Motorne testere

Imam stihl 026 proizvodnja 1990 te za lične potrebe.Pre par dana sam upalio testeru i nije htela da primi gas.Na saugu upali i gas može da se dodaje ali cim prebacim na redovan rad prilikom dodavanja gasa motor se davi sa kao da ne dobija gorivo.
Pre toga motor nije paljen 20-tak dana i tada je bilo sve u redu.
Očekujem pomoć od forumaša ne bi ja da čačkam nešto po testeri da ne napravim veći kvar..
 
Kinezi rade odlicne kopije huskvarne, sad nadjoh na internetu, Mogu se prepoznati po Karburatoru, na originalnim je Welbro pogotovo nove a kineske su sa tillotson ili nista ne pise na karburatoru. Glavna razlika je u poklopcu i plasticnim delovima, sa unutrasnje strane treba da bude utisnuto made in sweeden na svakom plasticnom delu, sto na kineskim kopijama nema. Na plocici seriskog broja ne pise datum proizvodnje. To bi bile glavne a ima jos nekih razlika.

Evo par slika kopije
DSCF3221.jpg

DSCF3208.jpg

DSCF3210.jpg

moj stric je kupio husdvarnu 61ff cim su pocele da se proizvode,to jest prije 20god, i na nju je karburator fabricki tilloston,made in ireland pise na njega,a sega je orginal,tada i nije bilo falsifikata,i sad kod nas imaju samo te karburatore i kazu u ovlasceni servis da su to orginali

- - - - - - - - - -

ovo nebi ni obracao paznju nego imam problem sa motorkom,prvi put kad je upalim sve normalno radi dok potrosi gorivo,posle toga jedva pali,upali ali nece da primi gas,i onda damo sauh 2,3 put i zaglavim gas i tako upali posle jedno 10 puta vuce,i radi do ponovnog paljenja,i rekli mi da zamijenim karburator,da je do njega,jer su mijenjali membrane i isto,kao zacepio i nemoze da se ocisti,na nju je jos zamijenjena elektronika,filter goriva,crijevo za gorivo,svjecica i odusak,mada kad je izgasim cujem kao da izdusuje vazduh,i sad se bojim kad kupim karburator da nebude ni do njega,a preporucili mi ovaj tilloston
 
Uzeo sam Villager od 3 ks i zeznuo se :

Daj kolega iznesi nam svoja iskustva za Villager testerama ?

Ja moram sebi da kupim neku manju i jeftiniju testeru , sad se dvoumim izmedju vilagera vgs16, 20 ili da se iskezim za stihl MS170,180.. Jasno je meni da ova dva proizvodjaca nije ni za porediti , ali meni za tu po kuci , uglavnom za seckanje po starom vocnjaku , uskoro kad se bude krcio , imam i nekih par bagrema koje moram da isecem , ne za desetina kubika ogrevnog drveta, mislim da moze da posluzi nesto od ovih Villager manjih , ali nikako da cujem necije iskustvo sa njima..
 
Drugari pitao sam za villager vgs 16,20 ovde u temi ,ali se poruka ne vidi ... Vredi li to cemu ? Za po kuci ,po vocnjaku , imam i nekih par bagrema i brestova da srusim ovih dana ..Dajte neka iskustva sa ovim testerama
 
Zdravo drustvo
Imam jedan problem sa Husqvarnom 576XP

Kada je upalim radi normalno, ali na prelazu iz lera u pun gas kao da se na kratko ugusi ''ono nju nju radi'' na pun gas radi sasvim normalno i ima snage.

Do sada sam joj zamenio filter za vazduh i gorivo i poseko plasticne granicnike na L i H i nastelovao tolko dobro kolko sam mogao.

Predhodni gazda joj menjao klip... to sam tek saznao kada sam skinuo kod kuce auspuh jer cakaralo nesto i nasao delove od karike u njemu...
na vidnom delu stubline se vidi da je radila ali nije izgreban nicasil sloj...

Dali ima neko ideju sta moze jos tu da fali? Dali bi trebao da procistim kanale za mesavinu u cilindru?
 
Daj kolega iznesi nam svoja iskustva za Villager testerama ?

Ja moram sebi da kupim neku manju i jeftiniju testeru , sad se dvoumim izmedju vilagera vgs16, 20 ili da se iskezim za stihl MS170,180.. Jasno je meni da ova dva proizvodjaca nije ni za porediti , ali meni za tu po kuci , uglavnom za seckanje po starom vocnjaku , uskoro kad se bude krcio , imam i nekih par bagrema koje moram da isecem , ne za desetina kubika ogrevnog drveta, mislim da moze da posluzi nesto od ovih Villager manjih , ali nikako da cujem necije iskustvo sa njima..

Ako hoces pravu stvar onda uzmi Sthil MS 180.Ja je imam sad ce 5-ta godina.Za kucu i oko kuce je idealna.Isekla je sigurno 50 metara drva.Orginal ulje i Adecco lancol i cepaj.Samo svecica menjana do sad i kupljen nov lanac.Mislim da je cak i na akciji.Moja preporuka.A od kineza (narandzastih,zutih i sl.) bezi glavom bez obzira.
 
Da, dobra je ta MS180, ali da se radi sa njom kako je predvidjeno.
Jos kad joj se ugradi potpuno podesljivi karburator od 025/023 tek onda je zmijica.
Mada, u zadnje vreme cujem da se prodaju kineske kopije, koje su spolja napravljene toliko verno da se prakticno ne razlikuju od originala.
Zato najbolje uzeti u ovlastenoj radnji...
 
Zdravo drustvo
Imam jedan problem sa Husqvarnom 576XP

Kada je upalim radi normalno, ali na prelazu iz lera u pun gas kao da se na kratko ugusi ''ono nju nju radi'' na pun gas radi sasvim normalno i ima snage.

Do sada sam joj zamenio filter za vazduh i gorivo i poseko plasticne granicnike na L i H i nastelovao tolko dobro kolko sam mogao.

Predhodni gazda joj menjao klip... to sam tek saznao kada sam skinuo kod kuce auspuh jer cakaralo nesto i nasao delove od karike u njemu...
na vidnom delu stubline se vidi da je radila ali nije izgreban nicasil sloj...

Dali ima neko ideju sta moze jos tu da fali? Dali bi trebao da procistim kanale za mesavinu u cilindru?

Moze da joj fali dosta toga posto si naveo da je vec imala havariju ili je sada havarisana. Nista dok se ne otvori i testira. Odnesi je u kvalitetan servis sto pre.
 
Daj kolega iznesi nam svoja iskustva za Villager testerama ?

Ja moram sebi da kupim neku manju i jeftiniju testeru , sad se dvoumim izmedju vilagera vgs16, 20 ili da se iskezim za stihl MS170,180.. Jasno je meni da ova dva proizvodjaca nije ni za porediti , ali meni za tu po kuci , uglavnom za seckanje po starom vocnjaku , uskoro kad se bude krcio , imam i nekih par bagrema koje moram da isecem , ne za desetina kubika ogrevnog drveta, mislim da moze da posluzi nesto od ovih Villager manjih , ali nikako da cujem necije iskustvo sa njima..

Tek sad videh poruku...
Vracena je sa ovog drugog servisa, u listu pise da je isproveravana, da je sve ispravno.. Onda sam je dva puta cimnuo pod sauhom, drugi put se javila i onda upalila kad sam vratio sauh... :bravo:

Upalio sam je bez maca i lanca, jer nisam stigao da montiram. Tako da je sada sve u redu.
Moja iskustva ti nece biti znacajna, jer ja prvi put radim sa testerom...
Zato sam i hteo da pitam koliko da zategnem lanac, a da ga ne pretegnem ili opustim previse? Ima li neki snimak na netu da vidim koliko to treba da ima lufta, jer znam da ne valja kada je pretegnut....
 
ja sad citah malo ovu temu te naidjoh kako da provjerim kompresiju,imam husdvarnu 61ff i 137 novu,i obadvije kad podignem ih i drzim konop i pustim odmah pane dolje,pa po tome nevalja kompresija ako sam shvatio a ova 137 je nova motorka pa mi to malo nejasno.Kako se moze provjeriti to sigurno,moze li se izmjeriti kompresija,i da li bi sega palila kad je hladna i dimila tokom rada
 
Poslednja izmena:
Daj kolega iznesi nam svoja iskustva za Villager testerama ?

Ja moram sebi da kupim neku manju i jeftiniju testeru , sad se dvoumim izmedju vilagera vgs16, 20 ili da se iskezim za stihl MS170,180.. Jasno je meni da ova dva proizvodjaca nije ni za porediti , ali meni za tu po kuci , uglavnom za seckanje po starom vocnjaku , uskoro kad se bude krcio , imam i nekih par bagrema koje moram da isecem , ne za desetina kubika ogrevnog drveta, mislim da moze da posluzi nesto od ovih Villager manjih , ali nikako da cujem necije iskustvo sa njima..

Malo kasnim, ja imam vgs 20 radi ruzne i prljave stvari korenje kada ih vadim . Tako da je necuvam, kvarovi: ulna pumpa prvo crevo onda pumpa zmenjeno, Zatim karburato, menjane membrane neuspesno, zmena za polovni, komsija dao negova crkla. Sada radi posle ovih intervencija. Sprava nepouzdana to jet ima decije bolesti, treba imati srece kakva ti dopadne a moze da lepo radi.
Uzeo sam atomizer on radi pouzdano,trimer bc 900 savrseno vec 5-godina.
Tesko je neto preporucit kad su uredjaji razlicitog kvaliteta, morate sami odluciti sreca je sto imaju delove.
 
Trenutno imam 3 motorne testere,pa bi teo 2 da prodam i uzmem neku dobru testeru,najradije neku polovnu huskvarnu
Nemam mnogo posla sa motorkom,svakodnevni poslovi oko kuce(struganje drva,kresanje...),i da spremim 10ak m drva
Intresuje me sta da gledam,koju marku i model,najradije bi huskvarnu,pa me intresuje koju oznaku da uzmem,koja bi bila dobra za navedene poslove,dao bi za polovnu100-150e,al da me sluzi dobro
 
Tvoje potrebe,a bogami i novcane mogucnosti su za polu-profi masinu,sto se Husqvarne tice (stariji modeli) bili bi 340,345,350,55,novije oznake (ne znam bas da li mogu za te pare),435,440,445,450,455
 
Nazad
Vrh