MTZ Belarus

homoljac892
pa imas struje koliko oces gore u onoj kutiji gdje se pale radna svjetla ventilator brisac itd.
 
homoljac892
pa imas struje koliko oces gore u onoj kutiji gdje se pale radna svjetla ventilator brisac itd.

Danas sam okvarao kutiju, mislim da cu uzeti od rotacije i od svetla u kabini zato sto mi treba dva napajanja jer na plejru ima dve zice 12v a nebih da ih vezem u jednu. zvucnici su namesteni jos sutra prijatelj da sve to poveze i onda:ppozdrav:. Hvala svima sto su pomogli oko napajanja.
 
Danas sam okvarao kutiju, mislim da cu uzeti od rotacije i od svetla u kabini zato sto mi treba dva napajanja jer na plejru ima dve zice 12v a nebih da ih vezem u jednu. zvucnici su namesteni jos sutra prijatelj da sve to poveze i onda:ppozdrav:. Hvala svima sto su pomogli oko napajanja.

dal znas zasto uopste i ima dva plusa......samo ti lepo prebaci crvenu i spoj je sa zutom posto vec imas taj dzek fabricki i onda ti ide samo na zutu plus.....netreba ti dva plusa
 
Ja mislim da je tu crvena da napaja plejer ,a zuta da napaja one lampice sto sijaju na plejeru,i bolje naci posebno dobro napajanje ,da ne bude posle kada ga navije na pola ,a ono se radio zgasi jer mu je slabo napajanje
 
Ja mislim da je tu crvena da napaja plejer ,a zuta da napaja one lampice sto sijaju na plejeru,i bolje naci posebno dobro napajanje ,da ne bude posle kada ga navije na pola ,a ono se radio zgasi jer mu je slabo napajanje

Zuta ide direkno na napajanje i ona odrzava napajanje memorije kad je traktor ugasen da nebi obrisao sat i druga podesavanja, crvena ide preko brave samo sto tada mogu slusati muziku samo kad je dat kontakt, posto sam danas pronasao gore pored ventilatora fabricki izvucenu braon zicu sa dobrim presekom posto mi je to jako bitno, snaga plejra je 4x50 sa ugradjenim pojacalom tako da nece biti bas mali potrosac, crvenu cu kaciti za tu braon preko prekidaca koji cu namestiti pored prekidaca za rotaciju tako da mogu ukljucivati napon po zelji a zutu sto sluzi za memoriju cu povezati direkno, bar tako mislim da treba u suprotnom umesto muzike bice dima:sta:.
 
Zuta ide direkno na napajanje i ona odrzava napajanje memorije kad je traktor ugasen da nebi obrisao sat i druga podesavanja, crvena ide preko brave samo sto tada mogu slusati muziku samo kad je dat kontakt, posto sam danas pronasao gore pored ventilatora fabricki izvucenu braon zicu sa dobrim presekom posto mi je to jako bitno, snaga plejra je 4x50 sa ugradjenim pojacalom tako da nece biti bas mali potrosac, crvenu cu kaciti za tu braon preko prekidaca koji cu namestiti pored prekidaca za rotaciju tako da mogu ukljucivati napon po zelji a zutu sto sluzi za memoriju cu povezati direkno, bar tako mislim da treba u suprotnom umesto muzike bice dima:sta:.

e jesi se sad zapetljo strasno,najbolje ti to spoj na sto vise prekidaca sto je sigurno sigurno..........i sta kad na kraju iskljucis prekidac mase,sta ce onda ta zuta da ti cuva od memorije,ako vec hoces tako onda dovuci masu mimo prekidaca mase.....
 
sto koplikujes spoji memoriju i napajanje sa vec postojecim izvodom struje predvidjenim za radijo i miran si sve ide preko osiguraca kakve ima veze pojacalo moze da izdrzi dva pojacala
 
@ homoljac892 Sto vise zakomplikujete to bolje, Doci ce dan kad ce vam trebati muzika i bez kontakta, pa treba i za to napraviti neku varijantu. Postoji gore narandzasta zica koja vec ima presek od 2,5 kvadrata koja su dovoljna za to. Naime imam 3 rusa i sva tri su tako spojena. Struja ide preko osiguraca, ail ne i bravice, sto mi uopste nije bitno. a " x 50 w je sasvim dovoljno da se cuje normalna muzika u rusu.
 
Za ruju mora jaka muzika jer neka normalna se neće ni čuti.
Cemu to?pa bar ti znas da je yto bucniji od rusa-za neki normalan rad tipa setve,bacanje djubra,prskanja,gde ne treba gas veci od 1600-1800 obrtaja,na skali radia od o do 50,na 20 je sasvim solidno da se sve normalno cuje,a da se usi ne naprezu ili ogluve.
 
Novim rusima za te lake operacije ne bi trebalo više od 1300 ob/min. a navedenih 1800 je skoro pun gas a za neke ruse maksimalni gas ! Vama nema ništa od muzike bez gitarskog pojačala - čuvaj sluh dok ga imaš !
 
Što sam duže u 82.1 čini mi se da mi uši plaču za kinezom.
Sta da ti kazem,znam zasigurno da su rusi pre 2000 daleko tisi od novih,a trebalo bi biti kontra...ovi novi mnogo nekako rondaju,ko da ima stalno radi kompresor...kad nas 82 stane pored nekog novog,ne cuje se.u kabini je slicna situacija.a ono zasto je tako-odg ne znam.sve u svemu,posle vidjenog-sada 82 ne bi dao za mladjeg,pa makar bio i u ekstra stanju.i bice jos gorih novih,sve dok imaju prodju i prodaju.
 
Nazad
Vrh