MTZ Belarus

pogledaj u katalogu lijepo se vidi kako su crijeva spojena,spajaju se sa glavnog razvodnika na regulator
Post je spojen: [time]1301230051[/time]
_________________________________________________
evo ovako kod mene stoji na 820 dovod ulja na regulator se spaja na pumpu ima račva odmah na izlazu iz pumpe a povrat ulja ide tamo gdje se ispušta ulje na buretu
 
Sve mi je bili namesteno,samo sam pomerio onaj 'djavo' na regulatoru ispod sedista,gurnuo ga skroz napred i na levo pomerio...samo treba da povecam protok,da mi brze spusta....Radi mi sada ona kod volana,a i ova pored sedista...
 
kod tebe aco nešto nije dobro spojeno meni sve radi bila ta ručica na levo ili na desno razlika bude samo u podešavanju poluga . na jednu stranu radi kao precizno podešavanje npr.za oranje a na drugu stranu su poluge slobodne i tako da to nema veze sa ručicama one rade neovisno
 
da,ali meni je bilo u sredini,kao 'N' i zbog toga nije htelo da reaguje,ukapirao sam kasnije...A jel tebi dize poluge kada vuces tu malu rucicu ka nazad ili kada je malo gurnes napred?
 
vlada77 je napisao(la):
da li mi neko moze reci kako se stavljaju dupli tockovi na 1221 da li mogu samo glavcine da se navuku na onaj nastavak osovine ili moraju oni odstojnici?
ja sam stavio duple na 1221 ima da se kupe odstojnici koji se namontiraju na tockove na traktoru i na te odstojnike se montiraju drugi tockovi
Post je spojen: [time]1301255453[/time]
_________________________________________________
miroslav78 je napisao(la):
nemam problema... jer sam stelovao 100 puta...da mi bude dobro i sada extra radi...i krivinu moras dobro da uradis , pa kada ubacivas u brzinu da nigde nesmeta...znaci meni bez problema ulazi u sve brzine i sve je na dohvat ruke...ali moras imati vise krivina sto se na slici bas nevidi najbolje...
i ja sam stavio produzetak na menjac on 820
 
zoran kjlajicevo je napisao(la):
ajmo doktori na belarusu 952 euroluh curi ulje iz prednjih tockova :haha:? sta raditi
nabaci prasine da se ne vidi i teraj dalje :haha: :haha: :haha: salim se :) meni je teklo na 820 iz onog amortizera il sta je na grbavom mostu i stalo je samo od sebe ma reko super :D
 
steva 1984 je napisao(la):
Meni kada se ugreje ulje pada brze naprimer ali kada je hladan duze ostaje uglavnom pada.
To mi je zamerka na novijem rusu ja sam imao 79 godiste sa uskom kabinom ja kad naprimer dignem imam ricicu i samo zablokira moze da stoji godinama tako zakacen plug
Imam ovog sa sirokom kabinom i neku mehanicku blokadu obicna poluga koja zablokira celo hidraulicnog klipa i to mi neradi jer se tu redovno napuni zemlje i nemogu da je pomerim pa u transportu svremena na vreme dizem kad upusti ::lose::
to je problem oko skupljanja zmelje.... ja sam ga resio tako sto sam skinuo levi tocak i izmedju kabine i rezervoara ima rastojanje oko 5 cm.... u to rastojanje sam nagurao sundjer celom duzinom i nema problema... najvise zemlje se skuplja u oranju, jer je desni tocak u barzdi pa je traktor nagnut... svu zemlju koju levi tocak digne baci preko rezervoara zavrsava ispod klipa i mehanicke blokade... desavalo se i da dodje do pucanja klipa jer nimoze vise da se pomera gore dole.... na svu srecu nije kod mene :D :D :D
 
Ma da moracu nesto da ubasim uzmedju i jednog i drugog tocka ja to ocistim ali dzabe napuni se brzo kad se ore i kultivira zacepi ceo klip jos kad onda dobro zamasti vadim zemlju a ruke mi do lakta masne :haha:
 
Sad čuh na vestima da je počela proizvodnja Belarus traktora u Novom Sadu i da će poljoprivrednici moći da ih kupe po povoljnijim cenama nego do sada. U Novom Sadu će se sklapati traktori od 80 i 105 konjskih snaga.
 
imam probldm sa satom na mtz 820. Pokazuje mi broj radnih sati ali mi nepokazuje koliko na sat ide. Sta moze da bude i kako to da resim:haha:?
 
kristal je napisao(la):
A sad proveri nivo ulja jer kad je nema nemoze ni da curi :haha: :ppozdrav:
Oltovac-koliki je to trun pa da zapusi cev-16 mm? :haha: to jedino ako ubacis krpicu itd-ovako...teeeesko... curenje na cizmama se desava kada se stvori pritisak unutar mosta(pod uslovom da nisu gumice otisle) i mora negde da pusti...a resi se tako sto se ubaci jos jedan par "sapuna" na most i to je to...nema da curka. :ppozdrav:
 
miroslav78 je napisao(la):
poceli da sastavljaju MTZ Blearuse u Srbiji...
Videcemo koliko ce da kostaju mislim da ce to biti ista cena kukace ti u prodaji kako se delovi uvoze carina porez.A on u belorusiji kosta ko imt 539 maltene
 
Evo jedan sa sa Gudovca u Bjelovaru

DSC01320.jpg
 
skal je napisao(la):
meni on dize poluge ali čim pustim ručicu odma poluge padaju dole:haha:neće da ih zadrzi u zadatom polozaju:haha:
danas sam ceo dan čačko al sad drugi problem sad dize poluge al nikako da spusti nemogu da nadem polozaj u kom spušta jel zna neko de moze biti problem .......ili da povezem direktno naone tri ručice i kako da eliminišem onaj regulator??
 
@Antonio
Evo jedan iz mog hangara u Sefkerinu. ::namigivanje::

16gfmme.jpg

24e9w5d.jpg


Danas stavljeni akumulatori, 820 spremio prvi frtalj lanca :haha:, u 1221 ugradjena muzika i sezona moze da pocne. :D
 
Nazad
Vrh