Motorne testere

Posle duzeg pracenja oglasa na KP konacno sam kupio Husqvarnu 350.

Po recima prodavca, iz Nemacke je, vidi se da nije mnogo radila, poslao dodatne slike, serijski broj i tako to, i za 26000 dosla je kod mene.

Realno stanje:
Svaki sraf na mestu, svaki deo originalan i vidi se da osim dekli nikada nije otvarana. Kompresija na kanapu odlicna, puz i sama uljna pumpa bez ostecenja, lancanik sa malim tragovima od lanca.. Pali kao po uputstvu, odlican odziv na gas.. ALI sto je zamascena i zapustena unutra.. kao da je predhodni vlasnik koristio neku smolu. Pa posle Nemci disciplina, odrzavanje, ovo ono..

Sada sledi ciscenje, sklapanje i odlaganje za na prolece.

Evo par slika







I dve sto sam stigao da ocistim danas




Usput par pitanja:
1.Da li broj 44 na cilindru oznacava precnik?
2.Da li je neophodna mreziica na auspuhu jer fali mrezasti deo sto ide u auspuh?
3.Testera je 2008. god. Da li je EPA model?
 
Poslednja izmena:
Kod sekira, da li za cepanje ili rezanje, veliki ulogu igra amortizacija povratnog udara koji se do coveka prenosi upravo preko drske. Sapiste se pravi od savitljivog drveta pre svega jasena. Gimnasticarske sprave se prave od jasena pa pogledajte koliko se razboj savijaali ne puca. Dzaba i najtvrrdje drvo kada je kruto i na rukama osecas kao da udaras metalnom sipkom..
 
Treba naći balans između jačine stiska držalje spram težine sekire i jačine udara po drvetu...
Sigurno ne stiskaš k'o "sivonja" a udaraš k'o "Švarcika"...😂
Naravno da to dolazi s praksom...😃
Pocepao sam u svom životu sigurno , minimum 100-nak kubika drveta za ogrev, što sopstvenih , što tuđih, važnije mi je bilo da je sekira oštra, i dobro i sigurno nasađena na držalje, vrsta drveta od koje je držaljica, stvarno nije bilo prioritet...😁
 
@pilebre
Čestitam na kupovini.
Dobar model testere, dobra cena.
Nadam se da je zaista sve ok sa testerom, ali mini ne liči da je nekorištena ili 'malo korištena'. Ali ipak se nadajmo da je dobra, obzirom da je plaćena kao nova ms180.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
@pilebre

Čestitam na kupovini...pristojno izgleda i za pristojnu cenu dobijena...nije previše radila i nadam se da će te dugo služiti...Da, 44 mm je klip, prigušivač nije neophodan, ali je zamišljen i kao hvatač varnica...Problem nastaje ako se zapuši (prejaka mešavina, nečistoće u gorivu) tada ima slabiji izduv i pregreva se motor...to i jeste jedan od indikatora da je EPA sistem primenjen na tom modelu...Znam da su krenuli još 2000. godine, pa zbog čestih problema oko pregrevanja (ne vode baš svi računa o toj mrežici, čelična četkom redovno čišćenje), pa su kasnije na nekim modelima to ukidali...bilo je nekih penala koju je Husq. plaćala pojedinim zemljama...sve u svemu - nebitno.Vidim da si pedantan i u pogledu informacija, nadam se i u održavanju...Kvalitetno ulje, sveža mešavina, oštar lanac i udri!
 
Koristim onu najvecu husqvarninu za cepanje drveta. Mislim da je drzalica od orahovine. Krivo mi je sto nisam uzeo onu najvecu za kresanje hultafors. Nema ih vise kod nas, cekao sam uvoz ali od uvoza nista. Moracu preko grane negde da je kupim ili od famlije nekog da uvacarim da mi je donese.
 
Prirucna sredstva.. sve rastavio pa prvo dizelom i cetkicom dobro utrljao, plasticnom spaklom grubo, malim plasticnim "srafcigerom" fino skinuo naslage. Onda benzinom i cetkicom za zube, i na kraju neki carb cleaner i cista krpa. Tako i sa druge strane, al nisam slikao. Postavicu kad bude komplet sredjena

@dejan 351

Hvala za info, opet smo potvrdili neke stvari. Pa mislim da cu da nabavim tu mrezicu, bice onda full fabrika.

Sad razmisljam da prodam svoju H136, al ajde da vidim kako ce ova da se pokaze..
 
@pilebre

Čestitam na kupovini...pristojno izgleda i za pristojnu cenu dobijena...nije previše radila i nadam se da će te dugo služiti...Da, 44 mm je klip, prigušivač nije neophodan, ali je zamišljen i kao hvatač varnica...Problem nastaje ako se zapuši (prejaka mešavina, nečistoće u gorivu) tada ima slabiji izduv i pregreva se motor...to i jeste jedan od indikatora da je EPA sistem primenjen na tom modelu...Znam da su krenuli još 2000. godine, pa zbog čestih problema oko pregrevanja (ne vode baš svi računa o toj mrežici, čelična četkom redovno čišćenje), pa su kasnije na nekim modelima to ukidali...bilo je nekih penala koju je Husq. plaćala pojedinim zemljama...sve u svemu - nebitno.Vidim da si pedantan i u pogledu informacija, nadam se i u održavanju...Kvalitetno ulje, sveža mešavina, oštar lanac i udri!
Koje ulje za mešavinu preporučuješ?
 
Ja trenutno Nisotec a imam jos jedan litar Fam-ovog testerola koji sam odavno kupio, stoji mi da imam verodostojnost kad pisem o tome na forumu...ali stvarno dobro ulje kad uzmes izmedju prste teglji se...
 
Opet ja sa sekirom :)
Razmisljao sam da kupim Fiskars ali se dvoumim izmedju modela x25 ili x27.
Po njihovoj preporuci za duzinu bi mi vise odgovarala x25 ali citam po netu da je kao bolje i sigurnije duza sekira,sta vi mislite?
 
Motul 710 2t,pre toga koristio polusintetiku koja isto bila odlicna i sve najbolje na netu procitao vezano za to ulje, isto kao i za ovu full sintetiku(sto bi rekli `motul je to` ) ali nije tolika razlika u ceni pa kupio najbolje-svakako preporuka.Vise mi se to dopada nego neka rebrendirana ulja a na litar ispada jeftinije...
 
Opet ja sa sekirom :)
Razmisljao sam da kupim Fiskars ali se dvoumim izmedju modela x25 ili x27.
Po njihovoj preporuci za duzinu bi mi vise odgovarala x25 ali citam po netu da je kao bolje i sigurnije duza sekira,sta vi mislite?
Isplati li se dati toliko para za sekiru? Vredi li ona stvarno toliko,negde sam cuo da daju i garanciju ali sam na par mesta naisao i na razocarenje na YT kako su polomili drzalju bas tu x27.
 
Nazad
Vrh