MTZ Belarus

U maju smo uzeli novog Rusa 820,sem prevoza oranje mi je prva radnja sa ovim traktorom,vezano za pritisak ulja,u oranju na gasu od 1600 obrtaja pritisak stoji otprilike na 4 bara,na leru pada na 2,ili ispod toga,da li je to ok?Orem 6 kornjacom,tatko ore 3 zec,da li je to ok,nisam radio niti imao ovaj traktor,pa mi je sto se njega tice sve jos malo nepoznato iz tog razloga pitam.
6.brzinom na 1600 ob. motora je ok za oranje?? Biće tu posla za Nebojšu... 1900 obrtaja pa na gore i u spori hod sa brzinama.
 
Ma nemam ja ništa protiv, neka svako radi kako hoće. Možda ga ipak onda treba voziti na 1400 obrtaja 7.brzinom.
 
Trebalo bi prati na 1000_1200 obrtaja kao većina južnjaka na D-Z to me fascinira
I ono kad uzoru a svaka brazda se pozna kao krompir da je posejao, biljni ostaci svi odozgo ja da hoću nebih znao tako odraditi
A obožavaju kosu vuču u oranju sve plugovi 10_12" vuku ih sa plavušama i 558_577 pa to Bog ne može uštelovati iza tog traktora
NISKO KLINASTI šta god to značilo
Klepani OOOOraonici od feder platnu što onaj kovač reče




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
То је по мени брзо, мислим на 7. корњача. Колико је км/х? Око 10 или више?
mislim da nije preko 8kmh na 1800-1900 obrtaja . sledeca sporija ti je peta u zecu pa onda sesta u kornjaci uglavnom te tri kosritim za oranje .
6.brzinom na 1600 ob. motora je ok za oranje?? Biće tu posla za Nebojšu... 1900 obrtaja pa na gore i u spori hod sa brzinama.
sto to ? ja sam na mom stavio blokadu na 1900rpm to mi je max .mislim da na 1600 komotno moze da ore sem normalno da peva a ne da se muci .
 
Spajki,zato sam i pitao .Vucem dvobrazni plug njime,brzina 7,5km/h u sestoj kornjaca,koja bi onda bila preporuka kako nesto od sklopova ne bi jako trpelo.Do sada sam orao sa 577 i tim plugom i ponavljam da nemam iskustva sa ovim traktorom,pa bi mi savet dobrodosao i razmena iskustava.
 
Ja orem četvrta ili peta zec, na 2000 obrtaja je u četvrtoj 8.5-8.8 km/h, a u petoj je to 9.7-10 km/h. Traktor bez problema vuče u petoj (2 brazde po 40cm, na 25-28 dubine), ali je meni mnogo prijatnije u četvrtoj da radim. Koliko znam šesta kornjača je za dlaku sporija od pete zec.
 
Ja имам кинески трактор. Шта мислиш, да код мене стоје зецови и корњаче? Код мене стоје неки притајени тигрови и скривени змајеви - никад да се саберем шта је зашта!

:ROFLMAO:
Za kosooke je sve to normalno sa zivotinjama :ROFLMAO:
 
Мене уопште не занима дали је у зецу или корњачи видим где му је нај повољније и тако терам одкуд ја знам шта је у мењачу итд.Замисли продавац трактора ти каже Еј не мој терати у тој и тој брзини.
 
Ja orem četvrta ili peta zec, na 2000 obrtaja je u četvrtoj 8.5-8.8 km/h, a u petoj je to 9.7-10 km/h. Traktor bez problema vuče u petoj (2 brazde po 40cm, na 25-28 dubine), ali je meni mnogo prijatnije u četvrtoj da radim. Koliko znam šesta kornjača je za dlaku sporija od pete zec.
Pa sve te brzine su tu negde, traba samo izabrati pravu brzinu da motor peva dok radi... Ja imam obicaj da kad udjem u brazdu pustim gas na sekundu i odma ga stisnem i ako traktor bez mucenja primi gas i ubrza onda je to ta brzina.
 
Juce kazaljka na pritisku ulja pocela da se voza od pola pa u crveno-6 i tako non stop (ulje pred zamenu 230rh) samo na leru ne kada na leniji okrecem plug, onda stoji dole na 1,5 i ne mrda, nesto mi to sumljivo da mozda i nije sat! Jel imao neko ovakvo cudo na svom mtz-u 😂
 
Meni sličan problem pravi obrtomer. Dok je na punom gasu pokazuje dobro, a kad pustiš gas kazaljka ode na preko 3000 obrtaja.
 
Juce kazaljka na pritisku ulja pocela da se voza od pola pa u crveno-6 i tako non stop (ulje pred zamenu 230rh) samo na leru ne kada na leniji okrecem plug, onda stoji dole na 1,5 i ne mrda, nesto mi to sumljivo da mozda i nije sat! Jel imao neko ovakvo cudo na svom mtz-u 😂
Pre desetak godina je počeo tako da se ponaša .Stavio sam mehanički.Ostao je i ovaj ali ga ne gledam.
 
Мене уопште не занима дали је у зецу или корњачи видим где му је нај повољније и тако терам одкуд ја знам шта је у мењачу итд.Замисли продавац трактора ти каже Еј не мој терати у тој и тој брзини.
To je nista novo, u knjizi od vladimirca pise bas to, da se dve nasporije brzine nesmeju koristiti u teskim poslovima. A na t40 peta i sesta sporohodna isto tako ili mozda cak uopste.
 
Juce kazaljka na pritisku ulja pocela da se voza od pola pa u crveno-6 i tako non stop (ulje pred zamenu 230rh) samo na leru ne kada na leniji okrecem plug, onda stoji dole na 1,5 i ne mrda, nesto mi to sumljivo da mozda i nije sat! Jel imao neko ovakvo cudo na svom mtz-u 😂
Meni bas sada pocela tako kazaljka za temperaturu. Sumnjam na davac ili na kontakte
 
To je nista novo, u knjizi od vladimirca pise bas to, da se dve nasporije brzine nesmeju koristiti u teskim poslovima. A na t40 peta i sesta sporohodna isto tako ili mozda cak uopste.
нема логике за те најспорије брзине оне су ту за теже послове ,нећемо летети по њиви. Орем са 820 и три главе у 5 корњача већ годинама
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh