Motorne testere

4500 i nije tako loša testera ako ubodeš pristojan primerak. Naravno svrha takve testere nije šuma, već za nas što jednom godišnje vadimo testeru iz šupe za 10-tak kubika drva. Mi je koristimo već skoro 15 god i mogu da kažem da je preživela bezbroj popravki, i uvek je uspela da odradi to što treba. Ako očekuješ da sasečeš 10 kubika u cugu to neće ići... 4500 ima svoju "ćud" i svako malo zahteva neku popravku, ponekad bude i više kvarova dnevno. Znači nije za one sa kratkim živcima, koristimo je mi koji nemamo za bolje. Ali opet bih radije izabrao nekog kineza (Villager, Parkside, Womax) umesto nekog rariteta poput Opema, koji jeste daleko bolja i jača testera, ali kad ga majstori vide pada im mrak na oči. Za kineze su bar lako dostupni delovi, i mogu se popravljati u nedogled.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Čitam i neverujem, neki od nas ga i opravdavaju... čovek je prevarant, naslov oglasa je "Motorna testera Stihl". U Uređenoj državi bi bio kažnjen za ovo što radi. Krađa intelektualne svojine, korišćenje tuđeg brenda, dovođenje kupca u zabludu... zato nam je ovako, neko je davno rekao "Biće nam bolje tek kad umesto sanašao se kažemo UKRAO JE."
 
Lepo sam napisao u jednom postu, testera i nije za svakoga...
To je po meni ozbiljan stroj.
Ko to shvati ozbiljno tako ce pristupiti i kupovini.
Sem toga postoje kineske testere u radnjama sa pisanom garancijom od 2 god, ni veci brendovi ne daju vise...



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Po meni to jeste prevara...
Mislim, mene nece prevariti ali ima kog jesu, mislili ljudi da kupuju kradenog štila i sl. priče o testeri sa nekom fabrickom falinkom itd.
Ima dosta ljudi koji nikada nisu imali testeru niti imali interesovanja o njima...pa im palo napamet da kupe nesto eto samo sebi malo nekodrvo da prekrate....
Idealna musterija za prevaranta
 
Jeste prevara.

Al cak I da nikad nisi video testeru,odes na gugl ukucas Sthil 4500 recimo da vidis koliko je nov original I dal je dobra kupovina I saznas da je tesko djubre.Ne moras ni da listas prvi rezultat je sthilovo saopstenje.

Za 100€ moze da se uzme nov Villager ili AGM,sa dve godine garancije i servisnom podrskom.
 
Jeste prevara.

Al cak I da nikad nisi video testeru,odes na gugl ukucas Sthil 4500 recimo da vidis koliko je nov original I dal je dobra kupovina I saznas da je tesko djubre.Ne moras ni da listas prvi rezultat je sthilovo saopstenje.

Za 100€ moze da se uzme nov Villager ili AGM,sa dve godine garancije i servisnom podrskom.
I da dodam na ovo...Agm 5400 radi vec godinu dana sasvim lepo.jos nisam menjao ni lanac ni mac.ociscen karburator u garanciji i to je to.pali jako lako.potrosnja mozda malo jaca nego stil.
za sad jedina mana je tezina.teska kao tuc.
 
Zar vi ljudi niste navikli vec na prevare i ne znate da se danas pogotovo treba cuvati?
Ako si zreo, neko ce iskoristiti da te otrese!!
Uvek je bilo u zivotu da se treba cuvati.
Aj da vidim sta ste uradili povodom toga da se prevarant prijavi negde, sem sto vecate da li je prevara ili ne??



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mene je nedavno prevario neki trgovac imt delivima sa fb emil emil, porucio sam jedan lim a on poslao drugi...javio sam mu se, navodno nacice taj koji je i trebao i poslati ali nista od toga...
 
Drugar porucio tel vrednosti 200e i dobio drvenu cepanicu u pakovanju...
Jos ga cova zvao i pitao "jel stigao paket, hahahahaha"
Prijavio policiji, svasta nesto ali para nazad nema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kratio danas malo metrove od topole,mora neki dinar da se zaradi:) zabavno bilo...vece cimanje izlazenje i kacenje trake da se izvuku debla na ravno za secu.
 
Drugari, treba mi pomoć. Imam Vilagger motornu testeru, VGS 30. Služila nas je vise od 10godina, bez ijednog problema. Mislim da je sada karburator, čim se zagreje trokira i gasi se. Stelovao sam ali slabo pomaže. Pošto vidim da nije skupa investicija zanima me koji zamenski karburator da stsvim. Ovo je stari, u pitanju je Walbro
IMG-20220811-070814.jpg
 
Drugari, treba mi pomoć. Imam Vilagger motornu testeru, VGS 30. Služila nas je vise od 10godina, bez ijednog problema. Mislim da je sada karburator, čim se zagreje trokira i gasi se. Stelovao sam ali slabo pomaže. Pošto vidim da nije skupa investicija zanima me koji zamenski karburator da stsvim. Ovo je stari, u pitanju je Walbro
IMG-20220811-070814.jpg
Drug ima VSG 24 ili 27 zaboravio sam, od 2008 radi kao sat, kad je poceo da ga zeza karburator prosle godine, kupi nov za 10e stavi i opet radi kao sat. Koje marke ne znam.
 
Moj predlog, kupi nov, montiraj, i radi dalje....
Još bolje, "kopaj" na Aliexpress- u ako si iole upoznat s postupkom, možda nađeš takav nov, a jeftin....Ja kupio komplet karika za kopiju Honda motora, poštarina džabe....Kupio 2 kompleta, i ostalo mi novaca u odnosu na iste takve ovde...
A ako imaš dosta slobodnog vremena, "igraj se" malo, servisiraj taj tvoj...
 
Btw Dobrodole, kakva su ti iskustva sa onom kopijom Honda motora koji si onda ugradio na F400?
Jel moralo da se nešto popravlja ili ide bez intervencije?
Ja sam skoro došao u posed jedne kopije GX120 od 3,5ks, sa idejom da pravim neki mali dvorišni transporter.
 
Drugari, treba mi pomoć. Imam Vilagger motornu testeru, VGS 30. Služila nas je vise od 10godina, bez ijednog problema. Mislim da je sada karburator, čim se zagreje trokira i gasi se. Stelovao sam ali slabo pomaže. Pošto vidim da nije skupa investicija zanima me koji zamenski karburator da stsvim. Ovo je stari, u pitanju je Walbro
IMG-20220811-070814.jpg
Proveri kompresiju.
 
@ Nemanja

Probaj sa nekim klinerom za karburatore, ako nece kupi set membrana i servisiraj ga.Mozda se ukrutila ona membrana koje pokrece iglicu za gorivo.Nemoj uzimti kopije karburatora vecina su losi.
 
Nazad
Vrh