MTZ Belarus

@brankovicu - to znaci da si skinuo rezervar pa si izbusio rupu na grlo gore (zavario maticu) ili si to nekako drugacije izveo.

koliko razumem sistem koji si odradio,i ne mora da se busi grlo,to crevo moze bilo gde da se zakaci samo da stoji horizontalno,dok se drugi (gornji) kraj creva moze jednostavno blindirati kako gorivo ne bi prelilo prilikom naginjanja traktora itd.....
 
Traktor sam kupio polovan,pa ne znam da li je ta matica na grlu varena ili ne.Crevo na gornjem kraju ne mora biti fiksirano kao kod mene,ali mora onda na vrhu biti otvoreno jer drugacije ne moze da funkcionise.(ne znam da li smo se razumeli)
 
Za kolegu homoljca "bajpas",sivo crevo ubačeno da vrati višak goriva nazad u ac pumpu a ne nazad u rezervoar.Već kad sam slikao bajpas reko da slikam i rujane, zaslužili su.:osmeh:

Hvala puno, dugujem:ppozdrav:. Samo neznam dali je to meni potrebno zato sto kod mene iz oba rezervoara se uzima gorivo istovremeno ili ako hocu mogu zatvoriti levi ili desni na slavinicu ispod.
 
Poslednja izmena:
Ja nikad nisam primetio nikakve probleme sa tim rezervoarima,i kod mene vuce gorivo iz oba rezervoara a vozio sam ponekad sa jako malo nafte u njima i nije bilo problema,merac radi savrseno,malo vise goriva pokazuje kad sam u brazdi to sam primetio ali cim izadjem pokazuje lepo... Do sad nikakvih problema..:ppozdrav:
 
zna li neko kolika je priblizna potrosnja 82-ke na dan (dnevnica),ne na hektar itd,jer ne radimo svi istim plugovima,dubinama itd....
 
trebalo bi da rezervar izdrzi oko 11 sati, tako je bar kod mene matematika pokazala, mozda moze i malo vise, ali nebih rizikovao.
 
ovo sam pitao s jednom namerom,jer mi drug kaze da njegova 52-ka,na duboko oranje za jedan dan potrosi gorivo za 20e,sto je meni zvucalo totalno besmisleno u odnosu da znam koliko moj trosi,za jedan dan......

da li je moguce da je tolika razlika medju njima ili covek lupa gluposti,u sta licno vise verujem.
 
ovo sam pitao s jednom namerom,jer mi drug kaze da njegova 52-ka,na duboko oranje za jedan dan potrosi gorivo za 20e,sto je meni zvucalo totalno besmisleno u odnosu da znam koliko moj trosi,za jedan dan......

da li je moguce da je tolika razlika medju njima ili covek lupa gluposti,u sta licno vise verujem.
Lupa gluposti, ili je njegov radni dan mnogo kraci od vaseg.
 
Desavalo se i meni mozda i manje od 20€ goriva potrosi za celu noc rada ali na leru.Odem uvece po mrazu da orem pa ajde malo da preklopim probudim se a ono vec svanulo uveliko nema vise mraza i ajde kuci:haha:
 
MTZ 820 Eurolux u agregatu sa trobraznim plugom VN L 950, 13 sati oranja i put do njive i nazad od 15-ak km, rezervoar isusen do kraja.
 
Nazad
Vrh