MTZ Belarus

Kolega Olalija jedan savet vezan za kocnice jer kako sam shvatio iz videa imate problem sa njima a ne bi trebalo,ako su vam pedale od kocnica preko polovine spustite ih da "vataju" na 1/3 hoda od patosa i ne bi smele da glave.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kolega Olalija jedan savet vezan za kocnice jer kako sam shvatio iz videa imate problem sa njima a ne bi trebalo,ako su vam pedale od kocnica preko polovine spustite ih da "vataju" na 1/3 hoda od patosa i ne bi smele da glave.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Hvataju na 1/3, to je u redu, problem je što prva 3-4 kočenja ujutru blokiraju a posle ceo dan normalno koče i tako iznova. Ne mogu to nikako da rešim.
 
Hvataju na 1/3, to je u redu, problem je što prva 3-4 kočenja ujutru blokiraju a posle ceo dan normalno koče i tako iznova. Ne mogu to nikako da rešim.
Sve moze da se resi,negde greska postoji ili su opruge losije ili se nakupila prljavstina oko kuglica ili nesto trece ali ne smeju da blokiraju.
Njihove kocnice su jako proste i bas zbog toga ne bi trebalo da prave probleme.
 
Meni se to blokiranje ujutru dešavalo kada sam zamijenio kočione pakne na Zetoru, ista pojava, prvih par kočenja blokiraju kao lude, posle prestanu. Skinio sam ih i odnio u specijalizovanu firmu da promijene obloge i posle toga nikad više nisam imao problema. Tamo su pregledali te obloge koje su došle na paknama i rekli da je loš materijal koji povlači vlagu pa obloge bukvalno malo nabubre i postanu deblje i onda im je tijesno i blokiraju.
 
Aj da pokušam još jednom,pošto nisam dobio odgovor :osmeh:
Je l beše postoji tema na forumu "MTZ 892 ili 952"? Čini mi se da je bila,a ne mogu da je nadjem. Je l izmedju ta dva modela razlika samo u menjaču?
Jedan moj prijatelj bi da kupi jedan od ta dva,pa ako znate za neki da je na prodaju,da je u dobrom stanju i da je ravan most,javite :ppozdrav:
 
Rasklapao sam jednom sve, pogledao one kugle i opruge, našpricao Wd 40 međutim posle par dana opet isto...
Redovna pojava kod mtz...cim je velika vlaznost vazduha prvih par kocenja blokira,posle bude ok.tada mora da se pazi i pri duzoj voznji na asfaltu,hoce da smrde kocnice...lek je desetak puta stisnuti kocnicu u rikverc terati u dvoristu i bude ok.
 
Meni se to blokiranje ujutru dešavalo kada sam zamijenio kočione pakne na Zetoru, ista pojava, prvih par kočenja blokiraju kao lude, posle prestanu. Skinio sam ih i odnio u specijalizovanu firmu da promijene obloge i posle toga nikad više nisam imao problema. Tamo su pregledali te obloge koje su došle na paknama i rekli da je loš materijal koji povlači vlagu pa obloge bukvalno malo nabubre i postanu deblje i onda im je tijesno i blokiraju.
Upravo tako.
 
Redovna pojava kod mtz...cim je velika vlaznost vazduha prvih par kocenja blokira,posle bude ok.tada mora da se pazi i pri duzoj voznji na asfaltu,hoce da smrde kocnice...lek je desetak puta stisnuti kocnicu u rikverc terati u dvoristu i bude ok.
Kolega to nije redovna pojava i nesto sto treba da se smatra normalnim nego neispravne kocnice.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Redovna pojava kod mtz...cim je velika vlaznost vazduha prvih par kocenja blokira,posle bude ok.tada mora da se pazi i pri duzoj voznji na asfaltu,hoce da smrde kocnice...lek je desetak puta stisnuti kocnicu u rikverc terati u dvoristu i bude ok.
Isto sam primetio ,magla ili zimi stajanje nekoliko daba i prvi put blokira , postoji opasnost da izletis kroz sajbu ,lamele su u onim zelenim kutijama TARA ili tako nesto a diskovi novi , i namesteno je da vec blizu poda blokira.
 
Nazad
Vrh