MTZ Belarus

Sad sam se setio da je u dvoristu bilo pomaka na bolje ali ako se dobro secam ostalo je da se proba u radu pa da se vidi dal ima razlike.
A ne secam se da smo se culi povodom toga vise.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Nisam razumeo da treba da se konsultujemo više puta ;). a na forumu sam te pohvalio tada, uz komentar da sam zadovoljan. Samo imao sam utisak da je i dalje u vozikanju trošio poprilično.
 
Nije Aco bilo neke potrebe za konstatacijama nego ja obicno kad su tako neki problemi volim da cujem sta je ispalo i kako se pokazalo,nista vise.
Ako se nisam tada zahvalio na pohvalama hvala sad sa malim zakasnjenjem .

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Luka, majstor koji mi popravlja traktor saradjuje sa njim pa je iz tog razloga pumpa odneta kod Micica. Treci put nisam dao, nego sam na svoju odgovornost odneo u Dizel NS servis. Nadam se da ce mi se smanjiti potrosnja, jer mi je do sada u oranju trosio 15 l/kj, a sa pumpom za navodnjavanje oko 7 l na sat. Kad je Micic ,,sredio" pumpu sve je bilo isto kao pre.
 
Npr da radim ZETOR odneo bih pumpu kod Nike, mene potrošnja ne zanima mene zanima da pumpa ispuni test listu!!!
Ako je u granicama na testu nema tu mnogo razmišljanja

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Moje iskustvo sa Bosistima je jako lose. 533 kad je dosao lose je radio ali je uzet svesno tako jer sam znao da je motor generalisan pre 300 sati. Pumpu odnesem u Sombor gde sam pre toga nosio od 558 i efekat je da traktor jeste da ima snage i povlaci teret dobro ali trosi kao 577. Na primmer sigurno 30% vise od 539 a ipak nije tako kadar. Skinem pumpu i odnesem Zeravici i posle toga trosi manje od 539, nema dima nikakvog i vuce dobro. Medjutim 2x su mi naplatili servis pumpe, navozao sam se i to sve je kostalo sigurno 400e. Kada sam reklamirao u So rekao mi je u fazonu to je stari traktor i stara pumpa sta bi ti...
 
Sto bi rekli: No turbo - no fun!
To na belorusu ne vazi,nesto tako precizno kao turbina na ne izbalansiran ruski motor koji radi ko da mu svaki klip svoju politiku vodi.

I ovako je pun decijih bolesti samo mu jos turbo fali.

Pre bih mu kompresor mozda ugradio nego turbinu, kompresor se ne vrti na toliko velikim obrtajima i nema turbo rupe sto je dobrano izrazena na 892.Dok ne udje u 1300-1400 obrtaja mrtav traktor .

Potpisacu do 1400 obrtaja 820 je jaci kad se turbin zavrti jaci je 892.

Terali smo pumpu za navodnjavanje na 1000 obrtaja kardana.Stara 82 nosi "lagano" ,nov 892 nije mogao preci 1200 obrtaja do kraja gas , samo temperaturu dizao.

Samo neka moja iskustva...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To na belorusu ne vazi,nesto tako precizno kao turbina na ne izbalansiran ruski motor koji radi ko da mu svaki klip svoju politiku vodi.

I ovako je pun decijih bolesti samo mu jos turbo fali.

Pre bih mu kompresor mozda ugradio nego turbinu, kompresor se ne vrti na toliko velikim obrtajima i nema turbo rupe sto je dobrano izrazena na 892.Dok ne udje u 1300-1400 obrtaja mrtav traktor .

Potpisacu do 1400 obrtaja 820 je jaci kad se turbin zavrti jaci je 892.

Terali smo pumpu za navodnjavanje na 1000 obrtaja kardana.Stara 82 nosi "lagano" ,nov 892 nije mogao preci 1200 obrtaja do kraja gas , samo temperaturu dizao.

Samo neka moja iskustva...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja sam to napisao više u šaljivom tonu jer je neko to imao u potpisu a možda ima još uvek. A može i dvojako da se protumači. No...
Elem, mislim da je član olalija pisao o razlici između 820 (82.1) i 892 i da su i njegova iskustva takva ako sam dobro zapazio.
Ja imam 82.1 u prilično dobrom stanju i ne razmišljam o turbini. Možda, jednog dana. Mada teško, jer sam ovako zadovoljan.
 
Grunt ni slucajno ne nosi kod njih,nama upropastili kombajsku pumpu i dizne od Fara,to sto su dunsteri da bog sacuva. Posle njih odnesem kod Zeravice ,eno radi Far kao doksa.Da sam ja na starcovim mestu tacno bih nalupao i Paju i sina
 
**greška га ја сам био задовољан и пумпом и дизнама...е сад валда како кога потрефе мада бих сад за Руса купио нову не бих ремонтовао стару за те новце....
 
Mislim da to sve zavisi od raspoloženja Bošiste, ili je ostavi u granicama ili je baš vrati u full stanje
Imao sam prilike da mi bošista kaže u redu je, a ja mu kažem hoću full, e onda mora menjati još nešto, samo menjaj hoću full
I uradi je full



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Luka to mene lično nervira. Nisam majstor i nisam nikada cigančio i tražio da sklepa. A neke pumpe sam 3 puta nosio ponovo. Zbog toga bi možda na forumu bilo dobro napraviti registar majstora koji rade specifične delove traktora, i pojedine marke traktora. Tako bi imali preporučene majstore na jednom mestu. Čak možda i sa glasovima podrške i minusa.
Dobar bošista nikada nije skup.
 
Aca iz Ogara, odličan bošista...
Radi uglavnom "ruske" PVP...
Odradio mi odlično pumpu za Vladimireca, naravno, išao sam na preporuku jednog člana Foruma, i prezadovoljan...
 
Cuo sam se jutros sa majstorom Tomislavom, objasnio mi oko dizni kako da ih nastelujem a za pumpu mi rekao da jos nije zrela za remont ni po moto casovima ni po mojim recima kako traktor radi. A zvao sam i mog majstora iz Opova sa kojim imam dugogodisnju uspesnu saradnju i price im se poklopile, tako da sam otisao u ZR uzeo dizne i uspeo da ih nastelujem na 230-235bara, ima sam manjih problema sa dve, jedna je bacala 180 a druga 260 al sam ih savladao. Sutra start pa da vidimo sta smo uradili.
 
Ako sam razumeo te dizne se šteluju sa platnama.Kako si uspeo da ih našteluješ?Ako je tajna napiši u privatne poruke.
 
Nazad
Vrh