MTZ Belarus

Ne menjaj temu,bojan je napisao šta je na njemu rusko na te nove katepilar traktore mislim,tražim i ne nalazim snimak gde je lik objasnio šta je na njemu.Velike ne komentarišem,samo ova 2 mala modela.
A to koliko je dobar rus po stavkama koje čine jedan traktor,vidimo za šta su se odlučili Bojan i Radoslav,a mogli su istu konjažu da kupe u ruskoj varijanti.
Ja menjam temu,ja okacio sliku traktora od 400 + ks vas komentra bio "TU NEMA NISTA RUSKO SEM TVRDE PLASTIKE"
Ja pitao sta i od koga ima ako nije rusko.
Vi mi odgovorili da ste gledali neki snimak na kome covek objasnjava da to nisu rusi nego u principu katapilar sa ruskom nalepnicom.
Ja rekao da koliko sam ja uspeo da nadjem nose samo CAT motore a ostalo je MTZ i odatle krece vasa kultura i goli k.... ruske krsine i ostalo.
A i kolegu Bojcetica sam isto pitao ako se ne varam da ne listam u nazad gde je to za zf i ostalo procitao jer me zanima.
 
Dve brazde na 105ks? Mora da se šalite, kolega.
Kolega ja sam dve brazde pomenuo u postu sa slomljenim ramenom u smislu da je nosio dve brazde ne bi pukao jer je kolega napisao da traktor nije nosio prskalicu od 1200 l a opet puklo ili napuklo rame a traktor ima i pomocnu hidrauliku koja se slozice te se samnom ne ugradjuje osim ako ce traktor nositi nesto tesko.
A 1025 kao i svaki drugi traktor treba da nosi prikljucke primerene traktoru te konjaze i nikakvih problem nece biti.
 
Majstor najbolje zna ,ne buni se.
Kolega slobodno mogu da tvrdim da sam ja do sad vise zaboravio o rusima nego sto ste vi ikad znali o njima.
I kad"majstor" prica o njima mozete samo da slusate da naucite nesto,ako sumnjate slobodno recite kad i gde zelite da vam pokazem i objasnim sta znam ili ne znam o njima.
Izvinjavam se svim clanovima na dosadnom i bezpotrebnom prepucavanju.
 
Koliko vidim ja sam jedini koji je spomenuo dvobrazdni plug ali ajd, manje više. Izgubiće se suština.
Znači ako se za traktor kače odgovarajuća oruđa neće biti nikakvih problema. Zanimljivo. Moram onda reći šogoru da je sanjao dva puta padanje pluga. A i onaj kolega iz sela i on je imao košmar. On je sanjao da mu zviznula gornja osovina takođe pod plugom, A lepo sam im rekao da ne kače trobrazne plugove nego dvobrazne. Kako su uopšte mislili orati sa 105ks u našoj peskuši? Pa da, sanjali su.
Da skoknem časom u san od ovog drugog pa da škljocnem osovinu?
 
I gle cuda ne da ne mora da krci sa kvacilom nego moze i bez njega da se salta.
Kolega , ja vas molim da ne zovete ljude kolgeama koj vam to očigledno nisu. Mislim da vi niste zmljoradnik (ili ste jedan finansiran od strane MTZ ili domaćih zastupnika.). Pošto sam zvaršo marketing ja vas mogu zvati kolegom u svakom slučaju , ali mislim da ne radite dobar posao. Ako neko može tako očigledno da vidi da ste vi privrženi odredjenoj firmi ... teško a će vam verovati išta što kažete.
Belarus ima nedostake koje ima što je i za očekivati za te pare. Pretvarati se da je to najsavršenji trakror koji je ljudska ruka stvorila je ... priznaćete malo bezveze?
 
Jedino za rusa ima u prodaji svi rezervni delovi.Od odlivka,zupčanika,brave za vrata,prekidača....jer sve strada!Ne možeš spojiti 3 traktora i da kažeš e ovo na njima nikad neće stradati.No,svako ima pravo na svoje mišljenje.Da nismo beda i sirotinja od naroda ova tema ne bi imala ni 3 stranice...
 
