Motorne testere

Mirosti jedno pitanje odnosno vise pitanja
Da li neki drugi cilindar pase na stihl 038
i da li mogu cilindar i klip fi 52 staviti na 038 av super posto je njoj fabricki fi 50 mislim hoce li ta dva mm imati uticaja na klipnjacu
Verovatno znas da 038 ima tri varijante: klip 48-Obicna, 50-Super, 52-Magnum(I i II).
Ti mozes bez problema postaviti klip i cilindar od Magnima na tvoju Superku. Klipnjaca je ista-imam negde iglicasti lezaj od nje, kuciste isto na sva tri modela.
Ne odgovara ni od jedne druge testere klip i cilindar, cak to nemozes ni nabudziti, jer se kasnije preslo na sasvim drugu kombinaciju kucista i hodova na radilicama.
Inace, rekoh gore da je klip od 038 najbolji za friziranje 046/ms460, jer je milimetar visi od osovinice nagore, pa se tako moze napraviti nos na njemu koji povecava kompresiju i do 200 psi.
038 je jedna od najbolje projektovanih testera, jer su u Stihl-u te godine dobavili inzenjera iz Volkswagena i on je dizajnirao liniju testera 028, 038, 048 koje su bile izuzetno uspesne i odlicno projektovane.
Kasnije su te testere dodatno optimizirane/olaksane i nastala je linija: 024/26, 036, 044/46, 064/066, 084/086.
Ta linija je definitivno najuspesnija Stihl inkarnacija i povratila je ugled firme koji je bio poljuljan Husq naprednijim modelima.
Taj cilindar koji ti nude je verovatno brazilski, jer jos samo tamo se radi i ta testera(ms380).
Postoji cak i kit cilindar/klip u precniku 54, ali neverujem da ga ovde mozes nabaviti.
Ja bih na tvom mestu ipak rasprodao tu testeru u delovima(dobices najvise tako), i kupio 044/046/066.
Ako te interesuje odlicna 066, javi mi na PP..
 
Evo mojih testera,levo Tomos H61 i desno H365
Mozda prodam 61 i kupim H135...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Spusti je skroz ravno, i u tom polozaju lanac je blizu betona. Onda daj pun gas. Ne moze lanac da bude podmazan i da sakuplja ulje gde se kaci mac, a da nema trag ulja na betonu. Znaci nems bude mac vodoravan a ne samo vrh usmeren.
Ali pre toga sipaj gorivo :osmeh:

Prva provera uljne pumpe je tako sto skines dekl maca, mac i lanac i pratis kako ulje ide na otvor.
Tek posle toga postavljas reznu garnituru.
 
H61 dobra,mogu slobodno reci bez posebnih kvarova,malo me nervirala u zadnje vreme za amortizerima.sad ovi sto su na njoj drze.
H365 je stara 2 meseca,nemam sta da joj zamerim.
 
Postavio i ja kandžu na MS 180. Košta 250 dinara.



Imao sam malo čudnu situaciju pre neki dan. U jednom momentu u radu mi je stao lanac, pri malom gasu. Mislio sam da se aktivirala kočnica, tako se ponašala testera. No, nakon skidanja mača sam uvideo da se zaglavila zvezda. Što mi je bilo veoma čudno jer mi se to nije događalo ranije, pogotovo na novom maču. Zvezda je bila blokirana od piljevine toliko da sam bio krenuo u radionicu da je odglavim, jedva sam je uz pomoć ključa opet pokrenuo u šumi. Lanac nije bio otpušten, mač nijednom ni zaglavljen ili uklješten.
 
To se desava kad je nos mača u drvetu, zato treba izbegavati da ceo mač bude u stablu, onda kada mora,tada pažljivo i sa punim gasom.
 
Poslednja izmena:
@ Dejan351,pa ako neko bude hteo,verovatno i uradim tako.Ali sigurno je necu dati za neke smesne pare(pokloniti) jer znam u kakvom je stanju.A izbor je opet i samo Husqvarna,sad model najverovatnije 135.Ali bez zurbe.Hvala na savetu......
 
Ostalo i treba komentarisati, najmanji problem je uočiti i naoštriti tup lanac, ali na čemu, na ovom s..nju, kao ne zna ništa, a ovamo izmišlja priče za malu decu,a lakoveran narod koje je skupio neku crkavicu veruje, a on je u tekstu čist...barabčina i ništa drugo !!!
 
Klasični prevaranti , a ovi sa limunda umesto da ih izbace i prekinu te prodaje prave se ludi , važno da uzmu proviziju.
 
Ako su cilindar i klip dobri isplati se ali kako to utvrditi mislim mozes lako utvrditi merenjem ali zamor materijala nemozes utvrditi
ja sam na mojoj 038 imao odlican cilindar i klip doslo je vreme menjanja lezajeva na radilici kada sam to odradio i sve upakovao jedan deo klipa na bolcni se odkinuo i napravio lom.Dakle i ako je uzmes pregledaj cilindar on je vazan i ako je dobar obavezno stavi nov klip
 
Malo je jedna slika, plus nikakvi podaci o stanju "krupnih" stvari (da li pali, da li klip nije zaribao,stanje cilindra,radilice...), ima toliko na njoj da ne radi,pa i te "sitne" stvarčice (uljna pumpa,ležajevi,karb...),plus serviser (ako nisi vičan tom poslu) da se apsolutno ne isplati i da je dobiješ džabe,ali postoji mogućnost da je središ za relativno pristojan novac.Zavisi od stanja, ovako sa slike,kao da joj je duša izvučena uz nepropisno održavanje i rukovanje.O samoj H357xp, nema se šta reći, to su ultra brze, profi mašine sa dobrim odnosom težina/snaga, lično sam tražio taj model, ali nije ga bilo tad u prodavnici (pre 3 godine),tad su koštale preko 90 000.
 
Znaci macka u dzaku, jeste da izgleda "kao da joj je dusa izvucena " i krilca na cilindru su slomljena(vidi se na slici) , vlasnik kaze da "dobro radi" tj. funkcionalna je,al to je sigurno... al opet to je profi model koji nov kosta kako rekoste 90 000, pa sam u velikoj dilemi. Svejedno hvala.;-). A da, dace je za 100 eur.
 
Bezi ti prike od ovog,vidi se da je izradjena masina,dzaba sto ces je uzeti za 100 evra,ko zna koliko treba uloziti jos u nju.
 
Nazad
Vrh