MTZ Belarus

920 2008 blizu 5000rs. ~14000evra. Uradjeno servis, biće ofarbana limariju, dobre gume. 6m garancija. Da li vredi to?
 
Pozdrav svima, zakacih nosenu tanjiracu 32 diska na rusa 80, 1980god, 4x4, podignem je kad ono posle nekog vremena krenu poluge da padaju... Skinem klip, razvodnik, pumpu izmenjam gumice odem juce da radim kad se zagreja ista prica, padaju poluge :/ sta moze biti? Creva za hidrauliku su takodje nova...
 
Ne...razvodnik je ono ispod volana na čega su nakačene ručke pored volana..
Pozicioni regulator je ispod sedišta koji je polugicama spojen nazad na topling,i sa njim se radi preko ručke pored sedišta...
Staru 82ku zna da zeza i hidro pojačivač,na njega je vezana 4ta ručka kod volana,i nalazi se pored razvodnika...
 
Imam problem sa paljenjem na 820 pali samo na direktno, bravicu sam kupio novu i stavio isto se dešava, očistio sam one kontakte što se nalaze ispod haube i ništa se nije promenilo. Imali negde kakav rele za paljenje jer nema apsolutno nikakvog zvuka kad proba da se upali na ključ? Pre svega ovoga se dešavalo da nešto čvkane pa ne upali iz prve dok 2-3 puta ne okrenem ključ i onda sastavi, sad samo ćuti i pali na direktno.
 
Ne...razvodnik je ono ispod volana na čega su nakačene ručke pored volana..
Pozicioni regulator je ispod sedišta koji je polugicama spojen nazad na topling,i sa njim se radi preko ručke pored sedišta...
Staru 82ku zna da zeza i hidro pojačivač,na njega je vezana 4ta ručka kod volana,i nalazi se pored razvodnika...
Čekaj zar hidro pojačivač ima i stara 82 nisam znao mislio sam da kod.nje sva hidraulika i kipa ide.preko onih ručki pored volana.
 
Neke 82ke su imale taj hidropojačivač, stojao je pored instrument table, imao je točkić veličine šake preko kog se podešavao, ali velik broj tih hidropojačivača nije radio kako treba.
 
Ne...razvodnik je ono ispod volana na čega su nakačene ručke pored volana..
Pozicioni regulator je ispod sedišta koji je polugicama spojen nazad na topling,i sa njim se radi preko ručke pored sedišta...
Staru 82ku zna da zeza i hidro pojačivač,na njega je vezana 4ta ručka kod volana,i nalazi se pored razvodnika...
Ja imam 80-ticu, nemam rucicu pored sedista koja regulise nesto pozadi pored sedista imam samo za prednju vucu i za brzinu kardana rucicu. Tako da pretpostavljam da je kod mene problem u tom hidro pojacivacu, ali ja imam samo jednu rucicu pored volana koja radi i koja je za hidrauliku, druga je odkacena nema nikakvu funkciju, trecu i cetvrtu rucicu i nemam.... Kako ja sad da rascivijam i da provalim sta uopste nije uredu sa tim hidro pojacivacem... :/ u mom kraju ovde (okolina Niša) nemam majstora koji se razume u ruse da mogu da ga pozovem i da se oslonim na njega za popravke, zato moram ovako da smaram ljude na forumu, izvinjavam se....
 
Ajd da probamo ovako u tom slučaju...
Izbaciš i taj hidro pojačivač,i ovako nema funkciju kad je sve već raskupusano...
Sa razvodnika,na toj sekciji što imaš tu jednu ručku kraj volana,gledaj da ti i jedno i drugo crevo idu direkt na klip...
 
Nazad
Vrh