Motorne testere

@mirosti kojom matematikom je S036 lakša od H61 za "ceo kilogram"??
Ako je vjerovati uputstvima S036 je 5,7 kg, a H61 6,1 kg (bez rezne opreme i praznog rezervoara). To je 0,4 kg razlike. :ppozdrav:

Onomad sam mjerio praznu H61, namontiran 18" Oregon mač i lanac. Ako me sjećanje služi, mislim da je težina bila oko 7,6 kg.
 
Poslednja izmena:
Moji podaci za S034s/036 su 5,5/5,6 kg a H61 je 6,4. Nije baš kilo ali blizu.
Stim što su stilovke profi a huska je kućna testera kao s029/039, pa nije olakšavana namenski..
 
Ovaj model H61 je lakši od tomosovih ili stare H061 jer ima razlike u delovima pa i u težini.Imam tomosovu i ovu,oseti se dobro razlika u težini.
 
Mislim da je ovo jedan od posljednjih primjeraka, prije nego što su prestali sa proizvodnjom i prodajom u Evropi. Koliko znam bile su tri revizije, tokom dugogodišnje proizvodnje H61. Vjerovatno odatle i razlika u podacima. Nema veze, evo da razjasnimo:

2pyb7ts.jpg
 
Kod mene stoji da je H61 snage 3,1kw, a kod tebe je 2,9.
Ja gledam u oficijelni H prospekt iz '98.
036 je 3,5kw.
Prečnik i hod klipa su isti, stim što 61 ima jednu kariku, itd, itd..
 
@mirosti - Evo link, karakteristike su pri kraju: http://www.husqvarna.com/ddoc/HUSO/HUSO2003_BAbs/HUSO2003_BAbs__1140063-85.pdf

Taj je malo novijeg datuma, ali ima i ovaj iz 97. i isto piše: https://www.manualslib.com/manual/74082/Husqvarna-61-268-272xp.html?page=1#manual
Imam negdje i uputstvo za servisere i ista stvar za 61 (2,9kW i 6,1kg).

Na kraju krajeva nije toliko ni bitno.

Pozz :ppozdrav:

Edit: Evo i uputstvo za servisere. Ima dosta modela, među njima i H61. https://www.google.ba/url?sa=t&rct=...W9600001.pdf&usg=AOvVaw0tubs7MJdlh4HpmbX0hdSu
 
Poslednja izmena:
Meni se recimo svidja kad uzmem huskvarnu u ruke odma se oseti da je nekako meksa odnosno udobnija. Takodje mi se kod nje svidja i filter za vazduh koji mnogo, mnogo duze ostaje cist. Stilku kad uzmem nekako mi dodje ko drvo da drzim, a filter perem obavezno svaki dan i to pranje mi najteze pada kad umoran dodjem kuci. Lanac mi se najvise isteze na MS 290, ali je stvar ja mislim u tome sto ona ima lose podmazivanje i dolazi do pregrevanja lanca. Sto se tice tezine 034/036 i recimo H 365 za koje znam, mogu da kazem da se to u radu ne primeti. Mozda se primeti kad uzmes jednu pa drugu u ruke da je 365 teza, ali pose celog dana rada ispadne da 365 manje zamara i to bas zbog bolje udobnosti.
 
.
Evo moje 61-ice. Kupljena nova 1998. Šta reći za 20 godina druženja? Odlična univerzalna motorka i nikada me nije iznevjerila. To je sve što imam da kažem. Na njoj su drugi mač, druga svjećica, i ko zna koji lanac po redu. To je to, ostalo je sve fabričko.

S početka je radila malo više, a zadnjih desetak godina zadatak joj je da isječe 10-12 kubika drva za ogrev i ništa više. Ako nastavimo ovim tempom, mislim da će me nadživjeti. :haha:

23iicyb.jpg
Ne znam kako je moguce da je ova testera radila, a da pritom nije nigde izgrebana. Ja dosta pazim masine, ali se uveliko vide tragovi rada.
Koliko vidim, ni nalepnice nisi izgrebao.
Vidim da noviji model ima plasticnu kocnicu, tj vidi se da su radili na tome da je olaksaju. Stari model je imao metalnu.
 
