MTZ Belarus

Sta na osamdeset dvojku zabravljuje brzine da menjac ne ispada iz njih,cemu sluzi ona sipka sto je povezana sa kvacilom sa spoljne leve strane.Da se pohvalim danas ispao iz devetu brzu vuko sam praznu prikolicu,jel treba da menjam nesto u menjac ili se to steluje.
Ona "sipka" sto je povezana sa kvacilom,to ti je ustvari kvacilo,poluga koja prenosi potisak sa papuče na druk lezaj...

Sent from mTalk
 
Uglavnom izbacuje iz brzine jer ode lezaj u menjacu.radio sam dosta menjaca na mtz i 99% lezaj ode
 
Ako bruji i zvoni onda je i suplja osovina i sekundarno vratilo dobilo po njonji,i zupcanici budu okrnjeni..ode 500e..al da ne plasimo coveka mozda nije tako strasno..mozda je samo do viljuske ako ispada iz brzine,a to nije tako skupo..
 
Sto je najgore ne cuje se nista sve lepo radi,kad sam dizao poklopac sa salt hebli svi zupcanici maltene kao novi,viljuske nisam obracao paznju kakve su,jel ima on neke opr u ge,kuglice ili vec sta sto drzi da ne ispada.Obicno ispadne u momentu kad se rastereti traktor.
 
Ma i ja sam imo slican problem meni izbacivo iz 7 tj 4 radio kompletan menjac posto su i lezajevi bili losi menjo druge zupcanike al posle 30h posla poceo opet da izbacuje iz 4 i 7 onda posumjo u viljusku da je ona problem pa kupio novu i zamenio al isto ...e sad probo da dtzim menjac rukom jedno vreme ne izbacuje i onda odjednom osetim otpor na rucici menjaca i pokusavam zadrzati da ne izbacuje al to nije resenje on po svaku cenu izbaci a u menjacu svi lezajevi novi ::jako_besan::::jako_besan:: to mise desava samo pri tezim poslovima tj pri oranju a dije problem nemam pojma

- - - - - - - - - -

Uglavnom izbacuje iz brzine jer ode lezaj u menjacu.radio sam dosta menjaca na mtz i 99% lezaj ode
a sta moze biti kod mene problem taj 1%??sve lezajeve zamenio
 
I ja drzao rukom al on po svaku cenu oce da ispadne(mislim na menjac).Nego kolega da mi idemo kod neku vracaru da probamo.
 
Probajte oprugu i kuglicu zameniti na biracu brzina ako se tu razjelo leziste oce i tada da izbaca,a ja sam posumnjao da se matica na supljoj osovini koja drzi snop stegnutim nije odpustila pa i onda hoce da izbaca ali tada menjac se cuje ko da se da se razleti.
 
Meni je izbacivo iz brzih u spore sam kad ga stisnem u tesko, i nikako nisam uspeo da otkrijem koji je kvar nego cim je tesko radio 5-om. jer kad izbaci presalta ga odma u nizu i malo fali da proletis kroz soferku.
 
Ma i ja sam imo slican problem meni izbacivo iz 7 tj 4 radio kompletan menjac posto su i lezajevi bili losi menjo druge zupcanike al posle 30h posla poceo opet da izbacuje iz 4 i 7 onda posumjo u viljusku da je ona problem pa kupio novu i zamenio al isto ...e sad probo da dtzim menjac rukom jedno vreme ne izbacuje i onda odjednom osetim otpor na rucici menjaca i pokusavam zadrzati da ne izbacuje al to nije resenje on po svaku cenu izbaci a u menjacu svi lezajevi novi ::jako_besan::::jako_besan:: to mise desava samo pri tezim poslovima tj pri oranju a dije problem nemam pojma

Ja sam tek iz 4 og ili 5 og pokusaja namestio viljusku koja valja,tj majstor koji je radio remont,ni on nije mogao da veruje da sve izgleda super a on i dalje izbacuje,dok nismo naleteli na ovu koja je sad u traktoru,sad ga pod teretom mozes ugasiti od muke al nece izbaciti..
 
sremac@.Moze biti vise njih mije reklo daje problem viljuska mada nju sam kupio novu kad sam radio menjac i onu sto sam izvadio nije mi delovala kriva ili pojedena no na leto kad ogreje i skupim dovoljno zivaca dase opet igram sa menjacem videcemo staje najvise me jedi sve sam stavljo novo i lezajeve sve komplet (skf,FAG) nisam stedeo platio majstoru remont a menjac opet zeza

- - - - - - - - - -

Od kucanja po tastaturi se nece popraviti,rastavljaj pa ce se samo kazati sta sve treba
to je tacno samo se nece popraviti jednom rastavljo majstor kadje radio kompletan menjac posle par sati opet skido poklopac i menjo viljusku a ono i dalje zeza treba skupit zivaca za ponovno igranje zato prvo videti iskustva i misljenja drugih nije na odmet
 
Kad je viljuska upitanju ,onda nece iskociti ako se rukom drzi palica,cim on izguriva iz brzine u radu i pod rukom onda je tu neki lezaj kaput i osovina igra,obicno bude problem kod remonta gornjeg snopa kad se radi zamena lezaja neutegne se sekundarna osovina,ostane sa malo lufta a u sekundarnu osovinu ulazi lezaj koji nosi gornju osovinu na kojoj su 9876 brzina,ako se to neutegne za 200 sati razbije nove lezaje koje god da su marke,uglavnom cim se skine gornji poklopac menjaca vec se moze zakljuciti gde je problem ko zna da zakljuci,ako je sve ok sigurno nece iskakati
 
Kad je viljuska upitanju ,onda nece iskociti ako se rukom drzi palica,cim on izguriva iz brzine u radu i pod rukom onda je tu neki lezaj kaput i osovina igra,obicno bude problem kod remonta gornjeg snopa kad se radi zamena lezaja neutegne se sekundarna osovina,ostane sa malo lufta a u sekundarnu osovinu ulazi lezaj koji nosi gornju osovinu na kojoj su 9876 brzina,ako se to neutegne za 200 sati razbije nove lezaje koje god da su marke,uglavnom cim se skine gornji poklopac menjaca vec se moze zakljuciti gde je problem ko zna da zakljuci,ako je sve ok sigurno nece iskakati
Ovo sto kaze Danger je 99%,jos ako se cuje iz menjaca "TAK" kad u devetoj das gas i pustis,i osetis luft..to je luft na sekundarnom.
 
Nazad
Vrh