Motorne testere

Ja juče montirao neke antene i ajde da isečem par grana od velikog oraha isperd kuće.Uzmeme vilagerku 33 koja nije radila od letos.Upalim je lako i posečem par grana.Ugasim je normalno i ostavim sa strane dok sklonim to granje.Uzmem je ponovo i upalim i krenem da sečem kad ono neće nikako da seče.Ja pogledam kad lanac ide u kontra smeru od normalnog.Ja je ugasim i odmah ponovo upalim i ono ide kako treba.
 
Ne. Pricam o husqvarni, ali prepoznao sam simptome pa predpostavio da moze da bude to.
A ja pomislio da imas stihl 029 pa sam se ponadao da mi je problem resen, kod mene nema to crevce, a mozda bi trbalo da ga ima nemam pojma.

- - - - - - - - - -

Isti slucaj kao Dinic Zoran imam i ja na mojoj ms 290,od miloste zvana 29-ka.
Samo sto je moja bukvalno nova.Prvi put kad sam je odneo u sumu pogledam lanac,a ono podmazivanje nula.Ona ima sraf za stelovanje protoka ulja tako da sam na licu mesta odvrnuo na max i poce ona da podmazuje.Jednom stavim karton ispod nje i posle malo duzeg vremena mirovanja vidim da je zamastila ispod,sto je po meni normalno.
Nazalost taj problem sa podmazivanjem lanca se i dalje javlja i ja ga nisam resio.

Sad se setih da sam problem sa podmazivanjem lanca imao prosle godine i na 026.Ona nije bacala ulje ni sa macem(38cm) ni bez njega,znaci nula.Posle pregleda nekog dunstera ispade da je crkla pumpa i da mora nova da se kupi.Ajd odnesem je ja u ovlasceni servis,sta su joj radili ne znam,ali pumpu nisu menjali a ona sad odlicno podmazuje.Uslugu su mi naplatili 600din.
Znas li mozda sta su radili u servisu sa tom 026 pa su ti resili problem?
Sta si napravio sa ms 290 teras je i dalje tako ili si pokusao da nesto popravljas i resis problem

- - - - - - - - - -

pored svega ovde sta je navedeno kao moguci kvar, ostaje jos i ovo da je lanac (na neki nacin) "predugacak" i da se spaner steluje do kraja da bi lanac bio kako tako zategnut,pa samim tim rupa na macu u koju treba da udje ulje i rupa na telu testere se ne poklapaju dovoljno,tj.da se razilaze za malo ali dovoljno da podmazivanje nije max.Ali i ovo mozes da proveris tako sto pogledas gde stoji sraf spanera,da li je blizu max ili ne.

Kako da proveri dali se gadjaju rupice na testeri i na macu za podmazivanje, jesi li nekad to radio.
Koji bi kraci lanac odgovarao ako je ovaj duzi sto sad imam od 30 zuba, pa mislis da se rupice mimoilaze.
 
Poslednja izmena:
Zorane,da vise ne brljamo kao pilici po g...,ajde kad ti stigne testera (ako sam dobro razumeo sada nije kod tebe) slikas sve lepo pa okaci ili snimi kratak klip,ovako necemo nigde stici,a verujem da je i tebi prekurcilo:ppozdrav:
 
Ja juče montirao neke antene i ajde da isečem par grana od velikog oraha isperd kuće.Uzmeme vilagerku 33 koja nije radila od letos.Upalim je lako i posečem par grana.Ugasim je normalno i ostavim sa strane dok sklonim to granje.Uzmem je ponovo i upalim i krenem da sečem kad ono neće nikako da seče.Ja pogledam kad lanac ide u kontra smeru od normalnog.Ja je ugasim i odmah ponovo upalim i ono ide kako treba.

Ako je pod garancijom, nosi da ti presteluju paljenje tj kako bi oni rekli elektronika. Ako nije pod garancijom, uradi to sam ili nadji nekoga ko zna. Zbog lose namestenog paljenja motor moze da upali u kontra smeru,kako bi rekli rikvercu. Nije to nikakav strasan kvar
 
Zorane,da vise ne brljamo kao pilici po g...,ajde kad ti stigne testera (ako sam dobro razumeo sada nije kod tebe) slikas sve lepo pa okaci ili snimi kratak klip,ovako necemo nigde stici,a verujem da je i tebi prekurcilo:ppozdrav:

Vala bas sve mi preko k... Narednih nedelju dana sam po slavama, ako prezivim mozda cu i da stavim neku sliku.
 
