Motorne testere

Bez uvrede ali sta napisa ti ovde ???? Nesto tipa ako neturpijas odmah sa sablonom za turpiju nemoj ni pocinjati ili zavrsavati sa njim..........
 
U pravu je, jer kad zub izgubi potreban ugao ko ce posle da ga ispravi po sablonu, jedino sa brusilicom
 
Bez uvrede ali sta napisa ti ovde ???? Nesto tipa ako neturpijas odmah sa sablonom za turpiju nemoj ni pocinjati ili zavrsavati sa njim..........

U slucaju da je ostren rukom bez sablona dugo i cisto radi primera vise je ostar(ili tup) ugao bio naspram oznake na zubu tj promasen je ugao znacajnije...kad se uzme sablon za ostrenje treba puno da se ispravlja po sablonu dok turpija ne zahvati ceo zub i dobije se pravi ugao.Ako je previse ostar ugao bio na zubu ima prvo mnogo sami spic sto treba da hvata da skida pa iznova da ga pravi.
 
Prema uputstvu, 572xp ,kada se pali topla, treba otvoriti sauh, ubrizgati mešavinu par.puta na pumpicu, povući kanap i to je to, zatvoriš sauh i pališ..
Međutim, bar kod moje testere, to nije slučaj. Nije htela da upali ,ma šta da sam pokušavao. Pozovem servis, majstor kaže da TE testere imaju problema sa sagorevanjem i da sauh trebam samo da postavim u otvoren i zatim ,odmah, vratim u zarvoren položaj . Kada sam povukao kanap,odmah je upalila. I taj princip uvek koristim . Ne palim je prema uputstvu, jer ili uputstvo nije tačno napisano, ili sa mašinom nešto nije u redu .
Ne znam na koje TE testere je mislio.
Sugestije ?
 
Prema uputstvu, 572xp ,kada se pali topla, treba otvoriti sauh, ubrizgati mešavinu par.puta na pumpicu, povući kanap i to je to, zatvoriš sauh i pališ..
Međutim, bar kod moje testere, to nije slučaj. Nije htela da upali ,ma šta da sam pokušavao. Pozovem servis, majstor kaže da TE testere imaju problema sa sagorevanjem i da sauh trebam samo da postavim u otvoren i zatim ,odmah, vratim u zarvoren položaj . Kada sam povukao kanap,odmah je upalila. I taj princip uvek koristim . Ne palim je prema uputstvu, jer ili uputstvo nije tačno napisano, ili sa mašinom nešto nije u redu .
Ne znam na koje TE testere je mislio.
Sugestije ?
Ja kad je topla samo stisnem taster na dole kao kad je gasim i odmah palim.
 
Sve što i oficijelno uputstvo za Husqvarna 572XP.

Znači, ne znate odgovor zbog čega TE testere imaju loše sagorevanje ?
 
Svaka Husqy pali ovako kako je Tomislav napisao, kakvo pritiskanje coka...
Taj taster ima 2 uloge.
Jedna je zajedno saug i polu gas, druga gasenje!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sve što i oficijelno uputstvo za Husqvarna 572XP.

Znači, ne znate odgovor zbog čega TE testere imaju loše sagorevanje ?
U uputstvu i oficijalnom YT za Husqvarnu, napisano je i rečeno da treba kad je testera zagrejana koristiti par puta pumpicu.
Da li je napisano i rečeno ZAŠTO ?!
Pre korišćena pumpice povući, pa posle vratiti čok, ne vuči kanap dok se čok ne vrati, da ti vruća ne presisa, onda moraš da skidaš svećicu i .....

Nije stvar u sagorevanju, loše si razumeo ili ti taj što je objašnjavao nije lepo rekao, već se radi o ubrizgavanju pregrejane mešavine, tj da je cilindar preblizu karburatoru ( a to ti u Husqvarni neće reći, verovatno njihovi inženjeri mislli da je svuda temperatura kao kod njih, mada je pre što su je zbudžili da bude što kompaktnija). Dok sipaš mešavinu, ulje, itd. mešavina se od prevelike toplote u karburatoru pretvori u paru i gotovo je nemoguće tako startovati, kao što bi startovao većinu drugih testera koje su radile, jer karburator to ne može da ubrizga u cilindar. ZATO koristiš pumpicu da dovedeš hlladnije gorivo iz rezervoara u karburator i rešiš taj problem, a ne da kao neki po YT stavljaju raznorazne Aluminijumske folije između cilindra i karburatora, da se karburator ne zagreje, a da li od folije imaju dovoljnu cirkulaciju vazduha oko cilindra , to je već....
Kako vraćaš čok, MORAŠ ručno, da bi ti ostao aktivan međugas i lakše startovao testeru
Kad upališ ( startuješ ) testeru, i prvi put joj daš gas, međuga se poništi.

Ti si verovatno gledao ovaj video

 
Poslednja izmena:
Da, tako je, tako piše u uputstvu. I meni je bilo čudno. Nisam je tako palio, jer iz iskustva sa Villager testerom, nisam nikada morao da ubrizgavam gorivo na pumpicu, osim ako testera nije baš hladna, tj. da nije radila neko vreme posle prvog paljenja.

 
Ma i ja imam Vilager i kod nje čok samo kad je hladna, a moja pumpicu i nema, kupljena 2007g, i svaki sledeći put pali kao što je Tomislav objasni, ispade da je Kinez jednostavnije dao rešenje :) ....Moja Hus 450 II ima manji cilindar i opet pregreje mešavinu, sekao u Septembru, a pogledaj ovu 562 XP gde je cilindar ukoso i nadvio se nad karburator, da bi uspeli sve to da spakuju, i kad dodaš na to pregrade na poklopcu koje sprečavaju prljavštinu da ulazi u prostor gde je karburator i prlja filter, ALI i onemogućava strujanje hladnijeg vazduha.....
Nije samo do tvog modela, neki nove Husq zbog ovog nazivaju zimskim testerama, jer ih nervira stalno pumpica, ali da režu, režu ...
 
Probao sam, (pre nego sam stisnuo pumpicu par puta, jer mi je to bila poslednja opcija), sve kombinacije paljenja i nijedna nije htela da 'nakašlje' testeru. Ventil za dekompresiju nisam dirao, pa sam na kraju probao i sa njim. I dalje nije palila. Na posletku sam ,ponovo, a po UPUTSTVU, kao poslednju opciju, ubrizgao par puta mešavinu ,ali i dalje je ćutala kao zalivena. Na kraju sam pokušao da skinem svećicu, misleći da nije zamastila, ili je garež na njoj, a testeru, kada sam upalio prvi put od kada sam je kupio, sam je samo zagrejao 2-3 minute i onda lagano sekao neke stare šljive.

Serviser je rekao da NIKADA ne zagrevam testeru, već čim upalim da odmah radim.

To, sa polugasom, nisam ni znao, Villager to nema.

Dakle, kad neće sada da upali ,preko zime, na leto ću se ,ipak, vratiti na Villager. Pa, nije loše. Super radi Husqvarna, da sam to znao, uzeo bih Stihl. Al' da reže-reže za sve pare,..ako upali.
Koja navlakuša ta 1000€.
 
To, sa polugasom, nisam ni znao, Villager to nema.

Kad pališ testeru, povučeš ovu polugu prema sebi, strelica 1, pa nagore ( 2 ), pa pumpica, pa RUKOM vratiš na dole polugu, i da ti je aktivan polu gas ili među gas, kako ga ko zove, videćeš po tome što će postojati razmak od nekih 3mm na mestu gde pokazuje strelica A. i tada lakše startuje.
Kad se upali testera, stišnes taster za davanje gassa, obeležen belom strelicom i slovom B, i među gas se poništi, poluga izgleda kao na slici.

Ako , kad ti je podignuta poluga na gore, umesto rukom da vratiš, stisneš dugme za davanje gasa ( obeleženo belom strelicom i slovom B ) poluga će se vratiti na dole, ALI nećeš imati među gas ( videćeš da nema zazora od 3 mm odprilike, već izgleda kao na slici, i onda moraš obično više puta da povučeš kanap.
Ne mora samo zimi, ali izbegavaj temp. preko 30C, kao i sa aparatima za varenje, mada nemoj da misliš da i druge testere i sve što ima vazdušno hlađene "voli" visoke temperature...
Navići ćeš se, polako, navikne se čovek na ženu, a kamo li na testeru ...:)


Polugas-na-Testeri.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh