MTZ Belarus

Sećaš se da, smo radili glavu? Od tad ne troši ulje skoro nikad, pali dobro, potrošnja je dobra, dim na auspuhu OK, sem što hoće nekad u težim radovima da zafali vode...
Jel moguće, pošto rade hidro test na hladno, da kad se motor dobro zagreje ipak pokaže glava neku pukotinu i tu pusti vodu?
 
Ma kakvi jedini, nazalos mnogi guraju nos gde mu mesto nije pa posle nadrljaju ljudi ni krivi ni dizni.
Nemoj tako nije zenu pregazio, samo mobilni 😂.
Sto se buke tice sigurno je tisi nego sto je bio, buka je posledica kombinacije novih i starih zupcanika, cim su se mali "uvozali" i buka je se smanjila.
To sto teze ulazi u 3 i 6 je posledica majstorisanja turpijom, sad su se pojavili bolji birac tako da mozemo i to da resimo.
Samo ga dobro "ubodi" i pun gas, nema brige.
 
Sećaš se da, smo radili glavu? Od tad ne troši ulje skoro nikad, pali dobro, potrošnja je dobra, dim na auspuhu OK, sem što hoće nekad u težim radovima da zafali vode...
Jel moguće, pošto rade hidro test na hladno, da kad se motor dobro zagreje ipak pokaže glava neku pukotinu i tu pusti vodu?
Ako sam ja nosio glavu onda nema sanse da pravi problem kad se ugreje jer ovi moji je greju kad je proveravaju.
Koliko vode fali i jel ima termostat?
 
Ima termostat naravno... Prvi put kad je zafalilo vode tad sam i radio glavu, od tad proveravam češće u toku rada, i nekad hoće da zafali, samo mu ja ne dam da padne ispod saća da ne bi napravio veći harakiri.. Posle toga sam sam menjao vodenu pumpu, i sva creva, iz predostrožnosti, međutim situacija se ne menja...
Al čudna, situacija, jedan dan radim I ništa, drugi dan fali, nikad nisam načisto... Glup problem, više volim kad se pokvari nešto očigledno...
 
Zanimljivo.
Problem kod rusa je sto moze da pusta na glavi, dihtungu, gumicama na hilznama, samim hilznama.
Bilo gde da ima mikro frakturu moze da pravi takvo sra...
Probaj nekad da ne dospes vodu da vidis dal ce recimo izbaciti dve litre i prekinuti ili ce nastaviti, naravno namoj da dozvolis da pocne da dize temperaturu.
Jer recimo ako izbacuje na odusak od hladnjaka onda moze samo neku odredjene kolicinu da izbaci pa mora da stane a ako gura negde u kompresioni prostor ili u ulje onda moze da izbaci bukvalno sve.
 
Hoće da izbaci do saća, probao sam i čep na prvo koleno, i bez čepa..
I što je još zanimljivo, na 80 ili 82 stepena ništa, na 85 ili 87 počinje njaka, nikad mu nedam da ode u crveno zaboga, al ovo je toliko mala granica za ne poverovati.
 
Negde ima neku mikro pukotinu, ako te ne mrzi da proveravas i dolivas samo vozi dok god ide tako,nije mali trosak to namestiti,treba da izbeci dokle god se moze.
 
E moj Zorane, kad bi hteli to da ponovimo ne bi se nikad desilo... Traktor caka u leru, tek upaljen, mi krenuli oko traktora da vidimo da li negde nešto flisuje, kad on kreće u napred iz blagu uzbrdici, a ispred traktora sto i stolice i žena, sedi pije kafu.. Ne znam ko je bio brži, ja ili Nebojša, ja uskočio u kabinu, son povukao polugu na pumpi da ugasi... Epilog priče, telefon stradao a sremci ništa...
 
Nazad
Vrh