MTZ Belarus

Ajd objasni npr. u radu pod određenim obrtajima kako se taj sat ponaša?
 
@biber99
Nije, Mike Kardosa je traktor. Deja Mrkov sam video jesenas u kukuruzu i soji da ga je vozio u prevozu sa Tehnostrojkama. Jeca mislim da ima 892RM.

@Kris80
Dolar naravno ili zlato ili akcije na Londonskoj berzi :osmeh:
 
Ajd objasni npr. u radu pod određenim obrtajima kako se taj sat ponaša?
Sto je vece opterecenje na motoru,veci je pritisak(do neke mere)-dok traktor u praznom hodu nema pritisak.pod optercenjem i ubrzavanju skazaljka u nekom trenutku ide linearno sa skazaljkom obrtomera,a onda pocinje da pada. npr ore se brzinom manjom od brzine kojom se inace ore-pritisak ce biti manji,jer motor nema potrebno opterecenje.
 
A sunce vam sad ce taj manometar imati veci prioritet od pritiska ulja u motoru.....
Daleko da je tako,ja sam prvenstveno to ugradio kada je Zeravica rekao da je dobro uradjena pumpa kod njega,a da ne valja turbina,odemo kupimo drugu turbinu-ono isto...kaze ni ta nova ne valja,ne pravi pritisak u sistemu...i tako u krug majstorska zavlacenja...prikacis,vidis stanje-molim lepo majstore namestaj dok ne bude dobro...dali 400 e za njihova pametovanja...
 
Daleko da je tako,ja sam prvenstveno to ugradio kada je Zeravica rekao da je dobro uradjena pumpa kod njega,a da ne valja turbina,odemo kupimo drugu turbinu-ono isto...kaze ni ta nova ne valja,ne pravi pritisak u sistemu...i tako u krug majstorska zavlacenja...prikacis,vidis stanje-molim lepo majstore namestaj dok ne bude dobro...dali 400 e za njihova pametovanja...

O ho......jel moguce da zeravica omane.....?
ma oket je to kao alat da se proveri pritisak,al bas da stoji u kabini kao instrument kome treba posvetiti vise paznje nego pritisku ulju ili temperaturi to je suludo.....
 
Kod nas taj manometar masovno koriste kod rusa turbaša. Bar oni koje ja znam da imaju turbo rusa - svi imaju. Ne smeta ničemu, a bar možeš da vidiš kad je traktoru teško...
 
Nije lose imati, ali oseti se po traktoru kada mu je tesko. Na ovim fancy traktorima je teze osetiti, jer niti dime niti nesto menja zvuk motor (menja ali neznatno), samo opadaju obrtaji kada mu je teskol
 
Daleko da je tako,ja sam prvenstveno to ugradio kada je Zeravica rekao da je dobro uradjena pumpa kod njega,a da ne valja turbina,odemo kupimo drugu turbinu-ono isto...kaze ni ta nova ne valja,ne pravi pritisak u sistemu...i tako u krug majstorska zavlacenja...prikacis,vidis stanje-molim lepo majstore namestaj dok ne bude dobro...dali 400 e za njihova pametovanja...

Srdjan7 - i sta je bio problem, pumpa? Jel Zeravica radio ponovo pumpu ili si radio kod nekog drugog?
 
Srdjan7 - i sta je bio problem, pumpa? Jel Zeravica radio ponovo pumpu ili si radio kod nekog drugog?
Naravno da je bila pumpa,nisu dobro podesili sklop za turbo,pa je traktor svo vreme radio bez punjenja...ali nisu oni usamljeni u tom,necu da kazem neznanju,ne bi bilo ok,jer nisam strucniji od njih,ali recimo toj"ekipi"-tu je i toliko hvaljeni Ramac(bolje da vam ne pisem sta je radio i hteo da podvali na nase oci)
Svetinja je kupiti novu pumpu.
 
sto se tice remonta ruskih pumpi mislim da je tu vrh Krivokuca iz Ns,covek nekad radio pumpe u sklopu firme interservis (a danasnja agro panonka) a sad radi privatno i agropanonka kod njega radi pumpe,meni je samo prestelovao pumpu od 1221 i traktor se preporodio na niskim obrtajima
 
Nazad
Vrh