Ma ima ogrebotina, pogotovo sa prednje strane i auspuh je malo ulupljen. Doduše ne vidi se na ovim slikama. Zar moraju da se izgrebu naljepnice, da se vidi da je motorka radila?

20 godina je kod mene, služi za lične potrebe. Svake godine odradi 10-tak kubika drva, nekad malo manje, nekad malo više. U zadnje vrijeme ne rušim, nego uzimam drva sa lagera u metaricama, nekad stignu i balvani. Kad završim sa rezanjem, očistim i ostavim do sljedeće sezone. Eto. Ova slika je od prošle godine, nakon završenog posla.

Sad, ako motorka i poslije 20 godina izgleda očuvano, to valjda govori nešto o proizvođaču, a bogami i o vlasniku. (ili vodi računa o svojim mašinama ili je teški lažov pa potura slike motorke koja nije radila) :ppozdrav:
 
Jako mi se dopada kada covek cuva svoje masine.
Tako i ja radim kada zavrsim poso, naostrim lanac i ocistim motorku detaljno sa cetkicom i kompresorom tako da izgledaju dugo vreme kao iz prodavnice.
 
I ja imam H61, uzeta negde 2000godine od prilike.
Godisnje u proseku isece oko 40 kubika, i bas je cuvana i pazena ali ne izgleda bas ovako, najvise je boja izbledela, stoji u tamnoj prostoriji, nije mi jasno kako.
Svidja mi se kad se neko ovako pedantno i sa ljubavlju ophodi prema masini, svaka cast, sve pohvale.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Hvala. Sad mi prosto neprijatno, ispadoh crna ovca što se tiče održavanja motorke. :haha:

Razlozi dobre očuvanosti vjerovatno leže u načinu upotrebe, samo za kućne potrebe, kao i relativno male količine drva koje je izrezala za 20 godina. Možda je najvažnije to što je nisam davao nikome, samo sam ja radio s njom. Da je kojim slučajem bila u rukama profesionalca, koji motorkom zarađuje za život i koji radi u daleko surovijim uslovima, onda bi bila druga priča. :ppozdrav:
 
Hvala. Sad mi prosto neprijatno, ispadoh crna ovca što se tiče održavanja motorke. :haha:

Razlozi dobre očuvanosti vjerovatno leže u načinu upotrebe, samo za kućne potrebe, kao i relativno male količine drva koje je izrezala za 20 godina. Možda je najvažnije to što je nisam davao nikome, samo sam ja radio s njom. Da je kojim slučajem bila u rukama profesionalca, koji motorkom zarađuje za život i koji radi u daleko surovijim uslovima, onda bi bila druga priča. :ppozdrav:

Одржавање тестера је за сваку похвалу. Тако би свако требало да одржава тестере. И то што ником не дајеш тестере је за још већу похвалу. Зато што наш народ каже :„ Туђа рука свраб не чеше." Ако и даље будеш одржавао тако тестере трајаће ти минимум 30 година. И никад не сипај туђу мешавину у своју тестеру.
 
Samo licno upotreba i koriscenje dobrog ulja i mesavine i redovno ciscenje filtera vazduha i mora da radi kao doksa.
Ko mene ima jedan trimer koji je pravi primer da i vrlo jeftine masine mogu da rade extra i dugo ako se vodi racuna o njima.
Komsije su krsile mnogo jace masine, pucale glave, karike, karburatori dok ovaj moj kinez i sad pali kao nov posle 6 godina. Jos je na njemu originalna svecica, dok sam jedino zamenio kvacilo jer se potrosilo.
U pitanju je AGM masina od 0.9kw.



Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Bas danas cistio testeru-citam te vase postove.Celu izduvao kompresorom,filter vazduha,oko karburatora,kanal na macu,podmazao zvezdu na macu,podmazao iglicasti lezaj,posle i oprao motor na golfu dok sam bio u zaletu odmascivacem i toplom vodom...
 
Bas sam se i ja setio toga. I to je ms 180 koja je zesce radila u sumi i pogorela Boga oca rezervoara, a na oko kao nova i dalje.
 
Nazad
Vrh