Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Drugari, može li neka preporuka za kardan koji će pogoniti tarup (šišalicu, helikopter). Da li uzimati sa zvrkom ili ne? Tarup je 140 cm zahvata sa dva leteća noža.
 
Sve ti zavisi od traktora,za imt ti recimo ne treba,al svakako nije zgoreg i za njega da kardan ima krckalicu,ja uvek njega koristim i ne mislim...
Za neke traktore je obavezan...kao što je mtz na primer...
 
Ja bi takodje pitao jel ima neko iskustvo sa Slovenskim mulcerom ino elite ? Koristio bih ga pre svega u vinograde, za granke nakon zimsku rezidbu cena kod nas mu je oko 2500e
 
Videcemo cvele82 nama treba da stigne taj u narednom periodu, mi kad smo gledali micovicev nam se najvise dopao e sad videcemo kad ga na prolece pustimo u rad.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za iskusnije kolege da li je opravdana razlika u ceni izmedju Dabaki tarupa i Ino Elite, Zanon Giemme itd, s’obzirom da obradjujem 2ha voca ne daje mi se razlika izmedju njih od cc 800e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam se dvoumio izmedju zanona sa kontra nozevima i ino elite open sa kontra nozevim...al sam se odlucio za ino nekako se vise koriste kod nas i vise su zastupljeni..sad ne znam tacno kolika je razlika u ceni al smo mi prezadovoljni sa ino...a dabaki licno nisam video uzivo pa nemogu da komentarisem...a cini mui se i da je cena nesto manja...
 
Ja neki dan uzeh Agromehanikin tarup sa cekicima. Izgleda kvalitetno odradjen, nadam se da ce dobro raditi posao.
 
Agromehanikin smo kupili pre 2.5 godine ja i brat.
Lose uradjen, lezajevi na valjku menjas svaki mesec.
Otisli lezajevi na osovini u garanciji, trese se.
Zvali dok je bio u garanciji niko nije dosao obecavali, kad je prosla garancija kazu nema nas u evidenciji da smo prijavili kvar.
Radimo oko 15h voca samo travu tarupirali,nikad granje ili nesto teze.
Imt 539 ga pogoni. Jos par je kupljeno u nasem selu svi imaju lose iskustvo.
 
Koliki je zahvat tog vašeg malčera? Kako ga 539 pogoni i u kakvoj travi? Koliko je koštao nov?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Najverovatnije cu pazariti Dabaki tarup, ipak je prilicna razlika u ceni a nudi dosta na papiru kao “standardnu” opremu ali ipak cu morati licno da ga pogledam. Na slikama lepo deluje vidim da su neke kolege sa foruma zadovoljne sa istim.
ab54e61f589ef9f4e3750dfed6f54d2b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliki je zahvat tog vašeg malčera? Kako ga 539 pogoni i u kakvoj travi? Koliko je koštao nov?

165cm zahvat. Nema klip za bočni pomak nego se ručno pomera.
539 ga nosi bez problema, oko 350kg nije težak,ako je veća trava ide se 2 ili 3 sporohodnom.a u manjoj moze i 1 brza. Kostao je oko 250000 sa kardanom.
Najveća mana su ležajevi na glavnoj osovini nemaju mazalice za podmazivanje i lezajevi brzo odu pocne da se trese....
 
Mi smo skoro uzeli Seppi 2m radnog zahvata i planiramo da radimo sa traktorom od 50ks, pa me zanimalo vaše iskustvo sa 539. Ovaj ima mazalice na svakom pokretnom delu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Agromehanikin smo kupili pre 2.5 godine ja i brat.
Lose uradjen, lezajevi na valjku menjas svaki mesec.
Otisli lezajevi na osovini u garanciji, trese se.
Zvali dok je bio u garanciji niko nije dosao obecavali, kad je prosla garancija kazu nema nas u evidenciji da smo prijavili kvar.
Radimo oko 15h voca samo travu tarupirali,nikad granje ili nesto teze.
Imt 539 ga pogoni. Jos par je kupljeno u nasem selu svi imaju lose iskustvo.

Ja ga uzeh samo za granje. U pocetku ce tarupirati samo 2 ha a kasnije jos 2ha posto su mi vocnjaci mladi. Videcemo kako ce raditi, uzeh domacu proizvodnju najvise zbog odzavanja. Nece se on kod mene mnogo naraditi, al ce olaksati dosta posao.
 
Nazad
Vrh