Mtz 82 -menjac

Da se i ja nadovezem,jest da je off al ajd....Pre par god u branju kukuruza 820 je u pitanju pocne nesto da lupa....kad sam skinuo glavu vidim da je klip pukao skinem karter izvadim napolje kad ono pukla bolcna u maloj pesnici kupio sam nov sklop za tu stublinu i lezajeve radilice kad je vec skinut karter.Moj zakljucak pucanja bolcne je...u to vreme sam brao sa kardanom 1000obrtaja a obrtaji motora 1 000 do 1 200max,mislim da je podmazivanje bilo slabo i desilo se to sto se desilo_Od tad beram sa 540 obr kar i motor na 1 700,nikad problema.
 
1996 sam sredjivao ovaj traktor i stavio sam sve nove merace(instrumente).Po paljenju traktora imao sam muke sa pritiskom,preko 8 bari,ojadu sam se zabavio skidajuci mu pritisak pa sam cak i skracivao opruge i jedva da ga spustim na 4 bara.Posle nekih 3000 r/h crko mi je merac pritiska.Kupim ti ja novi,montiram,kad ono pritisak 0.8! Sta sad ? Pa provericemo merac,normalno,kad ono merac ispravan! Skinem staklo sa starog kad ispod prvog sloja druge brojke max. 1.4 ili 1.8 nemogu da se setim ali ga negde cuvam.Sta sam hteo da kazem? 3000 sati je radio na 0.8 bari ni neznajuti to.Vratili smo stare opruge i digli pritisak na 4.Eto jos jedne interesantne price a nije bajka
 
Može li neko da mi pomogne da napravim odušak na prenjem mostu , jer mi prosipa ulje na vrhu prednje čizme ? Ako ima neko neku sliku nek postavi . Hvala .
 
Jedno pitanje iskusnima , interesuje me sta je razlika u menjacu i diferencialu izmedu 52 i 82 ,znam za pola brzine mene interesuje dali u osovinama i zupcanicima ima razlike ili pasu iz jednog u drugi . Hvala unapred.
 
klip bi pukao i ovako i onako... a nema razlike osim pred menjaca reduktora za zeca i kornjacu i za kardan na 1000 i 540 o/min ovo ostalo sve isto i lezajevi i osovine i zupcanici i sve. i ima razlike u blokadi dif. ovaj ima jednu duzu jednu kracu onu kratku poluosovinu za dif. a 52 ima blokadu nazad na velikim poluosovinama.koja je po meni bolja jer nikada ne zakaze.
 
Ja kad sam radio menjač na 52-ci menjao sam zupčanike od 7-8 i rekao mi je na najlonu onaj ukrajinac da donesem stari da uporedi jer nije isti od 52 i 82 jer nemaju od 8 brzine isti broj zuba za ostalo ne znam
 
kod mene menjac salta se lako u 9 nemogu ubacit da ne krci,
i u 9 kad dajem gas i to od pola gasa pa do poda cuje se bruji a kad pustam gas nista se necuje .do cega bi moglo bit ,,
 
Kad šaltaš iz osme u devetu, nateraj gas u osmoj bar do 2000 o/min i tad stisni kvačilo, pusti gas i izbaci iz osme i namesti ručicu na devetu, al' je ne guraj u devetu sve dok obrtaji padnu za 1000 manje (ako si naterao na 2000 u osmoj onda ubacuješ u devetu kad obrtaji padnu na 1000). (Samo pazi da ne padnu obrtaji ispod toga). Tada nema krčanja prilikom šaltanja iz 8. u 9. Naravno, kad traktor vuče teret to sve bude jako brzo pa treba paziti...
 
Pod teretom na tvrdom putu, 6-a kornjača krećanje pa 8-a kornjača, 8-a zec, 9-a kornjača i 9-a zec.Izvinte za:off_topic:.

Agoltz verovatno se nešto otpustilo ili dobilo lufta u diferencijalu, kontaktiraj kolegu grunta on je imao skoro tih problema.
 
Bas ovih dana remontovali menjac po ko zna koji put od kad je u mom vlasnistvu ,posto siroma nije ni radio posteno od poslednjeg remonta koji me samo delovi kostalo 500 evr,pa izbacivao iz 9,7, i iz sporohodne pod opterecenjem sad zamenjeni svi lezaji koji su i prosli remont menjani i propali i toje razlog izbacivanja ,osovina za kardan i jos neka sva u zljebovima debela ko ruka 40 santima dugacka za sta je **greška li ga ako znam,zupcanik koji pogoni zadnji diferencijal, to za me kostalo 30000 + ruke 15000.
 
sta bi moglo da se odpusti , i sta treba uradit d a se smanji to brujane u 9,,samo da se ne skida mjenjac kompletan,
 
Ljudi, da vas mozda ne zavara zujanje u menjacu. Da li ste menjali lezajeve na poluosovinama? Meni je isto zujio ali samo u devetoj zato sto u drugim brzinama nije mogao postignuti brzinu. Kad sam promenio lezajeve na poluosovinama sad je ok.
 
Ljudi, da vas mozda ne zavara zujanje u menjacu. Da li ste menjali lezajeve na poluosovinama? Meni je isto zujio ali samo u devetoj zato sto u drugim brzinama nije mogao postignuti brzinu. Kad sam promenio lezajeve na poluosovinama sad je ok.
Ne,da je tako,kad se zaleti traktor devetom i izbaci iz brzine,isto bi se culo jos neko vreme dok ne uspori...
 
Nazad
Vrh