Kolega , ja vas molim da ne zovete ljude kolgeama koj vam to očigledno nisu. Mislim da vi niste zmljoradnik (ili ste jedan finansiran od strane MTZ ili domaćih zastupnika.). Pošto sam zvaršo marketing ja vas mogu zvati kolegom u svakom slučaju , ali mislim da ne radite dobar posao. Ako neko može tako očigledno da vidi da ste vi privrženi odredjenoj firmi ... teško a će vam verovati išta što kažete.
Belarus ima nedostake koje ima što je i za očekivati za te pare. Pretvarati se da je to najsavršenji trakror koji je ljudska ruka stvorila je ... priznaćete malo bezveze?
Prvo Dusanboss ja se izvinjavam i vama i svakome koga sam u postovima nazvao kolegom ako ste se iz nekog razloga uvredili.
Drugo placen sigurno od strane nikog nisam,pogotovo ne od MTZ ili AP i sigurno se marketingom ne bavim.
Trece ja sam verujte mi jako svestan ruskog "savrsenstva" i prvi pricam o njihovim falinkama i manama kojih ima.
Samo jedna stvar mi jako smeta a to su preterivanja i preuvelicavanja poput kvacilo crkava na 200 sati,motori se raspdaju za 1000,poluosovine ostaju po putevima svako malo itd.
Mislim da sam ja tj x clanova ovde koji imaju ruse na ovom forumu potvrdili da to nije bas tako sa lamelama koje nisu dirane 3,4 hilade sati,sa motorima od 5,6,7 hilada sati itd.
 
Pojedinci bi da kupe jeftin nov traktor, da je jeftin za održavanje, da su delovi pristupačni, a da je kvalitet kao Johan...te četir' stavke ne idu zajedno. Odnos cena, kvalitet i pristupačnost...Malo se oni i kvare.
 
Sinisa1979 evo jedna samo slika rusa koji je pukao bukvalno.
Kao sto se vidi pukla poluosovina i to na zdravo sto bi rekli kod mene.
Normalno da to nije smelo da se desi,traktor ne da nije nista tesko nosio nego je vukao prikolicu za rolo bale u momentu kvara.
E ima samo jedna stvar koja se ne vidi na slici a to je da 10,15 metara iza traktora ima kanalcic koji je verovatno kopan kao neka drenaza iz njive i u koji je vozac uspeo da upadne sa pitaj boga koliko na sat jer je uspeo i felnu da iskrivi i poluosovinu da polomi i po recima ljudi koji su taj jos bili tu zamalo i prikolicu da prevrne.
Ono sto sam hteo da napisem je da iza svaka prica ima dve strane.
Daleko od toga da na rusima ne pukne rame,vertikalni spaner na polugama da se otkine i jos kakve gluposti ali ima tu i do loseg materijala a ima i do sofera i uslova rada mnogo.
Jel isto ako taj 1025 nosi VN L950 ili Erma tri glave?
ce5b8c7590ec55afc58710c24ced8bd5.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kolega Nebojsa
Ovde su zvanicne specifikacije modela 250-350ks. Iskusno su izbegli kod oznake motora staviti preciznu oznaku ali naravno nadje se da TCD je Deutz (i po zapreminama je lako naci ko je proizvodjac) DTA je Cummins ali cak i google tesko nalazi sa tako malo informacija.
Ovo su novi modeli ima i sa Cat i sa Cummins. 3522 stage 5/6 (najnoviji je sa Cummins, ujedno Cat je obustavio euro 6 za odredjene snage motora pa su verovatno zato i Cummins utrpali).
 
Da ti belorusi ne valjaju ne bi ih vecina zadruga u drzavi imala,slabo vidim Arme,Kineze i ostale traktore u voznim parkovima.Glavno merilo je kod nas zadruga Sava Kovacevic ima oko 50kom MTZ-a i ove godine su ponovili ergelu prodali 15kom starih i kupili nove 820-ke sa klimama,stari traktoristi ih hvale dok ovi novi priucenjaci kojima je zadruga jedino resenje da nadju pristojan posao oni nogama saltaju brzine.Bilo je kod nas u zadruzi mnogo zvucnih imana traktora na probi Dzondire ne mogu da prezale zamenili ih pravim plastikanerima Stayerima koji ne mogu mesec da sastave bez servisa i popravki i labudica,prosli su tu i YTO od 120ks,Zetori fortime i ostali isto plastikaneri 120-160ks isto jedva docekali licitaciju da ih se trse,najbolji posle Dzonija su ostali Dajcovi Agrotroni 130 i MTZ 820.Bilo je tu i Fotona i jos nekih traktora da ih mnogi nisu ni zapamtili koliko su se tu zadrzali.Inace svojevremeno je zadruga S.Kovacevic dobijala traktore na probu odnosno na testiranje mnogi se nisu proslavili.
 
