Motorne testere

http://www.ebay.com/itm/48MM-Cylind...eebfa9e&pid=100005&rk=2&rkt=6&sd=262334430799Dal je več neko kupio i montirao ovaj komplet,valja li nešto ili je kineski škart.Ja sam naručio jer imam jednu veoma dobro ohranjenu takvu motorku pa da je usposobim za rad.Evo i slika pile koja je sad bez cilindra i klipa.Sa klipa je povuklo al. i cilindar ima malo riseva pa najbolje obadvoje stavit novo.






 
Poslednja izmena:
Dal je več neko kupio i montirao ovaj komplet,valja li nešto ili je kineski škart.Ja sam naručio jer imam jednu veoma dobro ohranjenu takvu motorku pa da je usposobim za rad.Evo i slika pile koja je sad bez cilindra i klipa.Sa klipa je povuklo al. i cilindar ima malo riseva pa najbolje obadvoje stavit novo.
Sa tim kinezima nikad ne znas. Mozes naici na dobro odradjenu kopiju, dok su vecina katastrofa i nikome ne bi preporucio.
Govorim iz svog iskustva sa H61 i pricama majstora iz moje okoline.
 
abarth 822
Popravljao sam nekoliko motornih testera (i trimera), par Kineza, kineskih kopija renomiranih proizvođača pa do originalnih primeraka Stihl, Husqvarna i sl.
Kupovao i original delove i kineske "uradi (popravi) sam" delove...
Kvalitet tih delova je blago rečeno, "šaren", da možeš naići na odličan, koji će trajati i više nego što se očekuje od takvog dela, a možeš i na već neki sledeći koji neće ni sastaviti ni pola dana rada...
Po meni, čista lutrija...
Komšija kupio novu Viladžerku, pa se mučio pola dana da je upali da odradi "na leru" rezervoar da se razradi, i nije uspeo, zvao i mene da pogledam šta je s njom, a ja mu rekao, pa NOVA je, vrati u radnju i uzmi drugu...
Tako je i uradio, odmah seo u auto i pravac Ruma, vratio se s "primerkom" koji je kod njega isekao metre i metre drva svake godine, radila je, s promenjljivim uspehom,uredno, više-manje, par godina, ali je ipak prošle jeseni, skupio novce, (i skupio "petlju") i rešio da kupi novu Stihl 180-ku, bila neka akcija, sada je prezadovoljan, kaže, tako mala i lagana a tako seče, ona Kineska, em je glomazna, em je teška, em se moliš Bogu i pre i posle posla da li će naredni put kada zatreba upaliti i raditi...
Jel Vi u Sloveniji nemate kakve "dobavljače" delova, nego sve naručujete preko ebay-a?
Jel ne postoji kakav sajt (Slovenački) gde se oglašavaju takvi "domaći dobavljači"?
Kod nas po raznim sajtovima ima tih dobavljača koliko hoćeš, pa i cene delova idu u skladu s ponudom...:osmeh:
 
Ja volim kvalitetne stvari(citaj-originalnih proizvodjaca), i godinama sam na Stihl testere ugradjivao iskljucivo originalne(citaj (pre)skupe) delove.
Pre dve godine dobijem ms180 kojoj je trebalo ugraditi klip, i kako pri ruci nisam imao nista pametnije ugradio sam indijski AIP za koji sam cuo vrlo sarolike price.
Pogledao sam ga kod trgovca i konstatovao da umesto karika debljine 1.2mm ima sire od 1.5, sto mi se svidelo, jer sam siguran da se taj mali klip automatski bolje vodi u cilindru.
Legura i izrada je izgledala odlicno, i uzeh to za celih 8 ili 9€ ne secam se vise.
Testera radi vec 2 godine, ne bas previse doduse, ali nikakvih problema nema sa njom i ponasa se identicno kao i original. Puca od snage, i reze do 30cm bez problema, pregrejavanja i slicno...
Namerno sam ovo stavio u svoju testeru kako bih mogao pratiti istocnjacku izradu.

Sto se tice tog seta cilindar/klip iz Kine za $18.5, nemas tu sta da rizikujes ako uzmes. Moja preporuka je da uzmes.
Ako nesto nije u redu mozes od prodavca dobiti i drugi, jer im se ne isplati dobiti negativnu ocenu. Cak bih od iste firme porucio i klip za kompletiranje sa tvojim losim cilindrom i ta testera ti je obezbedjena neko vreme.
Neznam koliko radis sa tom testerom, ali za neku umerenu i srednju upotrebu, uz malo jacu mesavinu, to radi posao.
 
