MTZ Belarus

Par puta dobro lupiti cekicem, nakucati 24 okasti kljuc ili 24 gedoru ali dvanestougaonu i poluga i mora da pusti, ako nece onda mu neko grejanje ne gine.
нисам успео одоле четвтку да одврнем на чизми кад сам мењао уље у мењачу и мосту,али сам одврнуо деклу где је лежај и уље се лепо оцедило
 
нисам успео одоле четвтку да одврнем на чизми кад сам мењао уље у мењачу и мосту,али сам одврнуо деклу и уље се лепо оцедило
Au kolega al me baciste u rebus, nisam lepo procitao post MENJACU I MOSTU,razmisljam gde bre na menjacu na cizmi ima cetvrtka, gde bre ima cizma na menjacu 😀😀😀😂😂
 
Ја нисам лепо написао, мењао сам комплетно уље у мењачу диференцијалу предњем мосту и бочним редукторима (зовем их чизме) на грбавом , и једино нисам одоле успео да оврнем а мрзело ме да их грејем па сам скинуо деклу где је лежај.Кад споменусмо мењач јел замена уља иде на 1000рч или1500рч
 
Ја нисам лепо написао, мењао сам комплетно уље у мењачу диференцијалу предњем мосту и бочним редукторима (зовем их чизме) на грбавом , и једино нисам одоле успео да оврнем а мрзело ме да их грејем па сам скинуо деклу где је лежај.Кад споменусмо мењач јел замена уља иде на 1000рч или1500рч
Ma razumeo sam ja sta ste radili cim sam lepo procitao post, problem je sto se ne odvrcu redovno pa zapeknu a plus je glupava cetvrtka i to napravljena kao da su se deca igrala i eto problema. A ulja se po pravilu menjaju na 1000sati.
 
Bar da su ravne ivice na cetvrtki, nego jos idu u blagi konus.

Uspeo rigid klestima popustiti i metar polugom

Bilo je ili on ili ja

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovako je ne koristi ni za šta .Ovo je samo zbog lakšeg dopremanja do kupca.
 
Da,drugacije se montira malo,ali veoma slicno stoji,mislim da mozes vuci sta hoces ,ja je koristim za tanjiracu.A ima on onu bas kuku kao za jednoosivinke prikolice,spustis je do zemlje zakacis rudu i podignes,zakljucas.
 
Vidim na slikama da ima poteznicu za jednosovinke, koja se spusta i dize polugama, tako je kod mene nq Zetoru gotovo isto.Zbog toga mi bilo cudno kako je druga kuka postavljena.
Meni bi inace ovaj MTZ bas pasovao al veliko je ulaganje a ne mogu racunati na bilo kakvu subvenciju.

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
 
Krenuo da kupusam , a ono me doceka surprise...

9e9248093d389df24b39e7d1639e8338.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tako je, niti prethodni vlasnik nikad ga upalio nije.Covek orao i tanjirao 15-ak jutara godisnje,iz sela je pa ga znam.8 nuteva nikad nije ni pasovao ni jedan kardan

Zanimljivo kad se ukljuci kardan nista se ne cuje,ni malo lufta osovina nije imala.

Mada ja mislim da se to sve okrece i kad kardan ne radi.

Na onom snimku stoji da se poluge stezu na 10kg pa se popusti malo, ja moje rukom odvio. Al sam jak

Jede rus kuglice ko bombonice

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako kardan nikad nije koristen onda je lezaj otisao zato sto nije bio iskljucen na rucki ispod sedista gde se bira dal hoces preko tockova ili direktno preko motora,dzaba sto je kardan u kabini na rucki iskljucen kad je pod sedistem bio ukopcan i on je non stop vrtio kao i da je radio sa kardanom,zato uvek treba iskljuciti ispod sedista u srednji polozaj ako znate da vam kardan u narednom periodu nece trebati
 
То она полугица иуспод седишта што иде лево десно па ваљда се ту прво укопча ископча па тек онда на квачилу
 
Tu je uvek ukljucen kardan,jer to krci i kad radi motor dok ukljucujes,i nervira me ,zato nek stalno radi ,palim gasim kardan na kvacilu i amin.Tako 15 godina.
 
Nazad
Vrh