Motorne testere

Ako je sprzio onda mozda nije sipao mesavinu nego cist benzin a to nepodleze garanciji

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Sta mislite o echo japanskim i makita motorkama?Echo rangiraju bas visoko, makita jeftine motorke mislim na mane imaju neke opcije koje imaju skupe testere.Planiram u buducnosti neku laksu testeru od 4kg-4,3kg da ima za ispomoc husq 66.


Ili neka polovna husq recimo 235.
 
Makita je u stvari Dolmar i prilično je kvalitetna. Echo je takođe dobra, ali za obe je mana što je dostupnost i cena delova nezgodna.
Štil je ustvari najsigurnija kupovina, jer je pre svega kvalitetna a delova ima i po trafikama.
 
Pa makita je kupila dolmar ako se dobro secam.Echo ima servis u Kragujevcu, testera ima u mom KS i delova verovatno.Makita ima vise servisa i radnji koja prodaje delove.
 
Ne stigoh ranije da odgovorim-napišem nešto vezano za ovaj moj problem sa MS 180. Uglavnom danas sam otišao po testeru iz servisa rešen da je ne popravljam, ćale ako hoće neka popravlja. popravka 14,5k a nova je 23k. Elem treba da se menja cilindar, klip, karike.... Čovek iz servisa mi kaže da je korišćeno neodgovarajuće ulje ili da je stara mešavina i sl... Ja sve to mogu da prihvatim kao razlog, ali ako znam da je ulje kupljeno u Stihl-u i isto korišćeno samo kad se pravila mešavina upotrebljena taj dan ili sutradan, daje mi za pravo da sumnjam u kvalitet testere, jer to nije bio razlog kvara. Možda je ćale malo više pritiskao dok je radio, ali to je ni metar drva za dan. Sveukupno ako je isekla za dva meseca kolko je aktivno radila tri metra drva. Pre toga nije nešto korišćena, povremeno ja odsečem neku granu. Malo sam se razočarao, verovatno ću je dati za delove i kupiti neku drugu, jaču ali ne Stihl.
 
Купио сам 2015-те године Вилиџер 40 цм мач, невероватно колико је мучена и ради без проблема. Од улагања амортизер између мотора и рукохвата 300 динара. Ако сте у могућности рекламирајте.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Hvala za savet, ali, odneta je u garantnom roku, tačnije 15 dana pre isteka, ali nije priznata garancija. Jedno od objašnjenja je da nema benzina u rezervoaru i da ne može da se vidi koja je mešavina korišćena, jel bilo original Stihl-ovo ulje.... verovatno je sipano neko levo i slično.....
Nisam od onih koji bi se svađao na krv i nož zbog takvih stvari, tako da sam uzeo testeru i zahvalio se.... ali teško da će me videti njihovi proizvodi skoro. A mislio sam da kupim što šta....
 
Ni Stihl nije više što je bio, imam ja i njihovih testera a imam i jednu Vilager koju sam kupio novu pre 10-12 to je bilo čim su se pojavile kod nas i platio sam je 130e i ni ja sam ne mogu da verujem šta je sve preživela i dan danas radi kao zvono samo promenjeno par amortizera, mač, nekoliko lanca i membrane u karburatoru,a pre 2 meseca sam kupio polovnu Stihl 020 jednoručnu testericu pa to je čudo od testerice, kao zolja
 
Meni odmah u servisu kad sam kupio eho testeru rekao da ne pravim mesavinu i da mi stoji vise od mesec dana,bolje litar po litar da sebi pravim jer vremenom ako se napravi mesavina i ako stoji malo duze ulje izgubi svojstvo podmazivanja(pojede ga gorivo)

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Villager je pre bio kvalitetniji,moj komsija ima isto,to sece i sece i nikakvih problema,dok ja sa mojom imam sitnih problema,tipa pukla mi ona selna-kocnica ,zatim amortizeri su nesto losiji,i sad poslednji i malo ozbiljniji problem jeste pumpa ulja gura mnogo istog,ali na onaj sraf gde se steluje ne mogu nista uraditi.Jel to nesto puklo tu ja nzm,a inace nikad nisam nista cackao od kako je kupljena nova u vezi stelovanja ulja,kako je bilo fabricki tako je ostavljeno.Ali sad zadnje secenje drva mnogo ulja prosipa na lanac ,a lanac po meni ,patike sve masne jbt ....
Sto se tice motora ,mesavine,ne bi to smelo da se desi,nzm koliko izgubi masnocu ta mesavina vremenom,ali meni mesecima stoji mesavina i uvek je koristim bez problema u motorki,motoru,trimeru ....godinama tako i sa samim motorima nisam nigde imao problema,sem eto drugih gluposti kao gore navedeni ....A mesavinu uvek napravim za nijansu jace od preporucenog,neka ona dimi ko je jeb.. ali bar znam da ima i nesto bolje podmazivanje,ipak je to sve kineski proizvod.Jedino mi malo trimer ponekad zamasti svecicu,sam od sebe se ugasi u radu ,zbog te nesto jace mesavine,ali ostali motori nemaju tih problema.
 
Desi se i meni da ne potrosim pa ostane duze vreme mesavina isto bez problema ali ako ima nekakve veze drzim mesavinu u onu plasticnu kantu od 5l,sva ta polu sinteticka ulja se bas dobro mesaju sa benzinom skoro momentalno-nikad ne skidam svecicu za ciscenje.Jedino na 4-taktnu kosacicu hoce da je nagaravi ali ona i poprilicno dimi dok radi te me ne cudi ali bez obzira je extra,bas danas pokosio neku travu i lisce-nadrukao sam joj gorivo i na prvi trzaj je upalila kao zmaj:osmeh: a bas dugo vreme je nisam palio-odusevio sam se-obicno sa 2-taktne masine su ti ruke uvek prljave.
 
Za Stihlova ulja pouzdano znam da i ovlasceni servisi uzimaju na burad 200 litara pa pretacu u manju ambalazu. Razlog? Jeftiniji uvoz i transport. Licno, koristim samo plavo Husqvarnino ulje za mesavinu, pre svakog sipanja, cetkom ocistim testeru da nesto ne bi upalo, i ostrim lanac pri svakom sipanju goriva. Provucem 2-3 puta turpiju i dovoljno. Problem na trzistu su i kineske kopije kojih ima masa. Ali da se razumemo, za 20.000 ne mozes da imas i brend i kvalitet. Licno mislim da je za 20.000 bolje kupiti slabiji brend, nego Stihl ili Husqvarnu.
 
Ni ja uopšte ne razmišljam o mešavini,stoji dok se ne potroši to ponekad bude i par meseci i nemam problema,niti praznim rezervare kad završim posao kako ugasim tako palim i teraj dalje
 
Пре сам користио нисов двотактол за све двотактне машине али већ неколико година само стил литарско паковање. Е онда се зезнем и узмем опет нис пре месец дана. Хаварија...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
05ea16ec7bb08730e3b72a34fd930beb.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh