MTZ Belarus

E pa dans sam dovoljno vidio cvjek guli uz brdo ko tenk!!! Ja sam do sada znao da je rus jak ovako na njivi i tim stvarima ali nsisam stvarno znao kakv je u sumi!!
 
sto se snage tice rus se nikad nece zagusiti,meni kad je kolega pricao i pokazao kud je sa njim izvlacio drva,znaci kad se sedne u traktor samo se nebo vidi.....ali bukvalno...sto se tice kako je odradjen prenos i hidraulika,tu mu nema ravnog........
 
Ma Rus je stroj pa danas taj isti Rus izvlacio drva posle moje sume gdje smo mi izvlacili i tu gdje je on prosao sa 5 m 539 od tog covjeka nije mogao da prodje prazan sa lancima Rus je Rus!! Pa gdje ljudi izvlace sa cekrkom on ide sa sumskom prikolicom punom drva!!
 
Jedno pitanje za sve poznavaoce Mtz-a..Da li bih mogao sa Mtz-om 82.1 i gumama 15.5/38 bez duplih tockova da vucem konskilder 3.20-3.30?!Prodao bih moj od 2.90 i kupio nov od 3.30,samo ako moze da vuce.
 
Jedno pitanje za sve poznavaoce Mtz-a..Da li bih mogao sa Mtz-om 82.1 i gumama 15.5/38 bez duplih tockova da vucem konskilder 3.20-3.30?!Prodao bih moj od 2.90 i kupio nov od 3.30,samo ako moze da vuce.


Mogao bi sigurno. Na mojem traktoru MTZ-82 imam gume 18/4-38 i vučem setvospremač od 3,5 metara sa duplim rotorima bez problema.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Pa dobro,tvoje gume su sire od mojih,manje tone...Zemljiste je onako,srednje tesko.Imt od 2.90 sam vukao 4 u zecu ili 5 u kornjaci.
 
Mi smo sa 82 na teskoj zemlji kod nas godinama vukli preklopni original svedski (kongsilde)setvospremac od 3.7,ali 4 ili 5 brzina max,jer nema snage za brze...naglasavam da je svedski,jer ovi imt po debljini konstrukcije su smesni za njega. za 82 je taman jednodelni od 3.3.
 
Drugar uzeo nov za 1200 e,pa cu otici i zakaciti njegov,probacu pa cu videti,to je najpametnije.Ali on je uzeo i duple tockove,a jos su 16.9/38
 
2h2h83l.jpg



105 ks stigo pre par dana slikam u ponedeljak kada je rađena silaža
 
Nazad
Vrh