MTZ Belarus

Zanimljivo.
Problem kod rusa je sto moze da pusta na glavi, dihtungu, gumicama na hilznama, samim hilznama.
Bilo gde da ima mikro frakturu moze da pravi takvo sra...
Probaj nekad da ne dospes vodu da vidis dal ce recimo izbaciti dve litre i prekinuti ili ce nastaviti, naravno namoj da dozvolis da pocne da dize temperaturu.
Jer recimo ako izbacuje na odusak od hladnjaka onda moze samo neku odredjene kolicinu da izbaci pa mora da stane a ako gura negde u kompresioni prostor ili u ulje onda moze da izbaci bukvalno sve.
Kod mene se vide znaci korozije na sastavu glave i kućišta (u prednjem delu). Nešto slično kao kod ove glave. Traktor je pregrejan najmanje 2 puta.
Sad se greje više nego inače. Pretpostavljam da je probio dihtung mada ne vidim da gubi vodu samo diže temeraturu više nego sto bi trebbalo. Traktor se vozi tako već godinama. Da li bi trebao da se menja dihtung da ne bi došlo do ozbiljnije havarije?
 
Kod mene se vide znaci korozije na sastavu glave i kućišta (u prednjem delu). Nešto slično kao kod ove glave. Traktor je pregrejan najmanje 2 puta.
Sad se greje više nego inače. Pretpostavljam da je probio dihtung mada ne vidim da gubi vodu samo diže temeraturu više nego sto bi trebbalo. Traktor se vozi tako već godinama. Da li bi trebao da se menja dihtung da ne bi došlo do ozbiljnije havarije?
Ne bi mozda bilo lose skinuti glavu i srediti je, nikako nije dobro ako dize temperaturu preko normalne, posebno ako je ostatak motora dobar.
 
Ljudi sad je to zezanje i smesno al tog momenta nije bilo ni malo ni naivno ni smesno.
Dvoje dece trici po dvoristu, zena sedi ispred traktora na dva metra i on posle pet min rada u mestu jednostavno resi da krene napred iz cista mira, gledamo svi jedni u druge i nije nam jasno sta se desava,glupo zvuci ali dok se nismo opasuljili da ga ugasimo on zgazio sto i stolice.
 
Ljudi sad je to zezanje i smesno al tog momenta nije bilo ni malo ni naivno ni smesno.
Dvoje dece trici po dvoristu, zena sedi ispred traktora na dva metra i on posle pet min rada u mestu jednostavno resi da krene napred iz cista mira, gledamo svi jedni u druge i nije nam jasno sta se desava,glupo zvuci ali dok se nismo opasuljili da ga ugasimo on zgazio sto i stolice.
To drugi put sto i stolice sa strane a ne ispred traktora

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Evo i meni mali update za rusvaja
0802bb7877291b44c54ee1056aeeb1ab.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Led sam montirao,vec kad su radna led pa i ova sam stavio posto posle kad isklucim radna nevidim nista,e sad cu valjda videti

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam kupio neke led sijalice za h4, koje u opšte ne mogu da, stanu u ove farove.. Imaju iza neki hladnjak pa ne možeš sklopiti far... Stavio sam na yto, i mogu reći da, je golo govno, kad gledaš od napred u traktor bole oči, pomislio bi al ovo sija, al iz kabine drugačija slika, bolje su mi h4 halogene.. E sad moguće da, sam ja kupio neke žnj, al nisam našao druge...
Vodio sam se onom politikom da štedim instalaciju preko dana kad mi svetla trebaju samo zbog milicije, a noću tu su radni farovi i udri...
 
Videcu kad padne mrak,ali kad sam isao sa njive i pogasio radna svetla morao sam par minuta da sacekam jer pod starim svetlima nista nisam video

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ја сам исто купио те са неким хладњаком назад и морали смо оно лимено кућиште да "дотерујмо" под пресу да би стале те сијалице и на крају дупло ништа.
 
Dal "jacina" sijanja tih sijalica zavisi i od stanja samog fara ili eventualno konstrukcije istog, razmisljam samo jer video sam na milion automobila te kineske led sijalice i ubijaju kako sijaju.
 
Sve su uglavnom sa hladnjakom nazad samo mi nije jasno kako nemozete namontirati,jos ako nemas leziste za h4 sijalice moras da ubacis reducir od 100din i mozes

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Dugacke su ,ako je hladnjk nazad,ne mozes onaj poklopac staviti.Ja moj led sto sam kupio imao sam srece,u knap staju u kuciste kod belarusa na tim prednjim farovima ,imaju i te ventilatore koji aktivno hlade led svetlo.
 
Nebojsa100 nekad ako budes prolazio kroz moje mesto svrati imam nesto za tebe.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh