MTZ Belarus

Ништа не светли,у табли само се угаси лампица алтернатора....мрак а светла кратко дугачко,позиција,стоп,радна светла све ради....Као и светло у механичком сату темп и пр уља.
 
MTZ 1025
Da bi se došlo do vodene pumpe,da li moraju da se skidaju i hladnjak vode i hladnjak ulja?
I šta može biti razlog curenja vode? Čini mi se da su ležajevi dobri. Da li može biti problem semering kao na IMT-u?
 
Kolega sa leve strane kompresor i cev koja ide dole na hladnjak.
Sa desne strane alternator raspanujete da bi lakse prisli i crevo od grejanja.
Difuzor se skine sa hladnjaka,odvrnete ventilator i izvuce se na levu stranu.
Nema potrebe da skidate hladnjake.
Nije bas pristupacno ali se odradi.
Ako vam finansiska strana nije problem zamenite pumpu novom ako bas na njoj curi jer remont i nije bas neko srecno resenje.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Drugari imam od skoro 820 rm,kada sam ga kupio na cilindru hidraulike ispod sedista curelo je ulje,ja sam to lepo zamenio i nije vise vlazilo-curelo,posle rada od 3 meseca javlja se ponovo,mene interesuje da li nogu da ubacim tu klasicni dvosmerni cilindar,koji ima za menjanje 4 gumice a ne kao ovaj sadasnji mali milion,jer kada treba da se menjaju gumice sada ceo dan posao dok se skine,ovako bi se rementovao od pozada,unapred hvala na savetima
 
Где се види на цилиндру кад процури? Не могу да провалим код мене додуше нисам га скидао али стално је ту негде усрано.Мислио сам да је на осовиници на позиционом али више је умазан задњи део него доле испод кабине па предпостављам да је до цилиндра.
 
Kolega sa leve strane kompresor i cev koja ide dole na hladnjak.
Sa desne strane alternator raspanujete da bi lakse prisli i crevo od grejanja.
Difuzor se skine sa hladnjaka,odvrnete ventilator i izvuce se na levu stranu.
Nema potrebe da skidate hladnjake.
Nije bas pristupacno ali se odradi.
Ako vam finansiska strana nije problem zamenite pumpu novom ako bas na njoj curi jer remont i nije bas neko srecno resenje.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
Ipak tu treba majstor da na taj način izvadi pumpu. Ja sam skinuo oba hladnjaka.
Kvar pronadjen-pukla osovina radnog kola. Ležajevi nemaju lufta,ali ću ih zameniti,semering takodje. Imate li predlog gde to kupiti?
 
Ipak tu treba majstor da na taj način izvadi pumpu. Ja sam skinuo oba hladnjaka.
Kvar pronadjen-pukla osovina radnog kola. Ležajevi nemaju lufta,ali ću ih zameniti,semering takodje. Imate li predlog gde to kupiti?
Kolega moj savet druga pumpa kompletna,srecnije resenje.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kolega moj savet druga pumpa kompletna,srecnije resenje.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
Nova pumpa sretnije rešenje a nije ni velika razlika u novcu, nova pumpa u odnosu na sve to što treba da zameniš. Kupiš novu a ovu remontuješ baš ako hoćeš i imaš rezervnu, crće i ta za koju godinu.
 
Remont pumpe za vodu je kao i nitovanje lamele ili čak opravljanje sijalice!!!
Što niko na autu ne eemontuje pumpu za vodu?????
Goni je u pm baci staru stavi novu i gas!!!



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh