MTZ Belarus

Sa 52-kom samo spremam,prednju koristim po potrebi i kad je teže,recimo kada nakupi brdo zemlje na dasku-grnu,kada mu cepnem prednju vuču,ponekad i blokadu zadnjih, nema dizanja hidraulike već samo gas...
Kod mnogih prilikom setve vidim dosta brežuljaka pa čak i ripni od točkova u sred njive verovatno zbog dizanja setvospremača u hodu i sl.
Traktoru osetno lakše i golim okom se vidi kako napreduje sa prednjom vučom.
Mislim da sam negde pisao,možda u temi "Oranje" da sam prošle godine u kukuruzištu koristio blokadu zadnjih točkova sve vreme oranja sa Zetorom 7211 i tu se baš nije videlo ni osetilo proklizavanje ali na merenju prolaznog vremena sa i bez blokade razlika nije bila mala.
 
Samo ste navikli jer je normalno lakše traktoru.Kako su ljudi pre 20 godina radili kada je bilo mnogo manje traktora sa prednjom
Sada nam treba klima,sedišta da cupkaju,radio.Zato su nam i generacije sve kilavije i bolesnije.I naravno da ne zaboravim pametne mobilne koji se čačkaju dok se radi da nije dosadno.
Pre 20 godina zmajevi kombajni isli po njivi sa 2T bunkerom,

sad idu 2x tezi i vise sa 10T bunkerom.

Kad plug udje u trag gde je tocak gazio bez prednje mogu samo kuci otici.Jos kad je koseno po mokroj zemlji zlo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zorane koliko toliko treba ići napred bez obzira što kaskamo za svetom.Živeti u prošlosti ili u 15 veku nije ni malo zanimljivo.Naši stari se jesu patili i mučili i to je za njihov period jednostavno bilo tako tj.takvi su tada bili uslovi i da su imali mogućnosti sigurno bi prigrlili sve što mogu a da im olakšava rad i posao.Prednje vuče su imali traktori iz 70-80-ih godina prošlog veka a svi znamo kolike su se površine nalazile u domaćinstvu prosečnog poljoprivrednika i kakav je traktor bio sasvim dovoljan za obradu iste.Da ne tupim.
Nisam ja da se vraćamo u prošlost,čak sam za to da treba stremiti ka boljem.Samo sam komentarisao prednju vuču.Može lepo da se uradi bez prednje vuče-to bi bio prevod mog prethodnog posta i to niko ne može osporiti.
 
Pre 20 godina zmajevi kombajni isli po njivi sa 2T bunkerom,

sad idu 2x tezi i vise sa 10T bunkerom.

Kad plug udje u trag gde je tocak gazio bez prednje mogu samo kuci otici.Jos kad je koseno po mokroj zemlji zlo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Slažem se .Od Boga niko ništa nije oteo.Kada nije vreme za rad-sediš kući.Kad tako gledamo onda pojedinim traktorima ne vredi ni prednja vuča.Znači trebaju traktori sa preko 100KS ali kad nemaš to-šta onda. :ppozdrav:
 
Pre 20 godina zmajevi kombajni isli po njivi sa 2T bunkerom,

sad idu 2x tezi i vise sa 10T bunkerom.

Kad plug udje u trag gde je tocak gazio bez prednje mogu samo kuci otici.Jos kad je koseno po mokroj zemlji zlo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ti si kupio traktor sa prednjom vucom pre mesec dana a pises kao da si se rodio u njemu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Dobra fora,znaci do sad nije ni orao posto nije imao prednju vucu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ma ne taman posla, ja se izvinjavam ako sam ga uvredio nego ne volim kad neko priča neke gluposti po njegovoj priči ispada da do sad nije ni orao dok nije kupio traktor sa prednjom vučom
 
Mozda sam ga pogresno razumeo ako je tako i njemu se izvinjavam

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Mislim da se puno gubi na prazne priče i neka dokazivanja i teranja mak na konac. Svakako da je dobro imati prednju vuču pa kad zatreba da malo pripomogne. Ali je istina i da mnogi još nemaju takve traktore pa obrade zemlju i sa takvim. A da je lepše, lakše i komotnije, to se moramo svi složiti.
Tu bi mogao i biti kraj ovoj priči, ako se slažete.
 
Znači prednja vuča dosta, čak sa palio sa kamionskim gumama napred i malo pomogne kad je čupavo!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kad iskljucim prednju u spremanju traktor se vise ukopava i setvospremac mora nijansu dublje da ne ostaju kanali. U oranju kada su dobri uslovi nema razlike, a u teskim uslovima ne moze da krene bez prednje.
 
Ima razlike i u oranju kad mislis da ne proklizava i da ne gubis nista.
Stopuj vreme, to je najrelevantnije..
Kao sto neko rece gore, cim upadam u njivu ukljucujem, izlazim na put iskljucujem, vec i navika.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@BARBULA

Druze ako nemas sta pametno reci nemoj pisati.

Orao sam svoju zemlju sa 558.To nije bilo oranje nego patnja.Drzim nogu na blokadi ceo dan, utrnem na njemu, 3h orem jutro jer vise slajfam nego sto idem.Cak sipao vodu u zadnje gume da manje proklizava.

I sad sta po tvom ja sam ne sposoban da uocim razliku?

To sto sam kupio traktor pre par meseci ne znaci da nisam nikad vozio traktor sa prednjom vucom.

Orao sam sa vecim traktorima tudju zemlju , i naspram kojih je rus igracka, pa ni oni ne mogu zapeti bez prednje vuce.Tj mogu ali po 3km/h razlika sa i bez prednje u brazdi.Znaci ode gorivo na slajfovanje.A kad ti ceo dan slajfa traktor od 220 konja pozna se u rezervoaru dobrano.

Sejao i sa rusom 892 diskosnom gaspardo 6 redova 1.5km/h sporije ide bez prednje vuce.

Tako da reci da prednja vuca ne treba je ne ozbiljno.
To govore oni koji je nemaju.

Na rusu kad ukljucim prednju imam osecaj ko 539 neko da je zakacio jos ispred da me vuce.Tolika je razlika


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Druze imam I ja prednju vucu I ne kazem da ne znaci ali se oralo I bez nje i nije nikad ostalo nista neizorano tako da se moze ziveti I bez prednje vuce

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh