Motorne testere


Model testere PM 374 kod mene ide samo komad sundjera 2 cm debljine ne znam za druge modele. Iseces 2-3mm vecu dimenziju da bokovi sundjera lepo nalegnu na zid usisnika.
Posluzio je komad sundjera sa stare stolice.

Ova ideja za filter sa sundjerom je odlicna. Na Hondi agrgatu je filter vazduha isto od sundjera, stariji motor. Ja mislim da noviji filteri od papira su samo moda da bi se kupovalo, neznam koliko su efikasniji.
 
1929. godine Andreas Stihl je Nemačkoj predstavio prvu benzinsku lančanu testeru koja je imala 6ks i "skromnih" 46kg, dao joj je ime "Baumfällmaschine".što bi u bukvalnom prevodu značlo " Kombajn "


I tako je Andreas Stihl stvorio brend koji i dalje posluje sa preko milion zadovoljnih korisnika:osmeh:.
Mislim da je model testere Tip A, a ako se ne varam to je bila prva benzinska masina za rezanje drveta.
 
Ova ideja za filter sa sundjerom je odlicna. Na Hondi agrgatu je filter vazduha isto od sundjera, stariji motor. Ja mislim da noviji filteri od papira su samo moda da bi se kupovalo, neznam koliko su efikasniji.
Kod mene na stihl 023 je originalni filter bio od spužve. Vremenom je spužva propala i uvijek je bilo sitnog trunja u karburatoru pa sam odlučio da namontiram noviji tip (plastični kavez sa mrežicom) koji samo očistim kompresorom nakon završenog posla. :osmeh:

6 evrića, odvrtanje dva vijka i mala prepravka na poklopcu filtera jer je novi tip višlji par milimetara pa udara u rebra koja su nekad pritiskala spužvu.
 
1929. godine Andreas Stihl je Nemačkoj predstavio prvu benzinsku lančanu testeru koja je imala 6ks i "skromnih" 46kg, dao joj je ime "Baumfällmaschine".što bi u bukvalnom prevodu značlo " Kombajn "


Ovakvu testeru ima covek koji je zastupnik Stihl-a na nasem podrucju ,drzi je izlozenu u servisu i u radnom stanju je.
 
Ja verujem da su te testere tad kad su se pojavile bile prava senzacija i spas za drvosece. Nama sad deluju nezgrapno i prevazidjene su, ali su nekad bile pojam. Meni su i dalje neke od tih zanimljive.
 
Momci desilo mi se danas da kineska testera dobila toliki gas da nisam mogao da je ugasim na prekidac nego na sauh. Sta bi mogao da bude uzrok? Filteri za gorivo i vazduh su cisti

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Momci desilo mi se danas da kineska testera dobila toliki gas da nisam mogao da je ugasim na prekidac nego na sauh. Sta bi mogao da bude uzrok? Filteri za gorivo i vazduh su cisti

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
Najverovatnije ti je otisao gumani deo usisne grane izmedju karburatora i stubline i povuklo fals vazduh. I meni se desilo slicno na vilageru usled pregrevanja nove testere .Samo zamenuti je malo je komplikovano jer se dosta toga treba poskidati da se pridje vecinom.
 
Momci desilo mi se danas da kineska testera dobila toliki gas da nisam mogao da je ugasim na prekidac nego na sauh. Sta bi mogao da bude uzrok? Filteri za gorivo i vazduh su cisti

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
Uzrok je kineska testera...šala, da dobije falš je moguće iz nekoliko razloga ( jedan je i ovaj što kaže vica022, dakle krimer guma), impuls crevo, semering radilice... ali da prekineš dovod struje na svećicu i ona dalje radi...(prekidač za gašenje ili vod koji vodi na masu nije dobar, kvalitet provodnika, kontakata je katastrofa, kao i sama testera)
 
Ja imam Villager VGS30 motornu testeru.
Kada sipam mešavinu u rezerovar..sipa sa strane, kao da sam česmu odvrnuo :ppozdrav:..jednostavno, mešavina curi na bok testere..na onaj crni, 'gumeni' štift, ili šta je već...
Probao sam sam da je rasklopim, ali ne ide..ima puno nekih imbusa i delova koje treba rasklopiti i rastaviti dve plastične maske, da bi se došlo do tog dela..jer..predpostavljam da je , ili spalo neko crevo..pa curi na njega..ili je pukao rezervoar.
Rezervoar nije mogao da pukne,jer je testera mažena i pažena.
Kada na pumipcu za sauh nadrukam gorivo..nema šanse..moram da pumpam i pumpam..pa tek onda da se tek nešto goriva pokaže u pumpici..što znači da je negde prekinut dovod goriva.

Neki savet?
 
Uzrok je kineska testera...šala, da dobije falš je moguće iz nekoliko razloga ( jedan je i ovaj što kaže vica022, dakle krimer guma), impuls crevo, semering radilice... ali da prekineš dovod struje na svećicu i ona dalje radi...(prekidač za gašenje ili vod koji vodi na masu nije dobar, kvalitet provodnika, kontakata je katastrofa, kao i sama testera)
Kad radi u leru ili na mali gas onda prekidac za gasenje radi, znaci ugasim je. A kad dobije turazu onda samo na sauh. Videcu ako priznaju garanciju pa da je saljem u servis, otpala joj nalepnica sa serijskim brojem. Hvala na odgovorima

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Obicno zbog siromasne smese se hoce pregrejati i onda se neda klasicno ugasiti. Moja je radila skoro 15 min pod turazom dok se nije ugasila i sve drzi je u rukama. Da je jos malo potrajalo letila bi ona samo tako. Desava se fabricki promasaj na toleranciji izmedju karike i hilzne da budu tesne i greju se nenormalno. Usled toga taj deo do karburatora okrti i pukne i provuce vazduh. Mada moze biti i na drugim mestima.

- - - - - - - - - -

Pero sleduje ti da rastavis sve ili odneses u servis zbog creva verovatno koje je ili napuklo ili se smaklo. Kvalitet creva je los tako da je sve moguce. Moja doduse nema tih problema a ispod plasticnog cema neznam sta je. Ovi okolo cepovi su amortizeri i ispod cepica je vijak koji ih drzi ali se hoce i odvrnuti. Moguce da je i ispod tog cepa vijak
 
Rastavio sam je, ocistio, spakovao u kutiju i sutra je saljem na servis. Pokusao sam sa stelovanjem karburatora, isto se desava. Javicu ovde kakvu je muku imala.

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Koji šraf, što drži mač ili španer lanca...pravilno zatezanje:eek:tustiš matice koje drže deklu i mač, jednom rukom uvatiš mač za "nos" i držiš ga podignutim na gore ( sve vreme , dok na kraju ne zategneš maticu ključem) španerom zatećeš lanac dok lanac ne nalegne celom dužinom na donju ivicu mača,ali tako da lanac slobodno klizi po ivicama mača, zategneš dobro matice ključem.U radu hoće da se povremeno olabavi, ali ne tako često, češće samo ako se seče pretežno gornjom stranom mača i kada je lanac nov, dok se ne istegli i legne.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ti imaš onaj novi sistem za zatezanje lanca tzv."bez alata" ?Uzgred, ne vidi se nikakva slika, ako si nešto okačio...
 
Nazad
Vrh