MTZ Belarus

Očigledno da je to dobro uraditi samo kada se radi genralna motora, ali pri tome treba debelo zavući ruku u džep, debelo za MTZ pojam.
 
Dobro vece jasam iz Srbobrana danas sam kupio rusa MTZ 82 i imam problem,nema tegove ni napred ni nazad na tockovima,gde mogu da kupim pitaosam ljude ali niko nezna.
 
A dobijaš samo 10KS više. Prilično neisplativo.
Po meni isplativo ako se mora raditi generalka,jer 82ks moze vući 3 brazde plug al nije to pravo oranje traktor se muči ako je teza zemlja ili suvo a taman tih 10ks mu dode kao olakšanje..al samo ako je potrebna generalka inače čisto iz ludorije dodati 10ks se neisplati
 
Bio danas u agropanonci kupovao dizne i pitao koliko kosta da se 82 prepravi u 90 konja kazu oko 1000€,evo jedan od primera turbina do skoro bila 320€ a sada 500€
sa polovnim delovima mozes da prodjes i za manje para verovatno, ali ipak za moje shvatanje stvari je to cisto karabudzenje... kazem, jer sam video jednog takvog i ni otprilike ne radi kao moj 952, i stalno mu fali nesto... crevo turbine, pa na pumpi neki cirkus... ja to ne bih radio jer kasnije jednog dana kad prodajes taj traktor, svi beze od buzdanije.... ali to je samo moje misljenje... sve najbolje..
 
razmisljao sam i o tom modelu, ali sam se odlucio za ovaj zbog visljeg sedenja i zbog rucice od stakla, da ne cesa ledja i da je nebi polomili, ovako je nadviseno sediste i ne smeta rucica...
@srdjan7 kod tebe je izjednacen sa blatobranom, dali smeta rucica onome ko sedi?
kod mene je u visini blatobrana,i rucica predstavlja problem samo onima koji hoce da nemalo legnu nazad,ili ljudima preko 100 kila...a ako je vislja kutija,hoce da zulja levu nogu vozaca u radu.ako hoces slikacu sutra da vidis.
 
Jel bi odgovarala neka ručica ili neki drugi sistem od nekog drugog traktora. Ja sam isto napravio kutiju za sjedenje i čak tu ručicu malo potkratio (onaj dio prema naprijed sam odrezao) ali još uvijek smeta kad neko sijedne.
 
kod mene je taman visina da ne smeta nozi, ali kad sede suvozac, dodiruju se butine. to i nije neki problem, pogotovo ako je suvozac zenskog roda:cvetic:
batad, ako ti toliko smeta naj bolje je skini i fiksiraj da ne komplikujes, imas na desnu stanu i pozadi i krov...lufta koliko oces:osmeh:
 
A uuuuuuuuuuuuuuuu kod mene bez potrosaca stoji na polovini a kad je na leru stoji u zutom,a kad su popaljena sva svetla(potrosaci)i radi na leru padne skroz u crveno.Znaci kod tebe lalo nikako ne pada ispod zelenog?radio na leru bez ili sa potrosacima?
Problem je bio na alternatoru kvar reglera,bar tako majstor kaze sutra cemo da ga montiramo pa javljam dali se stanje popravilo.
 
Dobijaš više konja, elastičniji motor koji ima dosta okretnog momenta, u radu je tiši...
Tako bi trebalo,ali kod rusa u kabini nije...82 94 godiste je tisi i od 892,952,1025,1221...ovi novi imaju ostriji zvuk,nekako klaparaju,a 82(pisem za nas) samo prede,nekako slicno rakovici.e sad zasto ne znam,pvp je radio zeravica.
 
Nazad
Vrh