Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Da pitao sam ih i ja i rekli su mi da su masine iz kine,mozda bas nisu profi ali bi mozda mogle da odrade posao.
 
Evo da okacim koju sliku, poceli smo da pravimo mulcer za medjured... Dimenzije su 150x95, idu dva noza, koja se prave od gibnja debljine 7mm...

1088ll2.jpg


kb81kw.jpg


24zvpc9.jpg
 
Pa kod Mićovića u Čačku ,čiji si video postavio,tarupi su dobre konstrukcije,jaki, reduktori 1:2 dve glave sa po dva noža,mada mi se to nesvidja jer čim se malo potroše noževi počinje da ostavlja travu,disk za košenje u redu može da radi samo na njivama bez nagiba
 
Meni i treba taj disk za ravnu njivu,nemam brda ni navidiku :osmeh:.Zasto ti se nesvidja dve glave sa dva noza,sta ti preporucijes?
Cinimi se da sam negde procatao da taj u Cacku kosta 1700 eura,a to mi je malo puno_Ovde sam citao da su ljudi kupovali za 400-500 eura,pa jos nek taj disk kosta 200 eura,za 700 eura da dobijem,mala li je razlika 1000 eura!!
 
Napisao sam zašto mi se nesvidja sa dve glave. cena je bila 1250 eu kada sam ja išao da ga gledam
 
Potreban mi je tarup nalik ovom . Ali jbga vocnjaci i vinogradi mi nisu u ravnici .
Najvaznije na njemu mi je tocak koji sisa oko stabla.
 
Ja danas narucih tarup sa dve glave sa po 3 noza, lim 5 mm debljine, sirine 180cm sa mojim reduktorom za 570 e. Reduktor je od forda i placen je 50e. Micovica sam zvao ali njegov takav samo sa po dva noza kosta 1200e bez racuna za subvencije a sa tim pokretnim diskom je 1400e. Ali kako planiram da kupim hidraulicnu vocarsku pipalicu, pravi je covek u kraju za 1700e, onda mi i ne treba.
Iako sam planirao da iskoristim subvencije za nabavku mehanizacije na kraju cu to iskoristiti samo za atomizer. Za ostalo je jeftinije kupiti za gotove pare.
 
Potreban mi je tarup nalik ovom . Ali jbga vocnjaci i vinogradi mi nisu u ravnici .
Najvaznije na njemu mi je tocak koji sisa oko stabla.
Onda zaboravi na disk jedino da se pomera na pipalicu na hidrauliku a to košta....

- - - - - - - - - -

Ja danas narucih tarup sa dve glave sa po 3 noza, lim 5 mm debljine, sirine 180cm sa mojim reduktorom za 570 e. Reduktor je od forda i placen je 50e. Micovica sam zvao ali njegov takav samo sa po dva noza kosta 1200e bez racuna za subvencije a sa tim pokretnim diskom je 1400e. Ali kako planiram da kupim hidraulicnu vocarsku pipalicu, pravi je covek u kraju za 1700e, onda mi i ne treba.
Iako sam planirao da iskoristim subvencije za nabavku mehanizacije na kraju cu to iskoristiti samo za atomizer. Za ostalo je jeftinije kupiti za gotove pare.
Nije toliko bitno koliko ima noževa vazno je koliki je odnos reduktora, a što se tiče pravljenih hidrauličnih pipalica moj savet ti je polovna italijanska
 
Slobo bice slika tvog kada stigne?
Kolko bi ti naplatio da si hteo i pokretan disk?

Ne pravi sa diskom.

- - - - - - - - - -


Nije toliko bitno koliko ima noževa vazno je koliki je odnos reduktora, a što se tiče pravljenih hidrauličnih pipalica moj savet ti je polovna italijanska[/QUOTE]




Ima jedan covek u selu vec 10 godina njegovu pipalicu i izuzetno je zadovoljan. A pitanje da li je bolja italijanska polovna ili domaca nova je isto kao i pitanje da li je bolje kupiti auto na plin ili na dizel.
Svako se kune u ono sto ima.
 
Koja je cijena polovne italijanske pipalice?

Remontovana polovna italijanska sa jednim klipom 1200e, marka Bonfiglioli.
Ja sam se ipak odlucio za novu, rucni rad coveka koji je napravio i prodao do sada preko 30 komada. Najveci lokalni vocar koji ima preko 10ha pod vocem ima dve. Racunam da ne bi kupio drugu da nije bio zadovoljan sa prvom. Kosta 1700e i ne mogu se ostvariti subvencije. Ali ako za pipalicu Deljanin, koja kosta 2500e, dobijes subvencije 40% na iznos umanjen za PDV sto iznosi 833e onda nema potrebe ni juriti subvencije.
 
Potpuno se slažem da je polovna italijanska dosta bolje rešenje od domaće pravljene pipalice. Kupio sam prvo domaću iz Grocke, i to je radilo na površini do 1 hektara ali sve preko toga ne može da odradi bez nekog kvara, većeg ili manjeg, a i delovi nisu unificirani, nego se sklapa od onoga što ima pa je muka kad se pokvari. Onda sam upio polovnu, mada jako dobro sačuvanu Rinieri frezu koja me je koštala skoro 2000 eura dovežena do mene, ali sa njom radimo po 10 pa nekad i 15 dana neprekidno, svaki dan po 10-12 sati, i kvarova skoro da nema, ili su neki mehaničke prirode usled zamora (tipa šrafovi na motičicama, lager ili mali kardan jednom godišnje i sl.) U svakom slučaju je puno brža, samim tim i bolje radi, tiha je , ne čuje se da radi iz kabine, sem kad je suva zemlja, a motičice koje dolaze sa Rinieriem, a koje sam ja i kasnije obavezno jednom godišnje kupovao kod ovlašćenog distributera, su tako urađene da možete bez problema proći kroz blato i u narednih par metara sve padne sa njih, jedino nisu baš jeftine. U svakom slučaju ne treba zanemariti 50 ili više godina iskustva tih fabrika u proizvodnji ovih mašina, nije to mala stvar.
 
Ja danas gledao nove mulcere.Ino -Brezice mulcer ,zahvata 130cm kosta 2330 eura sa pdv.Preporucena snaga traktora 35 ks.Tezak oko 400 kg.U Agromehanici-Boljevac nas mulcer(fmp) koji je tezak 300 kg i koji trazi min.snagu od 25 ks kosta 2050 eura.Zahvat mu je 155 cm.sta kupiti ,da li neko ima neki od ova dva mulcera.Bitno je napomenuti da bih ga kacio na tomu vinkovic od 32ks.Uzecu i traktor od 50 ks ali on ne moze prici blizu stabla kao toma vinkovic.Oba mulcera se bocno pomeraju i cini se da je to lakse uraditi na Ino brezice.Dajte neki savet jer sutra kupujem jedan od ova dva,moram iseci grane.Ovaj domaci mulcer ima i dodatne nozeve koji se spuste pozadi pa jos malo pripomognu pri mlevenju grana a i ne dozvoljavaju da grana ,,pobegne''.
 
Имам ја Агромеханикин Бољевац,што се тиче померања није проблем,вири са десне стране 539 око пола метра.Стварно је јак и има тешке тз. чекиће.Меље све живо мада када је огромна трава,некошена пар година зна и да угуши фергусона.За грање и одржавање травне површине мислим да је ок за Тому,а за неодржавано биће му пуно,и да,има контра ножеве позади који ситне додатно масу тј враћају је унутра,после проласка остане фино као тепих,а и они се штелују колко да вире.
 
Nazad
Vrh