Indijski komplet za h61 je odlican....super je odliveno,nikasil na cilindru je dosta debelo namet,lepo prohonovan..lik kome sam ugradio je do sada isekao oko 200kubika sto u metrice sto odma za pec(25cm)...testra radi kao prvog dana
cena mu je bilo oko 5000din...bio je najskuplji od svih kinesko/indijskih kompleta

nedavno sam radio ms180 komplet generalku...cilindar je MTB proizvodnje...3200din... radi ko original...
original klip i cilidar za ms 180 je bio oko 90-100e...tako i meteorov komplet

Mirosti-svasta pravi AIP firma..sire karike,klipovi za h61,dolmar sa dve karike....
prvi aip klip sam ugradio pre mozda 10 godina..bio je oko 400din...i to nekom sverceru pa kao samo da upali...na kraju ta testera nije ni prodana vec svercer radi i dan danas sa njom na tom klipu...kad su ovi nasi uvoznici proculi da su dobri klipovi..odma podigli cenu


neko me je pitao na forumu za cilindar i radilicu od stihl 017..pa nek mi posalje poruku da nebrljamo temu...nasao sam
 
Evo ovi kinezi prodaju i ceo motor za ms170/180 samo da se ubaci u kuciste.
http://www.ebay.com/itm/Engine-38MM...719404?hash=item566ff81f6c:g:udUAAOSwiCRUkkwK

Vidim po stranim forumima da je to elegantan nacin remonta za celih $40..

Uzgred, Brkin, nekidan, postavih crevce za ulje na ms180 i sada pumpa kao luda.
Odsekao sam sa strana onaj cetvrtasti deo i ubacio dublje prikljucak na pumpu, video sam da je tu uvlacio vazduh na fabrickoj cevcici..
Ako bude potrebe moze se postaviti nesto izmedu rucke i cevi, jer je taj deo bio namenjen da se oslanja na rucku.
 
Recimo kod nas taj komplet najjeftiniji izadje...klip+cilindar 3200,radilica 2000,polutka kartera 300...semerinzi 300 i lezajevi fag 800..to je 6600din dakle 55e

jesi uzimao novo crevo ili staro...nekad uzmem univerzalni lepak(neostik,beostik) pa zalepim crevo
 
Da li gorivo od proslog leta moze biti uzrok mog problema,izgleda da nije svecica.
Kod moje motorke je japanski motor Zenoah e sad problem je sledeci:pali ona vrlo lako medjutim nakon nekih 10-15 min rada krene da se malo gusi kad dodam naglo gas,dam joj gas ona se ugusi na tom velikom gasu,ono kao kad je opteretis u drvo tj. naglo pritisnes u drvo i posle toga kad je ostavim u leru jos malo radi i ugasi se i nemogu je vise upalit.Medjutim kad skinem svecicu (ne vidim da je mokra od benzina) i temeljno ocistim i stavim,ponovo pali od prve a dalje se ponavlja isto kao sto sam prethodno opisao_Ostalo mi je nesto benzina od proslog leta te da nije izgubio na vrednosti ali opet valjda bi od samog starta gubila na snazi a ne posle tih 10 min. rada?
Mešavina koja stoji duže od 15-20 dana se ne preporučuje za korišćenje. Aditiv za benzin proizvode Oregon, Briggs &Stratton .... i služi da se sipa u benzin i da održi njegovu oktansku vrednost do 6 meseci. Ako je bila u motoru stara mešavina vrlo verovatno da treba menjati set membrana u karburatoru.
 
Recimo kod nas taj komplet najjeftiniji izadje...klip+cilindar 3200,radilica 2000,polutka kartera 300...semerinzi 300 i lezajevi fag 800..to je 6600din dakle 55e

jesi uzimao novo crevo ili staro...nekad uzmem univerzalni lepak(neostik,beostik) pa zalepim crevo

Uzeh crevo domace proizvodnje sa 1mm povecanim precnikom na mestu gde ulazi u pumpu.
Navodno provereno dobro. Servis na Petlovom Brdu u Bg-u. 300 din.
Vidim da stoji dosta cvrsce.
 
