MTZ Belarus

Сетвоспремач 3,30 Рау али била је већ напукла и варили смо је али сам ја одма рекао да то неће ваљати. Варено неким тврдим електродама и мени се то није свидело. Носи ИМТ 757 три бразде и тај сетвоспремач изгледа је код предходног газде носио нешто теже. Сада је добио неку хебачки појачану,а и цена је баш прејачана. Пролетос код Васе био и каже ми 30е узимај поскупеће ја коњина не узмем и сада сам дао 11000дин за обадве. 😡
 
Сетвоспремач 3,30 Рау али била је већ напукла и варили смо је али сам ја одма рекао да то неће ваљати. Варено неким тврдим електродама и мени се то није свидело. Носи ИМТ 757 три бразде и тај сетвоспремач изгледа је код предходног газде носио нешто теже. Сада је добио неку хебачки појачану,а и цена је баш прејачана. Пролетос код Васе био и каже ми 30е узимај поскупеће ја коњина не узмем и сада сам дао 11000дин за обадве. 😡
Ćuti, bolje to, nego za cilindar 38000 🤣
 
Kad coveku dojadi ruska hidraulika
beac896e8720b3618f686cdbdf33c735.jpg
c7d2eff0aed396b5cf882b886b2bb305.jpg
de8dc07d63e0e50425a622597d8dc547.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Možda glupavo pitanje 😁 kako se ponašaju ovi modeli sa užim gumama, 82.1 i 820 standard u predsetvenoj pripremi , zatvaranje brazde u proleće, da li tonu previše 🤔
 
Koliko bi koštao novi razvodnik za 82-ku,ovaj moj neće više da izbaci ručicu kad podigne plug i kad ga okreće i počeo da upušta odnosno da mi spušta plug
 
Na cilindru sam promenio komplet set pre mesec dana i ima i pomoćne klipove ali mislim da je klip onda bi upuštao i kad blokiram hidraulik ili ne?
Kako da proverim pritisak, jel može na izvod od kipe ili se kači negde drugo.
 
Poslednja izmena:
Na cilindru sam promenio komplet set pre mesec dana i ima i pomoćne klipove ali mislim da je klip onda bi upuštao i kad blokiram hidraulik ili ne?
Kako da proverim pritisak, jel može na izvod od kipe ili se kači negde drugo.
Pustao bi kako god ako je do klipa, a pritisak se meri bas na izvodu kipe, normalno zagrejan da ima 170.
 
Oduševio me Rus ovih dana, vozio sam ga prvo 4 zec jedan dan, pa mi dosadilo idem sada 5 zec, baš lako vuče plug, potrošnja mu je 10 litara na kj ...
Nego me zanima primetio sam juče da kad stignem kući plug mi je spušten malo niže, i danas sam probao kad sam krenuo kući da zabravim hidauliku onom polugicom ispod sedišta i gledam onaj mehanizam je bio labav kad sam zabravio , a kada sam stigao kući bio je napet, dal to tako treba da spušta pomalo?
20221112-094941.jpg
 
Spusti tek toliko da se onaj nos nasloni na onu mehaničku blokadu, a kad ga zabravim odmah posle dizanja, mogu rukom da pomeram tu blokadu( labava je) posle 20 ak minuta ona je nategnuta ...
 
Nazad
Vrh