MTZ Belarus

A i to naglo dodavanje gasa na ruji pri kardanu od 1000 obrtaja a pritom da su obrtaji motora 1200, nije bas mnogo moguce naglo dodavati gas jer je motor na tim obrtajima malo vise lenj pa se tim ublazi to proklizavanje.
 
Danas kupio crevo da spojim sa onim u kabini bilo napuklo pa sam ga oceko i primetim da su mi napukle stepenice:zli:Manometar pritiska ulja mehanički sam stavio ali sam uzeo sa redukcijom tako da je će biti oba,taman da vidim koji voli da laže:osmeh:
img0010.jpg

img0009.jpg

img0008.jpg

img0006.jpg

img0007.jpg
 
Kad si vec ulozio u to i hoces da vidis koji sat laze mogao si barem kupiti cestit manometar a ne taj kineski sto ima kazaljku od smotane paljene zice(kako ih nije sramota da to prave).......sad ces sigurno imati pravu sliku....
 
Koji je to po tebi čestit manometar,a pogrešio si ovaj sigurno nije kineski
 
Poslednja izmena:
Manometar pritiska ulja mehanički sam stavio ali sam uzeo sa redukcijom tako da je će biti oba,taman da vidim koji voli da laže:osmeh:

Koji je navoj na davaču ulja (taj koji je sad u redukciji), pitam zbog reducira, hoću i ja to da napravim? I koje dužine je potrebno crevo za taj dodatni manometar, da se namontira sa desne strane volana, iznad ručki hidraulika?
 
Dukej ja sam zbog creva za vodu otišo do Bačkog Gradišta u "ALfu"( rade sva moguća creva za hidrauliku,priključaka za creva,čaura ,reducira) pono sam taj davač i sat.Tamo mi je gazda pronašao odgovarajući reducir ,napravio crevo sa okcem od 2m tako da ne znam tačno koji je navoj jel ga nisam ni pitao.Mogu ga sutra izmeriti pa cu ti reci.
 
Komsija ima neki 552,tako pise u saobracajnoj i na nalepnicama na haubi.Motor na njemu ima svaki klip grejac i ima 9 brzina menjac.Jel to 552 ili je to neki matorac sa limarijom i kabinom od 552.
Inace slabo se razumem u ruje.
 
Komsija ima neki 552,tako pise u saobracajnoj i na nalepnicama na haubi.Motor na njemu ima svaki klip grejac i ima 9 brzina menjac.Jel to 552 ili je to neki matorac sa limarijom i kabinom od 552.
Inace slabo se razumem u ruje.

552 inace ima menjac 9 brzina bez zec/kornjace,a dal ima grejac na svakom klipu ili samo jedan zavisi koji je motor u tom 552,ako je D242 onda ima jedan grejac,ako je D50 ili D60 onda ima grejac ispod svake dizne (4 kom.)
 
E sad usaglasite se sta ima koji model a sta nema.:osmeh:Koliko sam upucen nema zeceva i kornjaca jer ima menjac kao praistorijski belarus 52.
Nastelovano godiste u saobracajnoj(sigurno na dva svedoka dok je moglo)je 1987.
 
Mislio sam da imaju zec-kornjaca,jer sam ih takve vidjao,ali je verovatno naknadno ubaceno ili su menjaci od 82.:sta:
 
Nazad
Vrh