MTZ Belarus

Dodavanjem klipova nece se opteretiti pumpa dodadno. Vec cak i rasteretiti. Jer se povecava povrsina klipnjace. Pa ce lakse dizati. Ali naravno dosta sporije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Sporije ce dizati ali ce i kopirajuci polozaj sporije reagovati zbog vece zapremine cilindara.I u pripremi i u oranju.
 
U katalogu MTZ 820-952 piše da su poluosovine iste a trube različite a mislim da su iste osovine i kod 1025 sad džaba tebi jača hidraulika i deset pomoćnih klipova ako osovine imaju svoj limit a ako mogu da podnesu 4200kg kako u katalogu od 1025 piše onda su dovoljni i pomoćni klipovi za 82-892-952...totalna konfuzija za ove "među modele" :osmeh:
 
Kolega Bojcetic analiza je odlicna ali covek negde mora podvuci granicu za neke uslove mali je i traktor od 300 ks meni recimo dovoljan je i plug ravnjak i 90 ks kad se lepo ore onda 3 brazde a kad je tesko onda 2 i da radis kako bog zapoveda [to je plan a zasad 577 odradjuje posao]
 
Bojčetiću prijatelju ti moraš dobro sa sobom da divaniš Boga ti kako ćeš se oženiti ako nisi već?samo se femkaš ko nova mlada:haha: oćeš nećeš...odluči se brate pa i ako se zajebeš rusa uvek možeš prodati...pa kupiti koji ti odg.
 
Resio sam sta cu.:osmeh: 1025 iz razloga sto ovde ih ima jedno 15+, a 892 sam uspeo da nabrojim 3 u selu svega. Svi su rm, samo je jedan 1025 grbavi most. Tako da moj izbor ce biti 1025rm budzet je okvirno 10.000e pa kako bude. U sustini se ne bojim, ovdasnji majstori to resavaju sve, samo da mi ne zapadne neki isteran krs, ali sta je tu je:ppozdrav:

@grunt
Kada sam se zenio nisam se dvoumio ni sekunde. Cim sam upoznao sadasnju zenu znao sam da je to ta. Kao i za traktor znam da je NH t6050 najbolje ali mi skupo bez povracaja kupovati, a polovni su sa 6000+ sati i kostaju 25-30k evra.
 
Pa ako treba da platim 17.000e onda cu cekati Ipard pa uzeti navedenog NH NOVOG 127ks 6cil, powershift menjac, ehr itd za 16.000e. Nema to racunice platiti nesto vise od 10-12 hiljada sa rm naravno. Za grbavi posle razgovora ovde sa vlasnicima sam osrednje zainteresvan.
 
@bojetiću, vrlo zanimljivo ti razmišljaš, to kao i ovi lopovi što nama uzmu suncokret pa nam za tri četiri meseca plate koliko oće, ali nažalost kod nas to neprolazi...

A za IPARD si zaboravi da ti treba celokupna svota novca na računu da isfinansiraš investiciju, pre nego što dobiješ povraćaj...

Moj ti je savet uzmi 82.1., za te pare kadar da radi sve što hoćeš, a još ako dobiješ povraćaj ta nemoš bolje proći.
 
Nazad
Vrh