Motorne testere

236 i 135 su bas skromne masine sto se snage tice,ovi dvocifreni su poprilicno stari,osim 55 koja se najduze zadrzala.Moje misljenje da za jedno domacinstvo (ogrev,voce...) testera ispod 2,7ks - 3 ks ne bi smela da bude
 
Imam Viladzerovu testeru ima jos orginal lanac i mac, lanac sam dva tri puta ostrio, i sve ok sece, ali rez ide u stranu, pa me sad zanima dali se pohabao lanac ili mac ? Ima neko strucan sto se razume koji zna odgovor da ne bacam pare bezveze ako nemoram.
 
Lanac nije pravilno naostren, ako mozes slikaj ga, mozda ti je jedna strana zakacila u akmen pa je malo vise ostecena, i treba jos da se ostri dok obe strane ne budu u redu.
 
kako da skinem onaj ventilator sto ide na njega magnet za paljenje,treba da zamijenim semering na radilici,treba mi hitno,hvala
 
Imam Viladzerovu testeru ima jos orginal lanac i mac, lanac sam dva tri puta ostrio, i sve ok sece, ali rez ide u stranu, pa me sad zanima dali se pohabao lanac ili mac ? Ima neko strucan sto se razume koji zna odgovor da ne bacam pare bezveze ako nemoram.

Lanac sigurno nije pravilno naostren. Pogotovo kada seces debela stabla, to se dosta oseti. Uvek kada rucno ostris, lakse se ostri jedna strana od druge (vise je "na ruku") pa tako dolazi do neravnomernog ostrenja. Odnesi ga najbolje u servis na ostrenje da se lanac izjednaci.
 
Vazi hvala vam moguce da je to u pitanju danas ga nosim kod majstora da ga naostri. Seko sam drva za ogrev tako da nism mogo uhvatiti niti kamen niti metal da ga ostrtim. Posto mi dosadilo da ostrim turpijom (tupa turpija, dugo traje ...) resio sam da to ubrzam i ostrio ga brusilicom i sigurno sam ga pokvario. Sad vidim da je to glup i nepromisljen potez ali eto desava se i nama pametnim :haha:
 
Taj lanac pokidaj i baci u neku jamu ako imaš u blizini da ga niko ne pronađe. :osmeh:
Kupi nov lanac, turpije (okruglu za taj lanac i ravnu) i šablon za oštrenje.
Na YT imaš desetine snimaka kako se ispravno oštri i više ne prilazi brusilicom nikakvim oštricama (sem eventualno motike). :ppozdrav:
 
kako da skinem onaj ventilator sto ide na njega magnet za paljenje,treba da zamijenim semering na radilici,treba mi hitno,hvala

Skidanje magneta se radi tako sto malo nategnes necim pod magnet ka napoljei odsecno udaris s cela u osovinu radilice. Pazi na kajlu da ne zagubis. A semeringe vadis tako sto uzmes holsaf i uvijes u metalni deo semeringa i izvuces ga potom napolje (koristi dva holsafa dijagonalno usrafljena u semering). Za vadjenje semeringa postoji alat ali predpostavljam kad pitas za magnet da nisi profesionalac u ovome:ppozdrav:
 
@Tintoreti kolega jedno pitanje pošto vidim da si upucen po pitanju motornih testera koliko bi vredela motorna testera homeliti 330 imam je zmenio bi je ili prodao da uzmem neku manju testeru da o9dmorim ruke za sitne stvari jer husvarna 61 ff mi ruke otkine kad treba da se kresanje trnja i granja .
 
Homelita nije kod nas poznata i veoma su retke ako uopste i uspete da je prodate budite zadovoljni jer za nih delova slabo ima a i bogami su teske jer su starije proizvodnje. Za manje poslove najbolja opocija je Stihl 180.Pre svega lagana jos kad je mali mac na njoj, milina. Relativno su jeftine pa malo dodate para kad prodate tu homelitu i eto resenja 61-ca za vece poslove 180za manje i iskresivanje:ppozdrav:
Za trnje je najbolji trimer sa kruznom testerom ako ste mislili za krcenje madje izmedju njiva.
 
Homelita nije kod nas poznata i veoma su retke ako uopste i uspete da je prodate budite zadovoljni jer za nih delova slabo ima a i bogami su teske jer su starije proizvodnje. Za manje poslove najbolja opocija je Stihl 180.Pre svega lagana jos kad je mali mac na njoj, milina. Relativno su jeftine pa malo dodate para kad prodate tu homelitu i eto resenja 61-ca za vece poslove 180za manje i iskresivanje:ppozdrav:
Za trnje je najbolji trimer sa kruznom testerom ako ste mislili za krcenje madje izmedju njiva.
Jeste da je trimer najbolje rešenje za krcenje medja gde može sa njim ali nastaje problem gde ne može on da odradi vec mora testera da radi da homeliti je teška zato sa njom i ne radim zato sam i pitao kako se one kotiraju kod nas koliko bi otprilike vredela novca ova testera homeliti da se proda ili zameni sa nekim za manju .a 61-c jeste za teske poslove super ali kad se mora odradi i ona isitnjie poslove.
 
Taj lanac pokidaj i baci u neku jamu ako imaš u blizini da ga niko ne pronađe. :osmeh:
Kupi nov lanac, turpije (okruglu za taj lanac i ravnu) i šablon za oštrenje.
Na YT imaš desetine snimaka kako se ispravno oštri i više ne prilazi brusilicom nikakvim oštricama (sem eventualno motike). :ppozdrav:

Haha ma nije sve tako crno sredio majstor za dvesta dindzi kao nova. Iseci ce ta jos dosta samo da ne uzimam brusilicu u ruke! :osmeh:
 
Danas sam kupio villager vgs20s , cena 14999din + gratis oregon mac.
Posle skoro pa celog rezervora rada u leru i na prazno , sam isekao jednu staru tresnju u dvoristu i mogu vam reci da sam na prvu loptu zadovoljan, za to mi i treba testera, tako te poslove , sad koliko ce da traje videcemo..
Mac koji sam dobio je 35cm , a na masini 40cm ,mislim da su se zeznuli sto su mi dali taj 35cm , ali u planu mi je lanac za taj manji mac, pa da imam oko voca , kad zatreba da se secne neka grana ili da ga menjam za 40cm kao sto je na masini tj.sta se dobija , a sta gubi vecim/manjim macem ?
 
Druze ne bi ti preporucio da stavljas velike maceve!!! Sto manji mac cuvas masinu!!! A te testere i dolaze sa preteranom velicinom maca!!!

Gledam po pijacama razne kineze sa macom 50cm!!!! A ja na 064 imam mac 50cm.. :sta:
 
Vala bas da duze traju.. :osmeh: Jedva imaju 2-3ks i mac od 50cm!!!!! Bas je srazmeran snazi!!!! :haha:
 
Da li ste videli nekog kineza sa starim macem ?Jos se slova nisu ni zamrljala,a kamoli izbrisala,a masina otisla 3 p.m.-e
 
Nazad
Vrh