih postavljam u kutije i naravno u traktor evo ih...maximalna snaga 100w ili 200w oba pa me interesuje ako player ima snagu izlaza 4x50w dali ce on gurati samo 50 wati poz zvucniku ili 100wati koliko je i maximalna snaga jednog zvucnika ja mislim da su ovo najbolji zvucnici i da nema boljih od ovih kostali su oko 3500dinara ali ovi nema sanse da pregore to su zakon
SAL XPRO 3-130
 
nama pojacalo ali zato pitam dali ce player gurati u njih samo 50wati ili 100?pa ko zna neka javi :ppozdrav:
 
Zavisi dali pojacalo ima 2krajnja kanala po 100 wati, pa njih deli/2 ili ima 4krajnja kanala po 50wati jer onda dva rade u prazno a druga 2 rade full 50w
 
imam pioner player sa 4 izvoda po max 50wati pa to bi trebalo da gura onda maximalno 50 wati po zvucniku pa onda zvucnik nije iskoristen do kraja ali samo na pola pa ce valjda dugo trajati :haha:sta vi mislite? :ppozdrav:
 
pa mislim da je to dovoljno posto zvucnici imaju snago 100w komad pa ako ce plajer do njega gurati samo 50 wati onda bi zvucnici trebalo da dugo traju i nema sanse da pregori jel tako:haha:
NA mislim dobar ti je predlog da spojim dve zice u jednu ali meni je bitan vek zvucnika nezelim da mi i ovi pregore kao stari :udri: zelim da slusam dobru muziku pa sam zato kupio snazne zvucnike pa da dugo traju ne da bi preglasno zvirali....
 
Da pa onda rikne pojacalo! Mislis da to meni vec nije palo na pamet? I srkla 2 ic komad 18eura a ceo radio ne vredi 40eura!
 
pa vidi po meni je bolje kad ga odvrnes 50% a zvuk kristalno jasan,nego na 1 zicu pa kad ga odvrnes on krci :D
ne moras stalno do maximuma odvrtati,a ako zatreba sa peradu po selu moze da posluzi :ppozdrav:
 
sutra idem po zvucnike pa cu da ih stavljam u kutije i naravno bice i slika :ppozdrav: uuf jedva cekam da ih stavim pa da vidim kako to lepo svira obozavam tehno mjuze slusati u traktoru i poneki powermetal :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Daaa... Za oranje najbolji narodnjaci a za spremacenje rock! Provereno!
 
North ARMY je napisao(la):
bar je to lako resivo spojis 2 zice izvoda iz pojacala 2plusa i 2minusa pa to spojis na jedan zvucnik :cao:

Nemoj ovo da radiš, zavisno od izvedbe izlaznog stepena u radiu može se lako desiti da ga spališ. Ovo je moglo kod starijih radia gde su bila posebna pojačala za svaki kanal pa se onda signal sa svakog od tih pojačala reostatom delio na još dva kanala (prednji i zadnji). Kod novijih radija uglavnom postoje posebna pojačala za sva četiri kanala i nikakvo spajanje žica ne dolazi u obzir.
Još nešto da kažem oko snage zvučnika i snage pojačala iz radija (pod pojačalo mislim pojačivački deo u radiu a ne zasebno pojačalo). Snaga zvučnika svakako treba da je veća nego snaga pojačala koje je priključeno na taj zvučnik iz prostog razloga da zvučnik ne pregori. Dalje, snaga koju pojačalo isporuči zvučniku direktno zavisi od impedanse zvučnika i zbog toga ne treba vezivati više zvučnika paralelno jer se u tom slučaju jako smanjuje impedansa zvučnika i onda opet može da strada radio. Prema tome, na posebne izlaze spajajte pojedinačne zvučnike (ili zvučne kutije) koji treba da su veće snage od snage pojedinačnog kanala na radiu i neće biti problema.
 
ja sam danas ugradio zvucnike u kutije evo i slike sve radi super cepa i do daske bez problema ali nema potrebe jer je tada losiji zvuk ali prezadovoljan sam kako rade ovo su SAL XPRO 3-130 zvucnici precnika 130mm i snaga im je oko 200wati ukupno i zvuk je odlican i dobro se cuje bas :ppozdrav:
 
Budući da se radi o traktoru i da je po pitanju montaže možda jedino tako moguće ugraditi ove zvučnike onda te kutije što si pravio imaju opravdanja (a i lepo izgledaju). Inače sa akustične strane je ::lose:: . No, sve jedno, lepo odrađen posao.
 
Nazad
Vrh