MTZ Belarus

Ja sam pre nekoliko godina posle 539 kacio za rusa Livac 4 reda sejalicu i po pricama sela to trosi kantu nafte do cuprije.
Okrenuo kardan na brzi,nasuo do cepa, posejao 5 + 2 kj setve na nekih 1300 obrtaja i bratio se kuci prva kanta ona za zalivanje od 12l nije stala u rezervoar.
Tad i nikad vise ga nisam merio, po meni devojka za sve.
 
Pa i 360-ki je lako… da je 335 onda bi bila razlika neka, ili bi bila ista potrosnja a vise vremena…
 
Poslednja izmena:
Јеси мислио на ово !?
90bee9cfa9fe66d5192e3514173db88e.jpg
 
Prilikom pranja traktora taj deo se lako opere da bude kao iz fabrike da je izasao.To je dovoljno jednom godisnje tako,ne stigne on mnogo grumencica zemlje tu da ubaci za to vreme.
 
Kod nas tu skoro svi zatvaraju. Neko radi sa gumom (ona sa platnom), neko sa limom. Kod mene je lim, i mnogo znači. Jedino što je zarđao...
 
Za prvu pomoć nabijte prazne dzakove od 25 kg pašu odlično, meni je Sale ratar to odmah savetovao dok ne stavim gumu.
 
Prilikom pranja traktora taj deo se lako opere da bude kao iz fabrike da je izasao.To je dovoljno jednom godisnje tako,ne stigne on mnogo grumencica zemlje tu da ubaci za to vreme
Lako se pere? Onda da te zovem da pomogneš kad mi se sledeću put nabije zemlja? 3 sata sa sam je montiračem, čekićem i koje kakvim alatkama vadio. Da sam imao odvijač defnitivno bi mi mnogo lakše bilo da sam skinu točak. Čak ručno da sam ga skonu brze bi bilo .:)
Prvi put kad se nabila zemlja ćale nije vodio računa pa ga je koštalo zadnje gume. Češalo i izlizalo gumu skroz. Bila skora nova. :(
Za prvu pomoć nabijte prazne dzakove od 25 kg pašu odlično, meni je Sale ratar to odmah savetovao dok ne stavim gumu.
Kako misliš da dzakove? Zar neće ispasti?
 
Pa nzm kako vam toliko zemlje tu upada,meni za oko 400 rs tu ne bude ni 2 sake zemlje,ja taj deo jednom godisnje perem,ne dozvoljavam da se nakupi nista,mora biti cisto tu zbog kuke za zakljucavanje jer u suprotnom hoce da zaglavljuje,a ni za klip ne valja.
 
Углавном се се све пооре пре блатуштине задњих година се све праши за плугом ко да тањирам или дрљам
 
Nazad
Vrh