Motorne testere

Ja imam staru Stihl ceparu od 2,5kg, i odradila je dosta dobrog posla
Od kamionskog paraboličnog gibnja se napravi vrhunska sekira. Doduše treba i da se otkuje i okali kod kovača, ali materijal je odličan i nema joj izderka.
Ja se kanim da sebi napravim onu patentiranu koja otkida na stranu. Bila je pre nekoliko godina oko 200€ u prodaji.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Zapazio sam , a i sam imam iskustvo, da kako čovjek jača sjekira postaje teža i ne posvećuje posebnu pažnju na oštrinu a kako dolazi starost sve je manja i oštrija.
Sad cijenim ove starije krojeve (oblik), naravno da nisu previše istrošene. U njih je ukovano iskustvo.
 
Ja imam sekiru od kamionskog gibnja, kovač pravio...
Kupio sam je prije 10-tak godina, fantastična je, nadživeće me sigurno...
Dal sam je 3-4 puta naoštrio za sve ove godine rada...
 
Добар материјал је и од великих плугова, предплужњак али као нож. Не знам како се стручно зове. Држи оштрицу веома дуго.
 
Evo da i ja stavim neki YT video(izvinjavam se kolegi što mu se mešam u specijalnost:osmeh:).
Ovde se vidi ta 'leveraxe' i njen princip rada..
 
d.jutro,ja da ne otvaram novu temu,planiram kupovinu motorne testere ,neka jacine do 4ks,za kucne potrebe,dobijao sam savjete sthil ms250,sthil ms 260,husdvarna rancher 460,husdvarna 550xp,ili neka bolja ako ima,svaka sugestija i predlog su dobro dosli
 
d.jutro,ja da ne otvaram novu temu,planiram kupovinu motorne testere ,neka jacine do 4ks,za kucne potrebe,dobijao sam savjete sthil ms250,sthil ms 260,husdvarna rancher 460,husdvarna 550xp,ili neka bolja ako ima,svaka sugestija i predlog su dobro dosli
Ono što nedostaje kao podatak da bi se dao kakav savet je da li planiraš novu i koji je budžet planiran ta tu kupovinu?
 
Kada sam napisao H545 , to je zato što nove Husqvarne servisi isključivo drže 5xx (autotune većina modela) i 4xx seriju...sve manje servisa ima po neku 3xx seriju koja je po meni najbolja.Klasičan karburator i i jedno 25 godina provere na terenu.STIHL Ms 260 ima klasičan karb.
Kako nije u pitanju budžet, ms 260 je daleko bolje rešenje od ms 250
 
Kada sam napisao H545 , to je zato što nove Husqvarne servisi isključivo drže 5xx (autotune većina modela) i 4xx seriju...sve manje servisa ima po neku 3xx seriju koja je po meni najbolja.Klasičan karburator i i jedno 25 godina provere na terenu.STIHL Ms 260 ima klasičan karb.
Kako nije u pitanju budžet, ms 260 je daleko bolje rešenje od ms 250
Kod nas ima jos od serije 3 ,365 koje kazu da su odlicne ali mi je prevelika,a ms 260 je sad na akciju dodje skuplja od 250 nekih 200e,pa ne znam da li je toliko bolja,a ovako na izgled mi je puno ljepsa 545,ustvari kod nas ima 550,i rekli su mi da je husdvarna puno brza,ali svi savjetuju ms 260,a znam da cu odje naci najbolje savjete
 
MS 260 je konstruktivno bolje rešena od MS 250, a što se tiče tvojih potreba 250 ih sigurno može rešiti.Što se tiče serije 3xx kod Husqvarne, tvoje potrebe nisu veće od H353, pod uslovom da je još imaju.
 
MS 260 je konstruktivno bolje rešena od MS 250, a što se tiče tvojih potreba 250 ih sigurno može rešiti.Što se tiče serije 3xx kod Husqvarne, tvoje potrebe nisu veće od H353, pod uslovom da je još imaju.
Od 3xx ima samo 365,sad je na akciju ms 260 je 650e ovo do nove god a 250 je sa 10% popusta 460e.husdvarna 550 nije na akciju i ona je 730e
 
Nazad
Vrh