MTZ Belarus

Ja sam u moj 892 sipao 140-ku. Gledao sam sae 90,kao corba...
 
Kolege svako ima pravo da radi kako misli da treba odma da se razumemo.
Ako ste nekada ispustali ulje iz menjaca (fabricko) na rusima oko i malo posle 2000 god ono zeleno,plavo ili koje vec boje dodje mogli ste da primetite gustinu tog ulja.
Dal je 90 dal je 140 ili pak neko peto ne znam ali znam da sa ovim sto se kod nas vodi kao 90 veze nikakve nema,gusce je duplo.
Tvrdnja kolege Luke verujte mi nije bez osnova posebno ako pricamo o uljima tipa Dinara oil i slicno.
A sto se saltanja tice mora se lepse saltati jer se menjac brze uspori tako da bi krcanja trebalo manje da ima.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ма све то стоји колега,и већина нас не користи трактор кад је -10 -15 али ови који тад користе са том густином не знам како иде волео би да неко из искуства напише....јбт моторно буде мед шта са овим буде.
 
Da ne dodje do zabune pricao sam o klasicnom menjacu 18/4.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
@Spajki
Vidis i moj 892 je stigao sa motornim uljem u menjacu, a sada mi serviseri preporucuju 85w-140. Izgleda i oni malo malo pa menjaju pricu
 
Stvarno nikad na ovom forumu nisam tvrdio nešto što nisam video ili probao, da se loše ponaša sa 140 uljem rekao bih
Zimi nema problema, ostane film na zupčanicima i osovinama i lepo radi, doduše malko tvrdo ali lepo
Isto tako nema više nikad onaj prepoznatljivi zvuk mmmmmmmzzzzzzzziiiiiiiiiii mmmzzziii dok ide ulicom
Slobodnijeg sam uma pa kad nešto čujem razmislim o posledicama pa probam!!
Prvi put sam nasuo 140 iz nuzde, svirao je neki lezaj vukao je vadilicu za repu i nisam mogao dozvoliti zastoj, savetovali su me da ubacim 5kg tovat masti, a iz iskustva sam znao da će mast ostati ZGRUŠANA i zalepljena za zidove i pod kućišta, slučajno mi covek ponudi 140ku, rekoh nemam šta da izgubim i probam
Kasnije je ležaj zamenjen i opet 140ka
Reći ću da smo većina skloni ciganisanju kad je reč o kvalitetu ulja za menjač,
Mislio sam da će biti problema sa LENTAMA kardana ali nije bilo nikad
Kasnije u sve ruse koje sam radio sipao sam 140ku i u menjač i u prednji most
Npr u diferencijale na SCANIA kamionima koji imaju svoju pumpu za podmazivanje ide 140ka
U šumske forvardere isto u lenjivce i diferencijale sipam 140ku

Složiću se da nije dobra za planetarne reduktore koji brzo vrte i greju se, tu se mnogo širi i u slučaju da je odušak začepljen izbije semering
Sipam je u reduktore na balirci, beraču, vadilicama,


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Naš MTZ 820 iz 2000. godine je došao sa gustim (tamno braon-crvenkastim) uljem u menjaču.I danas je to ulje u njemu.
 
Sipali majstori i pre 20 godina 140 u menjace i ti traktori idu i dan danas a mi jos raspravljamo o banalnim stvarima.
 
Kako ja to vidim ,sto manje stvari od belorusa na njemu to bolje.Po meni osim tog ravnog mosta ostalo ne vredi stavljati.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kolege na pomoćnom klipu hidraulike na traktoru 1221 monoblok mi malo curi ulje, danas sam pomoćni klip skinuo da zamenim gumice, a neznam kako da ga rasklopim. Dal je moguće da nemože da se rasklapa. Dali je neko popravljao taj klip ?
 
Kolege na pomoćnom klipu hidraulike na traktoru 1221 monoblok mi malo curi ulje, danas sam pomoćni klip skinuo da zamenim gumice, a neznam kako da ga rasklopim. Dal je moguće da nemože da se rasklapa. Dali je neko popravljao taj klip ?
1221 nema pomocne klipove , to su jedini klipovi.

Rastavlja se tako, da odvrnes redukciju gdje ulazi hidraulicko crijevo, da ga sabijes , uzmes baterijsku lampu ili na dobro svijetlo i vrtis klipnjacu u klipu dok ne vidis zarez na elasticnom prstenu kroz rupu gdje se spaja hidraulicko crijevo, prsten je na klipnjaci unutra.

Taj elasticni prsten se zove engleski stop ring . Onda gurnes odvijac ili srafciger, kroz rupu gdje si skinuo redukciju na cilindru za prikljucak crijeva i odvijacem gurnes prsten u utor koji postoji iznad sigurnosnog prstena , znaci guras prsten prema vrhu cilindra , vrtis klipnjacu i guras prsten dok ne upadne kompletan u taj utor , koji je manji od promjera klipnjace , kad upadne kompletan prsten u utor iznad , onda izvuces klip van.
Taj utor ti je isto na klipnjaci da ne bude zabune.
Prsten vracas obratno odvijacem guras prema dnu klipa i vrtis klipnjacu dok ne upadne u svoj kanal.
 
Nazad
Vrh