Sa ovom pilom je bilo tak:Stariji čovek mi je pre dve godine donio za popravit kao ne pali,ja sam brzo vidio da je skoro bez kompresije pa sam je rasklopio.Kažem ja njemu nek nabavi cilindar i klip a kad je saznao cenu za origi delove(140eur)je kupio novu motorku a ovu ostavio meni.Šteta mi je dat u delove kad se može sa jeftinom robom sklopiti pa da mi posluži.Radit če malo jer imam još dve a drva spremim nekih 20-25 metara godišnje.Ak če ova dobro radit ču se rešit stare homelitke pa če je ova zamenit.
 
To je solidna i proverena testera, sada vec zastarele konstrukcije, ali ce ti solidno odradjivati to sto imas.
Svakako je bolja od Homelite.
Ja je nikad nisam voleo radi tezine i malo jacih vibracija.
 
Pozdrav. Da li je neko menjao vrh rolomatic mača, da li uopste moze da se zameni, ili je ipak najbolje zameniti ceo mač. U pitanju je stihl ms660.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Uzeh crevo domace proizvodnje sa 1mm povecanim precnikom na mestu gde ulazi u pumpu.
Navodno provereno dobro. Servis na Petlovom Brdu u Bg-u. 300 din.
Vidim da stoji dosta cvrsce.

Ako je domace onda ga radi neka firma u Cacku...neznam naziv...uzimao sam njihova creva,amortizere i neke drangulije...vrhunski kvalitet
dok kod kineskih se amortizeri odlepljuju od metala a creva nijedno nije na meru,kako duzinski tako i precnik...a cena je povoljna...sto je najbolje rade creva,amortizere za testere starije proizvodnje.....priprijatno sam se iznenadio

abarth822...za 20-25 metara godisnje indijski komplet ce da traje i traje..provereno

simkeVa....nemoze da se zameni...najjeftinije ti je da kupis novi i radis bezbedno
imas kod Bojana u Mionici sav stihl program...cene odlicne..ako ti treba broj javi se porukom
 
Pozdrav. Da li je neko menjao vrh rolomatic mača, da li uopste moze da se zameni, ili je ipak najbolje zameniti ceo mač.
Izvodljivo,ali nije preporučljivo...svojevremeno je menjao moj tast na jednom malom McCullochu, kad mač dodje dotle da ne valja vrh, onda i druge stvari na njemu nisu dobre.
 
Kako je? Planirao sam ove godine kupiti svoju prvu motorku. Kako se ne bavim drvima, treba mi neka manja cisto da oborena stabla mogu izrezati i koju granu odsjeci. Prijatelj mi je predlagao da kupim Stihl MS170. On ima 170 i kaze da je prezadovoljan. Ja sam kontao cak neki Vilager da uzmem.
 
Izvodljivo,ali nije preporučljivo...svojevremeno je menjao moj tast na jednom malom McCullochu, kad mač dodje dotle da ne valja vrh, onda i druge stvari na njemu nisu dobre.
Ima sa obe strane mača malo udubljenje na samom vrhu, za sada nije toliko strašno, ostalo je i dalje u ok stanju, cak i ona zvezda na samom vrh sto vodi lanac nije ni potrošena niti ima lufta. Ali cim se još malo udubi svakako ce onda ići nov mač.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
@ichbinmilan, vidim da imas dobru opremu za rad u sumi pa me zanima jel imas i neke zastitne pantalone za testerase? One sto zaustavljaju lanac, recimo STIHL ili HUSQVARNA. Ja sam razmisljao da ih kupim prosle sezone, ali sam radio manje nego sto sam planirao pa ih nisam ni kupio. Ja obicno radim sa drvima od juna do oktobra pa se i plasim da nije previse vruce u njima.

Da ne bude da smo preskočili ovaj tvoj post (nisi trianesto prase :osmeh:) nemam nikakve zaštitne pantalone ali me interesuje nešto da nabavim. Pa kao i ti, tražim savete ovde na forumu. Ako neko koristi neka se javi. Gledao sam Stihl-ove, izgledaju kao trenerke sa postavom. Deluju debelo i sigurno je toplo u njima. Možda nešto ovako nije loše:

JE-9136.jpg


Za koju testeru može biti ovaj lanac? Ima 33 zuba.



Meni ne treba, ne znam ni odakle mi. Ako nekome od forumaša treba, dobija ga na poklon.
 
Nazad
Vrh