MTZ Belarus

Uzmi onu prohromsku cev u Gocemu i završio si posao. Ovo je žali Bože novaca.
Ја купио ту цевку пре 5-6 година и од тад нема проблема. Цене биле око 2500 краћа и око 3000 мало дужа за веће тракторе. А до тада сам три ауспуха мењао, крпио, нервирао се...
 
Malo se čuje?... Čujem te što imaju cev kad prodju, kad bih morao 3 dana da orem sa time , pucao bih sebi u glavu nakon 2. Dere se i ovako, a kamoli sa tim sranjem
Spolja se čuje malo jače, meni lično se sviđa zvuk, al to je stvar ukusa, al u kabini nema nikakve razlike...
Ovo što je matić dao predlog za gocem auspuh svakako nije samo šuplja cev... Imao sam kratko samo cev, e to jeste zlo i naopako
 
Brkaju ljudi ono sto se prodaje kod ukrainaca na vasarima za 25e i aupuh iz Gocema.
Ukrainci prodaju samo aluminiziranu (kako oni kazu) cevuljagu i to na turbo motorima jos i prolazi sto se zvuka tice a na atnosvercima ne daj boze nikome, Gocem prodaje cev ali ima prigusivac u sebi i daleko se manje cuje od suplje cevke.
 
Malo se čuje?... Čujem te što imaju cev kad prodju, kad bih morao 3 dana da orem sa time , pucao bih sebi u glavu nakon 2. Dere se i ovako, a kamoli sa tim sranjem
Kakvu glupost izvališ pa to je strašno, ču pucao bi sebi u glavu, koliko preterujete oko običnog auspuha. Imam Gocemov već tri godine i to radi sasvim ok.
 
Namerno sam okačio ovaj snimak sa yto, a ne sa mtz, jer su mi otvorena vrata a Traktor radi u visokim obrtajima i ja tu ne čujem auspuh da, se dere... Tako da se neću u pucati još uvek... 😊
 
Ја баш волим тај гоцем ауспух ко турбина да се чује звижди по мало...одличан је код мене годинама.Мада пре неки дан пуче колено гране умало да га згазим...мало сам на грану натегао ауспух и вероватно је тад пукло колено тј напукло.
 
Drugar je takodje imao problema sa pustanjem na spoju izmedju auspuha i kolena, stezano na mrtvo i opet malo pusta i naravno auspuh trese i puca vremenom.
Onda je uzeo i preko kolena obavio tanji klingerit, toliko da moze auspuh da se navuce.Od tada auspuh dosta manje trese i spoj dobro dihtuje.Klingerit izdrzi oko godinu dana dok ne progori i onda ponovo nabaci novi i tako dalje.
 
Drugar je takodje imao problema sa pustanjem na spoju izmedju auspuha i kolena, stezano na mrtvo i opet malo pusta i naravno auspuh trese i puca vremenom.
Onda je uzeo i preko kolena obavio tanji klingerit, toliko da moze auspuh da se navuce.Od tada auspuh dosta manje trese i spoj dobro dihtuje.Klingerit izdrzi oko godinu dana dok ne progori i onda ponovo nabaci novi i tako dalje.
Ne znam šta je klingerit, ja sam namotao parče alu folije one za kuhinju, pre 3,4 godine, i još radi
 
55c8c25a364da197e302bfbe71144071.jpg
 
Kakvu glupost izvališ pa to je strašno, ču pucao bi sebi u glavu, koliko preterujete oko običnog auspuha. Imam Gocemov već tri godine i to radi sasvim ok.
Pa mislim da je očigledno da sam lupio. Ne misliš da sam stvarno razmišljao o samoubistvo zbog tri dana buke u traktoru. Hteo sam samo da dočaram koliko mi odvratno zvuči ta cevka koju neko naziva auspuhom. Ali glava bi me bolela sigurno :)
Spolja se čuje malo jače, meni lično se sviđa zvuk, al to je stvar ukusa, al u kabini nema nikakve razlike...
Ovo što je matić dao predlog za gocem auspuh svakako nije samo šuplja cev... Imao sam kratko samo cev, e to jeste zlo i naopako
Očigledno da ne pričamo o istim stvarima već ima što kaže Nebojša više tih. Ovaj o kome ti govoriš mislim da sam negde video da i ako je cev ima u sebi neku vrstu prigušivača, dok ovo što sam ja čuo kao da je samo šuplja cev. Nemoguće da se taj zvuk nekome svidja... Sigurno mislimo na različite stvari. Ovo što sam ja čuo zvuči kao malo prigušen zvuk traktora koji uopšte nema auspuh.
 
Drugar je takodje imao problema sa pustanjem na spoju izmedju auspuha i kolena, stezano na mrtvo i opet malo pusta i naravno auspuh trese i puca vremenom.
Onda je uzeo i preko kolena obavio tanji klingerit, toliko da moze auspuh da se navuce.Od tada auspuh dosta manje trese i spoj dobro dihtuje.Klingerit izdrzi oko godinu dana dok ne progori i onda ponovo nabaci novi i tako dalje.
A namenska pasta 400din i zaboravi na auspuh.
 
Imate i silikone za peci i slicno,sve sto trpi visoke temperature.Pa ja sam odma na izduvnoj grani koristio crveni k2 silikon koji trpi mislim 300-400c ,nzm tacno,pre 6-7 godina i drzi jos uvek.
Inace kod mene na rusa je auspuh pre desetak godina varen,pukao odma kod kolena na izduvnoj grani,zavaren je sve sa kolenom zajedno i to tako ide i dan danas,kad bude da izgori ili sta vec,moram kupovati i novo koleno ,ali nista strasno.
 
Nazad
Vrh