MTZ Belarus

Kupio bih Belarusa 82 ali od *92 do *99 godište.Da li neko zna jel ima takav na prodaju ?
 
@ zrine892

Evo da ti ja probam odgovoriti.Moj drugar ima takav grejač na staroj 82-jki.
Taj grejač greje rashladnu tečnost (voda ili antifriz).Postavlja se na blok motora sa strane,ima jedan čep koji kada se izvadi postavi se grejač i on greje rashladnu tečnost.Dovoljno je pola sata pre jutarnjeg starta traktora uključiti grejač.Grejač se uključuje na struju 220 V.Posle nekih pola sata ugreje se rashladna tečnost i bez problema sa upali traktor.To ti je faktički kao grejač u bojleru,samo ne greje 80 l. vode nego mnogo manje.To je supre rešenje,drugar živi na salašu i kada traktor ostane na dvorištu jutro upali ko' mina.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
danger je napisao(la):
evo resenja ako neko ima problema sa teskim palenjem u zimskom periodu,grejac motora na 220v monofazni utikac,ugreje motor na 50 stepeni,ima termostat pa moze da radi i celu noc,kad sednes upali kao da si ga sad ugasio,ekstra dobra stvar,evo slicica
29qjrqt.jpg

Post je spojen: [time]1265257994[/time]
_________________________________________________
koja glupost pa 952 i 1021 imaju isti menjac i zasto bi valjao na 1021 a na 952 ne a slabiji motor,isto tako 1025 i 1221 isti menjac pa na 1221 valja a na slabijem motoru 1025 nevalja,apsurdo,stim sto se slazem da 892 ima bolji izbor od 952,a razlika izmedju 1021 i 1025 je samo u menjacu i hidrauliku i neke jos nebitne sitnice
1021=952
1221=1025 sto se tice menjaca
Dobra stvar da ja imam tako nesto ma mecki 123 ugreje blok i nema zime.Ima fabricki navoj za tu vrstu grejaca u bloku.
 
bubiša je napisao(la):
@ zrine892

Evo da ti ja probam odgovoriti.Moj drugar ima takav grejač na staroj 82-jki.
Taj grejač greje rashladnu tečnost (voda ili antifriz).Postavlja se na blok motora sa strane,ima jedan čep koji kada se izvadi postavi se grejač i on greje rashladnu tečnost.Dovoljno je pola sata pre jutarnjeg starta traktora uključiti grejač.Grejač se uključuje na struju 220 V.Posle nekih pola sata ugreje se rashladna tečnost i bez problema sa upali traktor.To ti je faktički kao grejač u bojleru,samo ne greje 80 l. vode nego mnogo manje.To je supre rešenje,drugar živi na salašu i kada traktor ostane na dvorištu jutro upali ko' mina.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

eee bubiša hvala :ppozdrav: :ppozdrav: samo mi reci koja je cijena toga grijača ?
 
grejac kosta 9500dinara,ako nekog zanima na PP,bubisa je objasnio nacin rada,grejac ima termostat u sebi i moze biti stalno ukljucen i odrzava temperaturu od 50 stepeni,na -10 za 2 sata ugreje ceo motor tako da blok, glava,poklopac ventila pa cak i izduvna grana bude topla
@zrine odkuda ti to da 952 i 1025 imaju isti menjac :nono:, 952 i 1021 imaju isti menjac
 
hvala momci na objasnjenju...

Danger ispricavam se htio sam napisati 952-1021.zamijenio sam ta dva traktora..samo sto 1021 ima spojku sa dva diska jel tako ?....a belarus 1025-1221 imaju isti menjac jel tako ?
 
...takav grejač sam gledao na vašaru u B Topoli kod jednog prodavca a ja sam sebi pravio za suzu i služi me već 4-5godina, u kombinaciji sa onim vremenskim utikačem je ekstra, pola sata mu je dovoljno da ugreje motor i da upali kao u sred leta...
 
mislim da nisi upravu,sutra proverim i javim,jer je i logicno posto je menjac od 952,a 1025 ima dve posto je menjac od 1221 jer je drugacije zvono menjaca a i dublje je da bi moglo stati duplo kvacilo
 
a ja se bas pitao cemu mu je ostavljen taj cep posto mi malko ali samo malo vlazi na njemu :sta:

kad pazi sta je namontirano , morat cu ja to napraviti to je mlogo gut ::namigivanje::
 
ako ga imas gde zavrnuti,ovo je namenski za rusa jer je bacuska ostavio na bloku predvidjeno mesto i rupe sa navojem 8mm za sarafe sto neznaci da se nemoze nesto v zdelati i na imt da rabota
 
ovo je pravljeno za sibirske uslove a nama nemoze da skodi
u principu se moze napraviti za svaki traktor samo mislim da na imt nema dovoljno mjesta da bi se stavio na odgovarajuce mjesto :sta:
 
1021 ima jednu lamelu kao i 952,menjac isti kao 952,ali diferencijal sa planetarnim reduktorima kao 1221!zato je menjac manje opterecen na 1021,a samim tim i dugotrajniji!zato mu je i dovoljna jedna lamela. :D
 
zasto za sibirske uslove,jel tvoj na -10-15 pali ko vruc ili stenje,ja bi rekao da 1021 ima jednu lamelu a evo i istomisljenika,isao sam sa sajt agropanonke al nema nista o modelu 1021,al jos mi zvoni u usima reci prodavca da je jedna lamela al je monoblok za razliku od 1025 i suvi filter itd...
 
Nazad
Vrh