Ne moze se naci klip za husqvarnu 346xpg[44.3mm] iako sam se trudio ovih dana veoma[zvao sve radnje ali nista].
E sada me interesuje da li moze cilindar da se obradi to jest da se stavi neki drugi klip i od koliko mm
 
Ша бре нема у гугл укуцаш " husqvarna 44.3mm piston " има колко оћеш да бираш ... мало ће те замори тражење с најјефтинијом поштарином ал шта да се ради :ppozdrav:
 
Ша бре нема у гугл укуцаш " husqvarna 44.3mm piston " има колко оћеш да бираш ... мало ће те замори тражење с најјефтинијом поштарином ал шта да се ради :ppozdrav:

Sta pricas ti??? kucam to i izbaci klipove koji se mogu kupiti u inostranstvu ali posto ja zivim u SRBIJI od toga nema nista. Kucaj ti 44.3mm klip pa da vidis da li ce ti izbaciti nesto[ naravno da nece]
 
Ma pusti me tog slanja iz inostranstva necu da se upustam u to sa karticama itd...
Nego pitanje za druge clanove da li moze cilindar da se obradi to jest da se stavi neki drugi klip i od koliko mm
 
Па онда тако кажи .. а не нема и шта причаш ..
иначе ево и линк на произвођача директ ... ако коме затреба ... понуђен ко почашћен ::suncanje::


П.С. то ови локални нестручни лењи монополисти шире страх о куповању преко интернета ... једини реални проблем је цена доставе пошто обично нису доступни сви видови пошиљки ( опет због бандита који неће да измене закон о поштанским услугама) .. да је џони назвао нормалног продавца овај би чак и да нема клип сам купио на е-беју и продао .. ал ове овде боли туки .. нећу да ме праве будалом инвалиди .. чеко сам доставу из америке 2.5 недеље у ову забит ал стигло .. а они нек послују по моделу провизија 30% и баш ме брига за муштерију ...
 
Ne znam ja da narucim to. Malo je to komplikovano. Registruj se na ebay pa onda na paypall pa tako dalje, Malo je komplikovano a ne bih to uspeo. Oces ti mozda nesto narucivati pa da narucis za mene. Ja bih to sigurno uzeo, ne bih te ispalio
 
Prijatelju prvo ,cilindar se moze obraditi pitanje je gde ti je stari klip ,da li je ispravan,ako jeste nije problem da se napravi i to sredi a mislim da nema potrebe za inostranstvom imas predstavnistvo Husqvarne u Srbiji i sve mozes ako i vec nemaju oni takav klip uraditi preko njih probaj na ovaj broj da resis problem 022/366300
Ne znam ja da narucim to. Malo je to komplikovano. Registruj se na ebay pa onda na paypall pa tako dalje, Malo je komplikovano a ne bih to uspeo. Oces ti mozda nesto narucivati pa da narucis za mene. Ja bih to sigurno uzeo, ne bih te ispalio

- - - - - - - - - -

Jos samo fali motorka
Prijatelju prvo ,cilindar se moze obraditi pitanje je gde ti je stari klip ,da li je ispravan,ako jeste nije problem da se napravi i to sredi a mislim da nema potrebe za inostranstvom imas predstavnistvo Husqvarne u Srbiji i sve mozes ako i vec nemaju oni takav klip uraditi preko njih probaj na ovaj broj da resis problem 022/366300
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/g1BYrhbwQOg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
sada da se i ja pohvalim,juce pazario husqvarna 365,zadovoljstvo 82000,00 din.a drugar koji drzi njihov servis dao mi na 4 rate,slike za neki dan
 
hvala svima,cena je bila oko 79500,00 pre dizanja pdv-a na 20%,nisam je ni palio,danas sadio neke kruske pa me vetar posteno izduvao

- - - - - - - - - -

@sumadinac otkud ti "novi clan"?...lozinka?
 
Nazad
Vrh