MTZ Belarus

Pravo da vam kazem jurili smo jednom drugaru za nekog matorog JD neke uloske za dizne i kod njegovog nekog poznanika koji prodaje kamionske delove nasli smo i dizne za tog JD i bile su bosove i tad mi je rekao da moze da nabavi i za rusa samo se vode pod nekom drugom sifrom naravno ne kao 171 al je tad (ima jedno 2 godine) cena bila nekih 40e po komadu sto je bilo bas bezobrazno skupo kad se poredilo sa nekim drugim proizvodjacima.
 
A da li postoji neko odredjeno vreme kada trebaju da se menjaju dizne ili radi pumpa? Na koliko radnih sati? Na rusu 1025 imam oko 4500 sati i nikad nista nisam radio. Verovatno bi trebao ali ima snage i ok se ponasa u svim operacijama. A nebi da cackam pa da bude gore nego sto je sada :)

Inace na imt 560 nije rotaciona pumpa skidana 11.500 sati ili 41 godinu :) i pali bolje od auta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo dole su oznake diznii koje mogu zamjeniti 171-01
29d0d1a0923afd671e489053ac3c7609.jpg


Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
 
A ove Mađari prodaju pod visoki kvalitet
I troduplo je skuplja.azpi 3300forinti a wuzetem 9800
4624d82ba24c6a3fe28d4d702dab45fb.jpg


Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
 
Ivanz, a koje klipove misliš da ćeš dobiti u kompletu sa cilindrima? Iste te...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Kolbensmit su komplet sklopovi.......a samo klip je neki bezimeni......dosta bi bilo ustede da se razbusi na specijalu,trebaju samo klipovi a ovako sve komplet.....
 
Ovo dole su oznake diznii koje mogu zamjeniti 171-01
29d0d1a0923afd671e489053ac3c7609.jpg


Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
AZPI (ruska) dizna nema identicnog ekvivalenta u zapadnoj proizvodnji najveca je razlika u kutu kako su izbusene 5 izlaznih rupa na dizni.
DOP122S531(532) (ceska) ima isto 5 rupa i dijametar dizni 0,31mm 0,32 dok kod AZPI je 0,34mm sto je priblizno.
Kod nas ima motorpalovih dizni koji su falsifikati i ne valjaju ,postoje razlike u oznakama ispisane laserom , najbolje uzimati od zastupnika motorpal.
 
Ruske dizne (AZPI) sa oznakom:

171-01 ima 5 rupica 0,32mm
172-02 ima 5 rupica 0,34mm

Italijanska dizna Firad, namenjena rusima ima oznaku 171-02. Pretpostavljam da je onda po parametrima identična sa AZPI 171-02.

E sad da li su uglovi brizganja isti, taj podatak nigde nisam našao, ali ako su već Italijani dizni (ulošku) dali rusku oznaku onda pretpostavljam da su i uglovi i prečnik rupica isti.
 
Небојша каже да на 820 може 171.02 вероватно се различито штелује притисак дизне на обичном и турбо мотору мислим на 820-892.
 
Ruske dizne (AZPI) sa oznakom:

171-01 ima 5 rupica 0,32mm
172-02 ima 5 rupica 0,34mm

Italijanska dizna Firad, namenjena rusima ima oznaku 171-02. Pretpostavljam da je onda po parametrima identična sa AZPI 171-02.

E sad da li su uglovi brizganja isti, taj podatak nigde nisam našao, ali ako su već Italijani dizni (ulošku) dali rusku oznaku onda pretpostavljam da su i uglovi i prečnik rupica isti.
Rupice ti odredjuju kolicinu/tlak u odnosu na vrijeme , a kut ubrizgavanja odredjuje optimalnu komoru u klipu. Prije nekoliko godina sam trazio ekvivalente u zapadnim i nisu postojale , znaci identicni , ili 1/1 ulosci dizne.
To sam nasao u podacima proizvodjaca ,nadjes u podacima na sajtu fabrike AZPI od rupica ,promjera igle , svih dimenzija i kuta u odnosu poprecno/uzduzno i tu se razlikuju ,vise neznam gdje su mi ti podaci u pdf , a i ne da mi se trazti , ali idi na sajt ruskog proizvodjaca AZPI i imas njihove tabele i tamo pise da AZPI 171 01 ulozak dizne nema ekvivalenta kod drugih proizvodjaca ima ali postoje razlike , ima 171 02 ekvivalent uloska dizne zapadni 1/1 ne samo uloska vec i citavog tijela dizne koja zamjenjuje rusku.
Da ne duzimo previse od tog kuta laicki receno zavisi da li zagrijava klip vise poprecno ili okomito.
Ili laicki receno ako je "srcasta" komora treba da tuku vise dolje zbog vrtlozenja ili okrugla tuku vise u stranu ili obratno.

Do prije nekoliko godina AZPI dizne ako su u original pakovanju su bile dobrog kvaliteta , nije bilo skarta, moguce da im je kvalitet opao .
 
Poslednja izmena:
Moj savjet majstoru Nebojsi, mani se rusa , samo kriva kicma i nista novca, predji na prave traktore , zelene sa zutim felgama tu je novac.

Kako kasnite jedno 5 godina to ce biti i kod vas , uvoze se polovni zeleni sa zutim felgama , treba dijagnostika , elementarno poznavanje struje i alat. Za jednu zamjenu ulja i filtera kesiras vise nego za generalku na rusu , a tek za poravke, po zavrsenom poslu presavijes bunt novcanica i gurnes u dzep i dovidjenja , i kod njih se mehanika mora popravljati popuste brtve , semerinzi , djelovi sve u originalu , vecinom nisu masni , a i vlasnici nemaju taj luksuz da voze takav traktor neopran, taj traktor ti je isto sto i mercedes, statusni simbol ,pa taman da je trulja i otpdaju kotaci sa njega.

Treba kao i popravka rusa alat , jedino treba dijagnostika koja jeste skupa ali samo jedno prikljucivanje na traktor dijagnostike ti naplacuju vise od 100E , jedino ti treba dosta sprejeva brejk klinera original zelene farbe u spreju , poslije svake popravke se malo poprska po vijcima, i poslije toga kako sam reko prije , samo presavijes bunt novcanica i gurnes u dzep , zena zadovoljna mozes i spavacoj da radis .
 
Nazad
Vrh