Kolega Nebojsa
Ovde su zvanicne specifikacije modela 250-350ks. Iskusno su izbegli kod oznake motora staviti preciznu oznaku ali naravno nadje se da TCD je Deutz (i po zapreminama je lako naci ko je proizvodjac) DTA je Cummins ali cak i google tesko nalazi sa tako malo informacija.
Ovo su novi modeli ima i sa Cat i sa Cummins. 3522 stage 5/6 (najnoviji je sa Cummins, ujedno Cat je obustavio euro 6 za odredjene snage motora pa su verovatno zato i Cummins utrpali).
Ima na sajtu svuda oznake za motore,pise i ciji su i koji su,to sam imal prilike i uzivo da vidim,bosh hidraulik takodje.
Interesovao me je zf menjac jer taj podatak nisam nasao nigde,navode samo broj brzina.
 
I to sam uspeo da nadjem. ZF TPT Basic line menjaci. Za nezahtevne korisnike slabije regulisana trzista. Model 24/12 je ZF da li licenca da li original nisam uspeo naci. Model 36/24 nisam uspeo naci ni ciji je.
Da ne bude da pljujem po njima imaju oni verziju 1221.5/6 sa MMZ motorom i AdBlue ali sam jako skeptican kako ce to da radi u praksi. Kad i sa obicnim motorom izlecu klipovi i pucaju radilice.
Takodje Arma je poluproizvod da ne bude da velicam turke. Kolega Goran G brat iz Kljajiceva je lepo napisao mi bi za malo novaca da kupimo pouzdano i jeftino za odrzavanje. To nepostoji.
 
I to sam uspeo da nadjem. ZF TPT Basic line menjaci. Za nezahtevne korisnike slabije regulisana trzista. Model 24/12 je ZF da li licenca da li original nisam uspeo naci. Model 36/24 nisam uspeo naci ni ciji je.
Da ne bude da pljujem po njima imaju oni verziju 1221.5/6 sa MMZ motorom i AdBlue ali sam jako skeptican kako ce to da radi u praksi. Kad i sa obicnim motorom izlecu klipovi i pucaju radilice.
Takodje Arma je poluproizvod da ne bude da velicam turke. Kolega Goran G brat iz Kljajiceva je lepo napisao mi bi za malo novaca da kupimo pouzdano i jeftino za odrzavanje. To nepostoji.
Svi do .6 modela koje sam ja uspeo da nadjem imaju njihive CR motore,mislim naravno na traktore do 200ks posle su svi drugih proizvodjaca.
Trebali bi da guraju vise od ovih klasicnih,bar po onom sto sam ja uspeo o njima da saznam.
Za taj novac bolje ne moze,negde mora da se i ustedi.
Evo kazite mi sta fali jednom 820 ili jednom 1221.3 ili jednoj Armi ili YTO za naseg prosecnog poljoprivredika koji ne radi 500 600 i 1000 hektara?
 
Pouzdanost, decije bolesti i komfor za vozaca. A svaki od navedenih moze da radi 100kj lagano da se stize poraditi sve.
 
Pouzdanost, decije bolesti i komfor za vozaca. A svaki od navedenih moze da radi 100kj lagano da se stize poraditi sve.
Slazem se za komfor i decije bolesti za pouzdanost ne,ne zato sto se ne kvare vec zato sto su recimo bas za tog rusa delovi toliko jeftini i toliko pristupacni da mislim da ne postoji kvar koji moze da se desi na njemu a da ne moze biti otklonjen bukvalno u danu i da nastavi da radi.
Evo primer poluosovina sa slike par postova dalje,kvar se desio oko 16h,susedno selo do Ugrinovaca odakle sam inace,traktor je u 19:15 bukvalno nastavio da vuce slamu,zamenjana poluosovima,lezaj,kuciste semeringa,semering,dosuto ulje koje je iscurelo.
Poluosovina placena 140e,lezaj gpz 20,kuciste semeringa 15 i semering 5,takav cirkus sredjen za par sati i menje od 200e.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh