MTZ Belarus

Kako bih ja znao da taj motor nije pakovala neka pijana budala i lupam, nije lepo namestio zeger prsten bolcne, ili bilo kakav propust...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
CCC.
Ovaj forum iz dana u dan pocinje sve vise da lici na onaj cirkus na dobroj zemlji.
Pa dobro bre ljudi nismo deca.
Kakav otvaran i ne otvaran motor.
Motor ili je dobar ili nije, nije bre to prozor pa ga promaja polomila sto je bio otvoren.
99% vas (cast izuzecima) nema sanse da provali dal je nesto radjeno "otvarano" ili nije ako se to dobro uradi.
Opet kad dodjete nesto da kupite pa valjda mozete da vidite kad udjete u dvoriste jel covek domacin koji prodaje traktor iz nekog normalnog razloga ili bitanga i nakupac koji gleda da zajebe nekog i da mu uvali nasminkanu krsinu.
Hvatate da za tu satnicu opet kao pijan plota, pa ja znam x traktora koji sa 2000 sati izgledaju kao tenk da ih je pogodio a evo imate primer i ovde na forumu kod kolege Saleta Ratara kako mogu da izgledaju traktori sa 5,6 hiljada sati a ima i drugih koji isto tako vode racuna o masinama.
Opet ako nista nas sigurni u svoju procenu pa povedite nekog majstora sa vama, vecina vas ima nekog ko im odrzava masine pa neka pogleda neko.
 
I da, kaze kolega @Arkadije ubise ih delovi tj zamenski delovi.
Ljudi kad radite nesto nemoj da kupujete kod Ivana,Mise, Vase, Judmile i to da trazite one jeftinije varijante kod njih jer vam je neko rekao da je sve to isti qrac pa necete da vam neko bez veze uzima pare.
Probaj te da kupite original deo i da ga pravilno ugradite pa da vidimo koliko traje onda.
 
@nebojsa100 i kako ti onda da verujes nekom da je uradio kako treba generalnu? I sam si X primera ovde na forumu postavio kako majstori urade motor pa radis za njima. Tako neko plati da mu se uradi lepo misleci da ce "majstor" uraditi kako treba,majstor uradi i kaze uradio je pa ti gledaj kako je uradjeno. Ja samo hocu da kazem da nije isto kada ti otvoris motor i kada ga otvori tamo neki majstor. Isto tako i sa pumpom,menjacom i svimem, nije problem sto je otvarano nego ko je otvarao.
 
A ko garantuje da na 2000 sati nije otvaran?
Kako znate da ga magarac nije vozio i unistio.
Kao sto sam rekao, gleda se motor tj stanje, pritisak, dim, iber, sam zvuk, snaga ako se moze proveriti a ne radni sati.
 
Код нас је лик купио, новог 820 дотерао га са сајма исте године у зимско орање откине му се вентил и на 4 клипу направи пичвајз. Заменили су само 4 клип и стублину одрадили вођице и ставили нова два вентила. Трактор је прошле године продан стар три године и неких 1000рс и то га је завалио људима поштено. Опет на сајму купио новог и у орању пошто је био пијан преврне га на бок у јендек. Срећа па се на трактору ништа не види и опет ће и тај отићи као одржаван из "домаћинске" куће.
 
Bas tako, znao sam da je radjen motor kad smo kupili traktor, motor je radio kao sat nekih 500rh dok nije opalio...
Reklo bi se u izuzetnom stanju bio ali ne vise od 500rh!
Ko je kriv u ovom slucaju?
Pa sam sam kriv cim sam kupio polovan traktor...
Iskreno, vise verujem tom majstoru ili majstorima, koji ga je spakovao u fabrici nego ovom sto ga je posle remontovao.
Samo pisem iskustvo i misljenje, necu se nadmudrivati.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A ko garantuje da na 2000 sati nije otvaran?
Kako znate da ga magarac nije vozio i unistio.
Kao sto sam rekao, gleda se motor tj stanje, pritisak, dim, iber, sam zvuk, snaga ako se moze proveriti a ne radni sati.
Pricali smo nas dvojica o tome kako smo menjali klipove na 2000 sati zbog naprslih komora...traktor nikada pregrejan.nikada i ne bih ni znao za to da fabricki jedna gumica na hilzni nije bila ustinuta,a druga pustila antifriz preko zime(koji je od prvog dana u motoru).svaki klip istu crticu imao,motor nije trosio ulje,sve je bilo perfekt.mogli smo da vratimo tako,ali smo ipak stavili novo-mada ti rece da to tako ide bez problema...svako se vodi svojom mišlju u datom trenutku.
 
To oko pucanja čela klipa kod belarusa možeš kvalifikovati kao normalna pojava (a nije) a razlog verovatno rano palenje ili loš kvalitet materijala.
 
Pricali smo nas dvojica o tome kako smo menjali klipove na 2000 sati zbog naprslih komora...traktor nikada pregrejan.nikada i ne bih ni znao za to da fabricki jedna gumica na hilzni nije bila ustinuta,a druga pustila antifriz preko zime(koji je od prvog dana u motoru).svaki klip istu crticu imao,motor nije trosio ulje,sve je bilo perfekt.mogli smo da vratimo tako,ali smo ipak stavili novo-mada ti rece da to tako ide bez problema...svako se vodi svojom mišlju u datom trenutku.
Поставио сам питање за антифриз у систему зими да ли га држати или не баш због тих гумица на хилзнама које временом пропусте антифриз , па сам овде испао глуп јер постављам баш глупа питања ...Разумем да људи немају Русе па нису упућени у ове његове бољке и проблематику, али количина негативе одвратног сарказма,подјебавања и којекаквих других одвратности овде читам све више и стварно се не чудим што људи одлазе...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh