MTZ Belarus

Pa i taj PDV treba pravdati.Kako god opet bi razlika bila 10000eura.To nije mala para.
Nekako mi je tvrdo kvacilo i visoko hvata.Ja sam kod kineza navikao kao da je u autu.Kupio sam sve pa cemo odraditi pre proleca.To je mala investicija i posao a mirna glava.
 
Pa i taj PDV treba pravdati.Kako god opet bi razlika bila 10000eura.To nije mala para.
Nekako mi je tvrdo kvacilo i visoko hvata.Ja sam kod kineza navikao kao da je u autu.Kupio sam sve pa cemo odraditi pre proleca.To je mala investicija i posao a mirna glava.
To je samo trebalo prestelovati. Nista vise. Kad vec otvatate obavezno promeniti lezaj 6204 (ili 6205) u zamajcu. Kosta 500 din. A moze lepu havariju da napravi

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Itekako Mucobieno...jesi imao problem sa tim lezajem,sta je prouzrokovao?u najmanju ruku moze spojnicku da oglodje.
 
Imam jedno pitanje...suzio sam prednji trap na 820 i sad ne mogu da stavim one štiftove fabričke kroz koje ide osigurač,nego drže samo one bolcne po dve na svakoj strani 24 ključ,pa mi se u oranju jedna strana počinje sama uvlačiti imali nekog rešenja?
 
Taj stift se pomeri za jednu rupu prema tegovima,a oni sluze da tocak ne ide napred-nazad,tj. kao vodjica.Te bolcne sa konusom jos nakucaj unutra i zategni.
 
Tu gde je bio taj stift sa zarezom,pored ima rupa gde je plasticni cep,tu se ubaci.Koliko si ga skupio,jel ostao neki zarez da se vidi?
Screenshot_2016_12_18_22_01_23.jpg
 
Poslednja izmena:
Da,da znam sta kazes.Neki standard,tj. kod svih je po 5 cm,ostaje jedan zarez da se vidi.
 
Gledaj da ti zadnji tockovi moraju imati propisani razmak za oranje a prednji tockovi idealno trebaju da se sredinom guma gadjaju sa sredinom zadnjih tockova, tj. da im je unutarnja mjera sira od unutarnje mjere zadnjih za 5-10cm... Nikako isti unutarnji razmak, to je tek pogresno.
 
Itekako Mucobieno...jesi imao problem sa tim lezajem,sta je prouzrokovao?u najmanju ruku moze spojnicku da oglodje.
Da. Jos odavno. Traktor je bio 3 do 4 godine star. I pocelo je teze odvajanje i povremeno proklizavanje. Sve je ukazivalo na lamelu. Ali nisu bile one vec kuglice upadale izmedju zamajca i lamele. Nit je odvajo nit je vuko kako treba. Promenili i lamele i lezaj i to je to.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Znam slucaj gdje je otisao lezaj na zamasnjaku i na kraju spojnickih ostetio nutove, nisu mogli rastaviti traktor vec je trebalo korpu prvo rasarafati kroz poklopac i tek kad se korpa raspala rastaviti traktor na pola , nutove na kraju popravili kutnom brusilicom , tamo ne sjede lamele tako da nije od neke vaznosti da mogu da skinu lamele i postave nove. Isto je traktor stao.


Prednje gume moze da postavi da budu vanjskim rubom poravnate sa vanjskima, po pravilu one i treba da su 10cm sire unutra kod oranja od zadnjih.
 
Bobo o tome se i radi zadnje sam namestio spram pluga a prednji su mi oko 5cm od zida brazde unutrašnja mera, bojim se ako ih vratim na mesto gde ide štift da će biti preširoki prednji,ili neće to bi bilo oko 10cm?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh