Motorne testere

I receno mi je da kada kupim motorku pustim da na " prazno" potrosi 2-3 rezervoara.. Da se razradi! istina? :sta:
 
Mene muči podmazivanje lanca kod husqvarne,kad joj maknem mač vidim da ulje baca,kad stavim mač i počnem piliti za 5 minuta mi se lanac zategne,i suh je ko barut., dal to ima veze sa mačem i lancom ili je već uljna pumpa na izmaku snage?
 
Djordje nijedna dvotakna masina nevoli rad na leru jer minimalno je podmazivanje a nema ogorevanja jer je minimalna radna temperatura. Nek odradi krace vreme na malo jacem leru i odma u sitnija drva i raznim obrtajima seci. Prvih bar 2 rezervoara nemoj punim gasom raditi samo koliko tecno da radi. Nepritiskaj je i nek svojom tezinom sece. Ja pun gas secem samo kad je nesto preko 30cm precnika i tad je nestedi. Ostar lanac i nema problema. I deri je ,ako se pokaze dobro jos bolje ako ne pod garancijom je. Moja se iskreno pregrevala nova i jednom pocela turirati a sekao sitnija drva. U servisu odradjena i posle toga kao luda radi i mnogo manje trosi.Mesavinu obavezno 2,5% nikako manju
 
Ja mislim da to nikako nije normalno ali istovremeno nemam pojma šta bi to moglo da se poremeti zbog par meseci stajanja. Mešavinu koristiš uvek svežu a ne ono što je ostalo od prethodne "sezone"?

Mesavinu stariju od mesec dana ne koristim, a obično pustim da se potroši do kraja, testera, trimer, atomizer. U servisu kažu da je hobi model i da je to normalno. :sta:
 
Ljudi, zbog cega je jaca motorka jeftinija od slabije? [h=1]Motorna testera Villager VGS 33S, 3,4ks jeftinija[/h][h=1]Motorna testera Villager VGS 30S, 3ks skuplja[/h]
 
Mozda je ta jaca teza, vise trosi, stariji model ili nesto slicno :sta: A sto se tice starog goriva od par meseci bolje prosuti u kanalizaciju nego sipati u testeru; uverio se na licnom primeru, pre par godina, u prolece, uzeo deda da presece neki panj sa stilkom 26, sipao gorivo koje je ostalo od jeseni, nije isekao 10cm u dubinu i toliko; kada smo odneli testeru kod majstora i kada je rasturio imali smo i sta da vidimo, klip se iskosio u cilindru i puko klipnjaca se iskrivila, ko zna kakva je radilica i tako... Od tada pravim mesavinu samo po potrebi i to po 1l najvise; kupljena je nova stihl ms230 i za ovih par godina radi kao zmaj :osmeh:
 
Mozda je ta jaca teza, vise trosi, stariji model ili nesto slicno :sta: A sto se tice starog goriva od par meseci bolje prosuti u kanalizaciju nego sipati u testeru; uverio se na licnom primeru, pre par godina, u prolece, uzeo deda da presece neki panj sa stilkom 26, sipao gorivo koje je ostalo od jeseni, nije isekao 10cm u dubinu i toliko; kada smo odneli testeru kod majstora i kada je rasturio imali smo i sta da vidimo, klip se iskosio u cilindru i puko klipnjaca se iskrivila, ko zna kakva je radilica i tako... Od tada pravim mesavinu samo po potrebi i to po 1l najvise; kupljena je nova stihl ms230 i za ovih par godina radi kao zmaj :osmeh:

onda kupiti ovu jacu ili slabiju? :sta:
 
To je najbolje sam da ocenis po potrebi; npr. za svoje potrebe, od nekih 15ak kubika godisnje (mozda i vise), ova ms230 meni zavrsava posao super ali se desi da se nekad oseti manjak snage u odnosu na staru 26icu, tako da je najbolje sam da se preracunas, jer ti najbolje znas za sta i koliko ces da je koristis ::namigivanje::
 
To je najbolje sam da ocenis po potrebi; npr. za svoje potrebe, od nekih 15ak kubika godisnje (mozda i vise), ova ms230 meni zavrsava posao super ali se desi da se nekad oseti manjak snage u odnosu na staru 26icu, tako da je najbolje sam da se preracunas, jer ti najbolje znas za sta i koliko ces da je koristis ::namigivanje::

meni treba za 10-15 kubika godisnje.. Eventualno za oko kuce malo, ali to je to... ili ovde nije stvar u ceni.. 3.000 je razlika... nego sam se malo uplasio da se ne zeznem ako uzmem ovu jacu? Posto joj je iz nekog razloga manja cena..
 
Evo podataka za obe
http://www.villager.rs/srb/proizvod/105650/Motorna-testera-VGS-30-S
http://www.villager.rs/srb/proizvod/113233/Motorna-testera-VGS-33-S
Kada bih ja kupovao za sebe uzeo bih ovu jacu... ali najbolje je kada bi neko mogao da kaze kako su se pokazale u eksploataciji ::namigivanje::

p.s. sto se stihl-a tice evo linka sa cenama :ppozdrav:
http://ekstratestera.rs/program/stihl/motorne-testere/

p.p.s evo copy/paste iz uputstva za upotrebu, sto se tice goriva

Čuvanje mešavine goriva


Skladištenje samo u posudama
dozvoljenim za gorivo, na suvom i
sigurnom mestu, zaštićeno od svetla i
sunca.


Mešavina goriva stari– mešajte samo
količinu za nekoliko nedelja. Mešavinu
goriva ne skladištiti duže od 3 meseca.
Pod dejstvom svetla, sunca, niskih ili
visokih temperatura, mešavina goriva
može postati brže neupotrebljiva.


- snažno protresite kanister sa
mešavinom goriva pre sipanja u
rezervoar


UPOZORENJE


U kanistru može nastati pritisak –
otvarajte oprezno.


-S vremena na vreme, temeljno
očistite rezervoar i kanister za
gorivo
 
Poslednja izmena:
Ja bih uvek uzeo jacu masinu jer bolje da ima visak snage nego da se javi manjak.Po onim specifikacijama vidim da je ona jaca od 3,3ks dosta teska za svoju snagu i to joj je odma hendikep,ali opet ima dosta veliku kubikazu za svoju snagu,a to joj je po meni plus.Imaju ljudi ovde kod mene te Villager testerice i solidno su se pokazale i Keno Kraft takodje,a ove Keno su bas jeftine.U principu,mozes i za 100e da uzmes Husqvarnau,ali ne znam koliko bi ti odgovarala takva starudija.
 
Ja bih uvek uzeo jacu masinu jer bolje da ima visak snage nego da se javi manjak.Po onim specifikacijama vidim da je ona jaca od 3,3ks dosta teska za svoju snagu i to joj je odma hendikep,ali opet ima dosta veliku kubikazu za svoju snagu,a to joj je po meni plus.Imaju ljudi ovde kod mene te Villager testerice i solidno su se pokazale i Keno Kraft takodje,a ove Keno su bas jeftine.U principu,mozes i za 100e da uzmes Husqvarnau,ali ne znam koliko bi ti odgovarala takva starudija.

nemojte pogresno da me shvatite, molim vas, ali ja nisam neko ko moze da kupuje motorku svake godine, zelim da kupim sada i najmanje 5 godina da ne brinem, stim sto sam svestan da u ovom novcanom opsegu ne mogu kupiti vrhunsku motorku.. ali za 10-15-20 kubika godisnje, nadam se da mogu.. uz redovno ciscenje odrzavanje i "ne drndanje
 
Bilo koju da kupis,nebitno Villager ili Keno Kraft ili neku polovnu,ali dobru ima da te sluzi bez problema 5 godina.Naravno uz pravilno koriscenje i pod uslovom da se ne desi bas neki maler.Jer tih 10-20 kubika godisnje u hobi varijanti je nikakva kolicina,znaci za 5 godina nek isece 100 kubika to je opet nista i mora da sluzi.LJudi koji ovde kod mene koriste te neke jeftine hobi testerice za slicne poslove godinama rade bez problema.Slobodno uzmi bilo koju i samo pazljivo i mora da traje.
 
Vgs 30 je stariji model a ovaj S je malo mladji model .Tu vecina delova pasuje od vgs24 . Vgs 33 je otprilike pojacani model ove iste testere samo ako je na klipu siri to mi se nesvidja. Razlika u ceni nemora biti zbog kvaliteta samog nego da je slabija prodaja ovog modela pa je fakticki oborena zbog prodaje. Sve u svemu vgs 30 je vec isproban model koji se solidno pokazao sem mane najvece koju sam naveo da je vodilica [ mac] predugacka za ovaj model. koju god da se odlucis uzimaj po mogucnosti kraci mac obavezno jer to je spas za ove motorke.Jedino da znam tacne razlike u delovima ova dva modela mozda bih ti dao preporuku za vgs 33.Vec vgs30 je ista radilica kao na 24 i samo sirim klipom je dobila kubikazu i snagu. Ako je 33 jos pojacan na klipu to mi se nesvidja.Ali generalno gledajuci testera nije posebno kvarljiva cak sta vise je i pouzdana jer ja moju nisam stedeo fakticki nikad
 
Nazad
Vrh